موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    زندگی در انگلستان

كشور انگلستان كه بزرگترين بخش بريتانياي كبير (مركب از ولز، اسكاتلند، ايرلند و جزاير شمالي) چهار پنجم جمعيت بريتانيا را تشكيل مي دهد.

طبق آمار بدست آمده، جمعيت انگلستان بر 58 ميليون نفر (چهاردهمين كشور جهان) بالغ گرديده و تراكم جمعيتي آن 8/228 نفر در هر كيلو متر مربع مي باشد. 90 درصد مردم كشور ساكن شهرها بوده و پرجمعيت ترين شهر كشور (شهر لندن) بالغ بر6 /12 درصد از جمعيت كشور را در خود جاي داده است.

از جمله ديگر شهرهاي پرجمعيت كشور مي توان به شهرهاي بيرمنگام ، گلاسكو، ليدز، شفيلد، ليورپول ، منچستر، برادفورد، ادينبورگ، بريستول و بلفاست اشاره نمود.

از لحاظ توزيع سني، 9/23 در صد افراد به افراد كمتر از رده سني 14 سال ، 8/56 درصد افراد رده هاي سني 59-15 سال و 3/19 درصد افراد نيز به افراد رده هاي سني بالاتر از 60 سال تعلق دارد. متوسط عمر مردان 9/68 سال در زنان 1/70 سال مي باشد. نرخ زاد و ولد نيز 8/11 در هزار، نرخ مرگ و مير 7/11 در هزار و نرخ رشد جمعيت 3% درصد مي باشد. نرخ مرگ و مير نوزادان نيز 14 نفر در 1000 نوزاد مي باشد. اكثريت نژاد جمعيت كشور به سفيد پوستان تيره هاي انگليسي (5/81درصد)، اسكاتلندي(6/9 درصد)، ايرلندي (4/2 درصد)، ولزي (9/1 درصد) آلستري(8/1 درصد) تعلق دارد.

عمده جمعيت خارجيان كشور كه بر 5 در صد از جمعيت كل بالغ مي گردد، به كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا تعلق دارد. پس از پايان جنگ جهاني دوم، آمار مهاجرت به اين كشور به ميزان قابل توجهي نيز افزايش يافت. اكثريت مهاجرين كشور به سرزمين هاي تحت سلطﺔ انگلستان نظير افريقا، هندوستان، پاكستان و ساير قسمت هاي آسيا تعلق دارند.

اكثريت جمعيت كشور از جمله پيروان كلسياي (انگستان) (55 در صد) 12 درصد كاتوليك و 1% يهود مي باشند. كاتوليك ها بزرگترين گروه اقليت كشور محسوب مي گردند و اين در حالي است كه گروه هايي از مسلمانان، يهوديان و هندوها نيز در اين كشور به سر مي برند.

زبان رسمي اين كشور، زبان انگليسي است كه در نقاط مختلف با لهجه هاي متفاوت ولش و گاليك- اسكاتلندي تكلم مي گردد. در انگلستان، به دليل نرخ بالاي مهاجرين، زباني هاي محاوره اي متعددي مورد تكلم واقع مي گردد.

قوانين، آداب و رسوم

1- قوانين اين کشور درخصوص حمل مواد مخدر، قرص هاي ترک اعتياد، حمل مواد مخدر و سلاح و از جمله سلاح سرد به هر شکل و در هر ميزان بسيار سخت گيرانه بوده و مجازات جدي بدنبال دارد. همچنين ورود کالاي همراه مسافر که جنبه تجاري داشته باشد ممنوع ميباشد.

2- در زمان تردد در شهر، نيروهاي پليس، گاهي اوقات مدارک شناسائي جهانگردان خارجي را کنترل مي نمايند. بنابراين توصيه مي شود همواره مدارک شناسائي خود (گذرنامه)را همراه داشته و ضمن مراقبت جدي از اسناد شناسائي خود با پليس همکاري نمائيد.

الزامات ورود و اقامت

1- کسب رواديد انگلستان براحتي ميسر نبوده و سير قانوني خود را دارد.

2- با عنايت به افزايش آمار جهانگردان دراين کشور، پليس انگليس براي تامين امنيت ، مدارک مسافرتي و گذرنامه افراد را در هنگام ورود به مرزهاي ورودي با دقت کنترل مي نمايد.

3- انگلستان از جمله کشورهاي است که تحصيل رواديد جهانگردي با دعوت نامه ومعرفي نامه و يا از طريق تورهاي سياحتي انجام مي پذيرد، و مراحل اوليه مربوط به صدور رواديد ازطريق وزارت کشور ( Home office) انجام و سپس مجوز صدور رواديد به سفارت اين کشور ابلاغ ميگردد.

4- براي کسب رواديد کثيرالمسافر، در هنگام درخواست رواديد ميتوان به اين موضوع اشاره نمائيد تا طبق مقررات بررسي و اقدام گردد.

5- کسب رواديد دانشجوئي و تجاري با هماهنگي دانشگاههاي محل تحصل و سازمانها و موسسات تجاري مربوطه و صدور معرفي نامه براي اتباع خارجي امکان پذير است . علاقمندان به تحصيل در اين کشور مي توانند با هماهنگي دانشگاه و موسسه آموزشي مورد نظر نسبت به دريافت رواديد تحصيلي اقدام نمايند.در صورت نياز افراد مي توانند از راهنمائي بخش دانشجوئي سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن بهره مند گردند.

6- مدت اعتبار رواديد معمولا 6 ماه مي باشد و افراد پس از ورود به انگليس مي توانند با توجه به مدت رواديد خود تا حداکثر 6 ماه در اين کشور اقامت نمايند.

7- افراد مي توانند قبل از پايان مدت رواديد خود نسبت به تمديد آن اقدام نمايند. اين امر منوط به ارائه دلائل قانع کننده به مقامات انگليسي از جمله درآمد مکفي براي تأمين مخارج زندگي مي باشد.

8- در مواردي در فرودگاههاي انگليس و بخصوص لندن به هنگام ورود در داخل فرودگاه از مسافرين بويژه به بهانه بيماري هاي ريوي از مسافرين ايراني عکس برداري مي نمايند.

بهداشت

1- بنابراعلام سازمان بهداشت جهاني امکان ابتلا به بيماريهاي زير در اين کشور وجود دارد:

• هپاتيت A

2- امکانات بهداشتي، تجهيزات بيمارستاني، دارو و درمان در اين کشور در سطح خصوصي مناسب ، در همه بخش ها و شهرستان ها در دسترس ميباشد. اما خدمات درماني دولتي وضع رضايت بخشي ندارد و افراد بايد مدتهاي طولاني به انتظار نوبت مراجعه به بيمارستانها بمانند.با توجه به هزينه بالاي دارو و مراحل مختلف درمان توصيه مي گردد در سفر به اين کشور از تسهيلات مربوط به بيمه مسافر استفاده نمائيد. البته بايد گفت بيمه هاي موجود تنها براي موارد پيش بيني نشده بوده و نمي توان از اين تسهيلات براي درمان بيماري هاي خاص بهره برد.

3- مواد خوراکي، سرويس هاي بهداشتي و . . . درکليه نقاط اين کشور فراهم مي باشد. در شهرهاي انگلستان بخصوص شهر لندن با توجه به تعداد مسلمانان و ايرانيان رستورانهاي ايراني و نيز رستورانهاي مسلمانان وجود دارد که با عبارت (حلال HALAL ) غذاهائي با گوشت حلال به مشتريان خود عرضه مينمايند.

4- لازم است قبل از سفر به اين کشور کنترل نمائيد واکسن هاي چهارگانه (کزاز، ديفتري، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاريخ مقرر زده باشيد. همچنين بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بيماري هاي تب زرد، تب تيفوئيد و هپاتيت نوع A و B واکسينه نمائيد.

5- با توجه به وجود بيماري هاي مسري نظير هپاتيت B و ايدز، لازم است ضمن رعايت نکات بهداشتي، از هرگونه ارتباطات غير مطمئن پرهيز نمائيد.

6- جهت کسب اطلاعات بيشتر و آگاهي از جدول مربوط به بيماري هاي موجود در اين کشور مي توانيد به سايت بهداشت جهاني: www.who.int/countries/en مراجعه نمائيد.

7- بيماراني که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جهت درمان معرفي مي شوند مي توانند با هماهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن اقدام نمايند.

شرايط مسافرت و اطلاعات سودمند

1- اين کشور داراي تابستان کوتاه و پائيز و زمستانهاي سرد مي باشد و هواي باراني زيادي دارد.

2- امکانات حمل و نقل برون شهري و درون شهري مناسب است، برخي از شهر هاي انگلستان از جمله لندن داراي خطوط مترو و اتوبوسراني مناسبي مي باشند که با تهيه بليطهاي روزانه ، هفتگي و ماهانه ميتوان به دفعات از آنها استفاده نمود. درشهرهاي بزرگ اين کشور در برخي ساعات روز ترافيک سنگيني وجود دارد. رانندگي در اين کشور بر عکس ايران از سمت چپ خيابان صورت مي گيرد.

3- بر اساس مقررات جاري ، گواهينامه هاي بين المللي صادره از ايران براي افرادي که براي اولين بار به انگلستان مسافرت مينمايند، براي حداکثر مدت يکسال معتبر ميباشد. اين گواهينامه ها براي ايرانيان مقيم انگليس معتبر نمي باشد.

4- دانشجويان بورسيه در بدو ورود به اين کشور حتما جهت اقدامات بعدي، با هماهنگي بخش دانشجوئي سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن اقدام نمايند.

5- توصيه ميشود آدرس و شماره تلفنهاي نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در لندن را هميشه همراه خود داشته باشيد تا در صورت وقوع حادثه و يا نياز مورد استفاده قرار گيرد.

6- درصورت خريد از هر فروشگاهي در اين کشور توصيه ميگردد تا هنگام خروج نهايي از فروشگاه، رسيد خريد خود را دراختيار داشته باشيد تا درصورت نياز کنترل گردد.

7- در صورت بروز هر حادثه اي از جمله سرقت پول يا مدارک خود توصيه مي شود، موضوع را سريعا به اطلاع پليس برسانيد تا پس از اطلاع پليس و دريافت گزارش مربوطه بتوانيد موضوع را در مراجع و نهادهاي ديگري پيگيري نمائيد. همچنين ميتوانيد موضوع را به اطلاع نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در لندن برسانيد تا در صورت نياز پيگيري گردد.

8- توصيه هاي مخصوص تجار ايراني

• با توجه به حضور فعال بخش اقتصادي سفارت جمهوري اسلامي ايران در انگلستان توصيه مي شود، هيئت هاي تجاري و اقتصادي قبل از انجام هرگونه کار بازرگاني با انگليس از خدمات ، اطلاعات ، راهنمائي و مشاوره هاي اين بخش بهرمند گردند. اين بخش در موضوعات روابط دوجانبه و بازرگاني - سرمايه گذاري و مالي - انرژي و رايزن تجاري اعزامي از وزارت بازرگاني فعاليت نموده و آماده هرگونه مساعدت و راهنمائي تجار و موسسات اقتصادي ميباشد. همچنين اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن ايران و انگليس در تهران و اتاق بازرگاني انگليس و ايران در لندن نيز فعال مي باشند.

• برخي از بانکهاي ايراني در لندن داراي شعبه بوده و خطوط هوائي شرکتهاي هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران و ماهان و همچنين خطوط کشتيراني جمهوري اسلامي ايران به اين کشور برقرار مي باشد.

آدرس اتاق بازرگاني انگليس و ايران در لندن

4, VICTORIA STREET LONDEN SW1H ONE

تلفن : 2334441

فاکس : 2334442

آدرس بانک ملي ايران در لندن


MELLI BANK PLC 1 LONDEN WALL EC2Y 5EA LONDON

تلفن : 6003636

آدرس هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران در لندن


IRAN AIR (UK) 73 PICCADILLY LONDEN W1J 08QX

تلفن : 4090971-4097040-85649806

تلفن شرکت هواپيمائي ماهان در شهر بيرمنگام : 5541555

آدرس کشتيراني جمهوري اسلامي ايران در لندن


2 ABBEY ROAD BARKING ESSEX IG11 7AX LONDEN

تلفن : 2225522

لطفا در تماس با سفارت يا سرکنسولگري هاي جمهوري اسلامي ايران ترديد نکنيد!

آدرس سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن


16, PRINCES GATE LONDEN S.W.7 1PT

تلفن : 2253000-2254000

فاکس : 5894440

آدرس کنسولگري جمهوري اسلامي ايران در لندن


50 KENSINGTON COURT LONDEN W8 5DB

تلفن : 9375225

آدرس وب سايت


www.iran-embassy.org.uk

پست الکترونيک

info@iran-embassy.org.uk

ايمني و امنيت

1- گروههائي در سطح شهر لندن و ديگر شهرهاي پر جمعيت و مراکز جذب گردشگران بويژه مراکز خريد اصلي اين کشور پراکنده بوده و افراد خارجي و جهانگردان را به منظور سرقت پول ، کيف و مدارک مسافرتي هدف قرار مي دهند. لذا هنگام مواجه با افراد مشکوک ( خارجي و گاهي اوقات افرادي که به فارسي صحبت ميکنند) از جمله افرادي که به بهانه پرسيدن آدرس ، حل مشکل رواديد، اقامت ، کمک در امر ترجمه و يا با ارائه نوشته و ... به شما مراجعه مينمايند، ضمن داشتن هوشياري و آمادگي بيشتر موکدا توصيه مي شود در حفظ اسناد ، مدارک و پول خود دقت بيشتري نمائيد.ضمنا با توجه به گزارشهاي متعدد ازسرقت پول و جواهرات از اتاق هتل ها ، توصيه مي شود از گذاشتن اشيا قيمتي و پول در داخل اتاق هتل خودداري نمائيد

2- مواردي از حمله به خانم هاي محجبه و مسلمان توسط گروههاي نژادپرست و مغرض بخصوص در نتيجه بمب گذاريهاي اخير در لندن و فضاي ضد اسلامي ايجاد شده ،در اين کشور مشاهده شده که لازم است از سوي هموطنان گرامي مورد توجه قرار گيرد و از تردد در مناطق مشکوک و خلوت به شدت خودداري شود.

3- بعضا افرادي به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در لندن مراجعه نموده و اعلام مي دارند توسط افرادي که خود را ايراني معرفي کرده و در جهت حل مشکل رواديد، اقامت و . . . قصد کمک به آنها را داشته اند، دارائي و مدارک مسافرتي آنان را به سرقت برده اند. گفتني است در هنگام ورود به اين کشور، بعضا در فرودگاه و يا مبادي ورودي و نيز در سطح شهر، افرادي به شما مراجعه کرده و خود را به عنوان هموطن و يا مترجم معرفي مي نمايند، لذا توصيه مي شود در نحوه برخورد با آنان دقت لازم را به عمل آوريد. در صورت بروز مشکل و نياز به راهنمائي هموطنان مي توانند از بخش کنسولي سفارت درخواست مساعدت و همکاري نمايند.

4- همچنين بعضي از افراد ناشناس با نزديک شدن به اتباع ايراني، به بهانه پرسيدن آدرس و با ارائه نوشته اي ضمن مشغول کردن اين افراد، کيف دستي آنها را به سرقت مي برند. اينگونه موارد به مقدار قابل ملاحظه اي در لندن اتفاق افتاده است.
مجوز اشتغال

در بريتانيا چندين گروه نياز به مجوز اشتغال ندارند كه از آن جمله مي توان به اتباع كشورهاي اتحاديه اروپا ، اتباع كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا كه يكي از والدينشان متولد بريتانيا باشد و يا افراد رده هاي سني 17 تا 27 سال كه جهت احراز موقعيت شغلي در ايام تعطيلات ( حداكثر براي مدت2سال ) به اين كشور مهاجرت مي نمايند، اشاره نمود.ساير افراد، پيش از ورود به بريتانيا ، ملزم به مشاوره با كنسولگري يا سفارتخانه بريتانيا مستقر در كشور متبوع خود،مي باشند.

شرايط اشتغال

شرايط كاري در بريتانيا مناسب بوده و كاركنان اين كشور نسبت به ساير كشورهاي اتحاديه اروپا، از طولاني ترين ميانگين ساعت كاري(40 ساعت درهفته)برخوردار مي باشند. اكثريت كاركنان از تعطيلات ساليانه چهار هفته اي با كارمزد مازاد برحقوق برخوردار مي باشند.درشهرهاي بزرگ، به ويژه لندن، فرصت هاي شغلي كوتاه مدت فراواني وجود دارد.

اشتغال موقت

طبق آمار بدست آمده طي سال2001، بالغ بر 2/1 ميليون نفر از شهروندان انگليسي به شغل دوم مبادرت داشته اند.از جمله مهمترين صنايع مورد توجه در شغل دوم مي توان برمشاغل آموزشي و پرورشي، بهداشتي، مشاغل اجتماعي، هتل داري و رستوران داري اشاره نمود. در اين اثنا، همچنين، بالغ بر7/1ميليون نفر (معادل7% كاركنان) نيز به مشاغل موقت اشتغال داشته اند. به طور كلي ميتوان گفت كه مشاغل موقت در انگلستان كمتر از ساير كشورهاي عضو اتحاديه اروپاست. به طور كلي، افزايش اخير نرخ اشتغال درمشاغل دائم بوده و تعداد افراد برخوردار از شغل دوم طي بهار2001، بر480 هزار نفر (معادل28% ) و تعداد افراد برخوردار از مشاغل موقت بر522 نفر (معادل30% ) بالغ مي گردد.

اشتغال زنان

از جمله روندهاي اصلي درازمدت در بازار كار كشور انگلستان مي توان بر رشد تعداد زنان شاغل اشاره نمود كه موارد ذيل از آن جمله مي باشد:

- افزايش تعداد زنان شاغل به6 /12 ميليون نفر تا سال2001( افزايش1ميليون نفري يا 5/9% ظرف10 سال)

- اشتغال به كار70% زنان رده سني اشتغال

- اشتغال به كار65 % زنان داراي فرزند

- افزايش تعداد مشاغل دائم زنان بر347 هزار فرصت شغلي ( معادل6% ) تا بهار سال2001

از جمله اصلي ترين دلايل مشاركت بيشتر زنان در بازار كار، مي توان به افزايش نرخ متاركه زنان كمتر از 30 سال اشاره نمود.

نرخ تقاضاي مشاغل

طي سالهاي اخير، نرخ تقاضا جهت دستيابي به مشاغل مديريتي مشهود بوده است و اين درحاليست كه مشاغل بازرگاني حرفه اي، مشاغل ابتدايي و اپراتوري دستگاه ها با كاهش چشمگيري مواجه بوده است.از جمله مشاغلي كه متحمل تغييراتي گرديده اند نيز ميتوان به مشاغل مرتبط با اطلاع رساني و فناوري ارتباطات(ICT)و مشاغل خدماتي اشاره نمود.طي سالهاي1996تا2000، اشتغال درحرفه هاي مربوط به(ICT) درانگلستان و ولز از رشدچشمگيري برخوردار بوده است.

دراين اثنا، همچنين نرخ اشتغال به كارتكنسين هايIT ،138% و تكنسين هاي حمايت ازكاربرانIT،70% افزايش داشته است.

حداقل دستمزد

مطابق قانون ملي مصوب 1998، حداقل دستمزد قانوني افراد از اول اكتبر2001 به شرح ذيل مي باشد:

-1/4پوند در ساعت براي افراد رده هاي سني22 سال و بالاتر

- 5/3 پوند در ساعت براي افراد رده هاي سني21ـ 18 سال

بنا برتوافق دولت، از اول اكتبر سال2002، مقاديرفوق به ترتيب تا 2/4 پوند و6 /3پوند افزايش يافته است.تقريباً كليه كارگران رده هاي سني18 سال و بالاتر، تحت پوشش قانون حداقل دستمزد قرار داشته و هيچ استثنايي براي كارگران مصدوم، كارگران آژانس، كارگران نيمه وقت، كارگران خارجي يا كارگران شاغل در مشاغل كوچك وجود ندارد. از جمله افرادي كه قانون حداقل دستمزد در خصوص آنها، مصداق نمي يابد ميتوان به كارگران خود اشتغال، افراد زير رده سني 18 سال، زندانيان، كارگران داوطلب، اعضاي نيروهاي مسلح، اعضاي خانواده كارفرما و كارگراني كه در خانه كارفرماي خود به سر برده و همانند اعضاي خانواده با آنها رفتار مي گردد، اشاره نمود.كارآموزان و دانش آموزان سال اول آموزش نيز از قانون فوق مستثني مي باشند.

تامين اجتماعي

در بريتانيا پرداخت حق تامين اجتماعي ( بيمه ملي ) براي كليه كاركنان اجباري است.عضويت از طريق كسردرصدي از حقوق افراد تامين شده و مقدار آن بسته به گروه هاي مختلف اجتماعي متغير مي باشد. حق عضويت فوق بر حداقل 4/8 درصد براي دستمزدهاي هفتگي معادل66 پوند بالغ مي گردد.گفتني است كه به دستمزدهاي كمتراز اين مقدار حق عضويت تعلق نمي گيرد. به واسطه طرح تامين اجتماعي، مزاياي فراواني من جمله مراقبت هاي درماني، حق عائله مندي، كمك هزينه هاي بيماري و بيكاري و حقوق بازنشستگي به افراد عضو تعلق مي گيرد.

بيكاري

نرخ بيكاري در كشور انگلستان مشابه اغلب كشورهاي گروهG7 و اندكي كمتر از ميانگين اتحاديه اروپاست. طبق آمار بدست آمده طي بهار2001، 5/1 ميليون نفر از نعمت شغل محروم بودند كه به نسبت بهار 2000، 5/12% كاهش داشته است. طبق تعريف بيكاري سازمان بين المللي كار(ILO)، نرخ بيكاري افراد طي بهار2001، در پايين ترين ميزان خود قرار داشته است.

از جمله نواحي برخوردار از كمترين نرخ بيكاري دركشور مي توان به جنوب شرقي و شرق انگلستان اشاره نمود.كاهشهاي عمده اي نيز در نرخ بيكاري درازمدت اتفاق افتاده است.طبق آمار بدست آمده طي بهار 2001، بالغ بر37900 نفر به مدت يك سال يا بيشتر بيكار بوده اند. اين مقادير نشاندهنده كاهش6/15% و 5/13% به نسبت بهار سال 2000 مي باشد. بيكاري جوانان نيز به همين منوال است.طبق آمار بدست آمده طي بهار 2001، بالغ بر380 هزار جوان رده هاي سني18 تا 24 سال بيكار بوده اند كه 3/7% كمتر از بهار2000 بوده است. علاوه بر اين نسبت افرادي كه به مدت يك سال يا بيشتر (9/17%) و2سال يا بيشتر (7/35%) بيكار بوده اند، كاهش چشمگيري داشته است. طبق آمارسال2001، تعداد مطالبه كنندگان مزاياي مربوط به بيكاري بر963100 نفر (2/3% كل نيروي كار ) بالغ مي گردد كه براي نخستين بار از سال1975 به كمتر از 1ميليون نفر بالغ گرديده است. طبق آمار بدست آمده طي بهار سال2001 ، تعداد خانوارهاي بيكار، بر1/3 ميليون نفر بالغ مي گردد كه6 هزار نفركمتر از بهار2000 و 384 هزار نفر كمتر از نرخ خانوارهاي بيكار در سال 1995مي باشد. به عبارت كلي تر مي توان گفت كه نرخ بيكاري9/18درصدي بهار1996 بر16/3% طي 2001 كاهش يافته است.

مسكن

قيمت مسكن در بريتانيا بر حسب مناطق مختلف كشور، بسيار متنوع است. اما به طور كلي مي توان گفت كه قيمت متوسط يك خانه سه خوابه بين50 تا 58 هزار پوند متغير است.

لندن و جنوب شرقي كشور، گران ترين مناطق كشور محسوب مي گردند.طي سالهاي اخير قيمت ها به طور دائم سير صعودي داشته است. ملكي كه در جنوب شرقي بالغ بر200 هزار پوند ارزش گذاري مي گردد، درشمال انگلستان ويا اسكاتلند ( به جز ادينبورو) به نصف اين قيمت خريد و فروش مي گردد.هزينه هاي جانبي خريد ملك در بريتانيا در زمره ارزان ترينها درجهان بوده و بر3 تا 5 درصد قيمت خريد ملك بالغ مي گردد. در بريتانيا به واسطه مهلت بازپرداخت طولاني( 25 تا 30 سال با اقساط نسبتا كم) به راحتي مي توان وام مسكن اخذ نمود. در اين كشور اعطاي وام مسكن تا 95 درصد از قيمت خريد ملك رايج بوده و براي افرادي كه براي نخستين بار قصد خريد ملك داشته و يا افرادي كه وام خود را به شركت ديگري انتقال مي دهند ، تخفيف درنظر گرفته مي شود. به نحوي كه نرخ بهره تخصيصي تا چند سال ، به ميزان 2 درصد كمتر از استاندارد بالغ مي گردد. دسترسي به وام مسكن و طولاني بودن مهلت بازپرداخت آن بدين معني است كه معمولا خريد خانه ارزان تر از اجاره آن مي باشد.محدوديت مالكيت خارجي در كشور انگلستان وجود ندارد.

چرا انگلستان؟ | درباره کشور انگلستان | تحصیل در انگلستان | زندگی در انگلستان | دانشگاههای انگلستان | هزینه تحصیل در انگلستان | هزينه زندگی در انگلستان | دوره های فشرده زبان انگلیسی در انگلستان | رشته های كارشناسی در انگلستان | كارشناسی ارشد در انگلستان | مقطع دكتری در انگلستان | رشته پزشكی در انگلستان | فرم مشاوره تحصیلی انگلستان

  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.