موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاههای مالزی

دانشگاه UTM ( تکنولوژی )

دانشگاه تكنولوژي مالزی در ناحیه جنوبی این کشور واقع شده است و مقصدی مناسب برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در شاخه های فنی ، مهندسی و تكنولوژيكي می باشد . بيش از 20  مركز پژوهشی در اين دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. 9500 دانشجو در مقطع کارشناسی، 5000 دانشجوی غیر حضوری و 3000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، بافت و ساختار جمعیتی دانشگاه فن آوری مالزی را تشکیل می دهند. نزديک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتي، فرصت خوبي را برای دانشجويان فني مهندسي بوجود مي آورد تا در دوران تحصیل بتوانند ارتباطی مفید و نزدیک با محیط حرفه ای آینده خود را تجربه نمایند . 

تاریخ تاسیس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر ميگردد ؛زماني كه به عنوان يك مدرسه تكنيكي داير شد و بعدها در نوع خود (آموزش تكنولوژيكي) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشكده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید.  نخست وزير پيشين اين كشور دكتر مهاتير محمد ايندانشگاه را به عنوان دانشگاه كاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود .

این دانشگاه به دانشجویانی که مایلند در رشته های عمران؛ معماری؛ برق و کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند پیشنهاد میگردد.

دانشجویانی که در ترم آخر هر مقطعی مشغل به تحصیل هستند و هنوز موفق به اخذ دانشنامه نشده اند و همچنین دانشجویانی که مشمول خدمت اند و پاسپورت ندارند نیز می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه تکنولوژی اقدام نمایند.

رتبه جهاني اين دانشگاه سه رقمي بوده و در سال 2010 از نظر شاخص Scholar رتبه 80 را در جهان كسب نموده و در مالزي نيز رتبه اول را داراست.

شهريه هاي اين دانشگاه به علت دولتي بودن بسيار پايين است و حدودا هر ترم بين يك تا دو ميليون تومان مي باشد.

اين دانشگاه به كليه دانشجويان خود خوابگاه ارائه ميكند و براي دانشجويان متاهل نيز خوابگاه هاي ويژه اي را پيش بيني نموده.

در صورتي كه هنگام ورود به اين دانشگاه دانشجو در آزمون ورودي زبان قبول نشود دانشگاه به وي مرخصي خواهد داد تا با شركت در كلاسها كالج سطح زبان خود را به حد ايده آل برساند.

از جمله رشته هاي اين دانشگاه مي توان به عناوين زير اشاره كرد:

- مهندسي مكانيك ( كليه گرايش ها )
- مهندسي برق ( كليه گرايش ها )
- مهندسي معماري ( كليه گرايش ها )
- مهندسي عمران ( كليه گرايش ها )
- مهندسي شيمي و نفت ( كليه گرايش ها )
- مهندسي كامپيوتر و آي تي ( كليه گرايش ها )
- MBA
( كليه گرايش ها )
- شيمي
- فيزيك
- بيولوژي
- رياضي
- مديريت
- تجارت
- علوم زمين

دانشگاه ليجندا


هریک از دوره های کارشناسی در لجندا تحت نظارت یکی از دو دانشگاه "University of East London" و "Coventry University" ارایه می شوند .

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه East London انگلستان:

- کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک (B.Eng. Electrical & Electronic Engineering) در سه گرایش قدرت، کنترل و ارتباطات : سه سال
- کارشناسی مهندسی عمران (B.Eng. Civil Engineering) : سه سال
- کارشناسی حسابداری و امور مالی (BA. Accounting & Finance) : سه سال
- کارشناسی علوم تجارت (BA. Business Studies) : سه سال
- کارشناسی سیستم های اطلاعاتی بازرگانی (BSc. Business Information Systems) : سه سال
- کارشناسی مهندسی نرم افزار (BSc. Software Engineering) : سه سال

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه Coventry انگلستان:

- کارشناسی مهندسی مکانیک (B.Eng. Mechanical Engineering) : سه سال
- کارشناسی مهندسی مکانیک – طراحی(B.Eng. Mechanical Engineering Design) : سه سال
- کارشناسی فن آوری معماری و طراحی (BSc. Architectural Design Technology) : سه سال
- کارشناسی مدیریت ساخت (BSc. Construction Management) : سه سال

شهریه شامل ( شهريه ثابت؛ واحد هاي درسي؛ بيمه؛ ويزا و خوابگاه )

پیش دانشگاهی: 21420 رینگیت مالزی
سال اول: 29620 رینگیت مالزی
سال دوم: 25420 رینگ مالزی
سال سوم یا بالاتر هر سال: 21420 رینگیت مالزی

كه در ابتداي هر سال تحصيلي دريافت ميشود. هر رينگيت در حدود 330 تومان مي باشد.

دوره پیش نیاز زبان انگلیسی نیز به صورت رایگان برگزار می شود.

اين دانشگاه به كليه دانشجويان خود خوابگاه خواهد داد.

با توجه به اينكه هر ماه دوره هاي زبان اين دانشگاه ورودي جديدي را دارد لذا دانشجويان در هر زماني از سال ميتوانند جهت ورود به اين دانشگاه اقدام نمايند.

دانشگاه MMU ( مالتی مدیا )

در سال 1996 تاسيس شد. به عنوان اولين دانشگاه خصوصي مورد تاييد دولت مالزي ، پهنه وسيعي از تخص ها را در مقاطع مختلف در حيطه هاي فناوري اطلاعات ، ارتباطات ، حقوق و مديريت ارائه مي نمايد.
این دانشگاه معتبر ترین دانشگاه مالزی در حوزه مدیریت؛ IT و MBA میباشد که تا مقطع دکترا مورد تایید وزارت علوم ایران است.
ورود به این دانشگاه را به متقاضیان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای IT, مدیریت و سه مقطع BBA, MBA و DBA توصیه می نماییم.
همیچنین رشته هایی از جمله مهندسی رباتیک؛ طراحی بازیهای کامپیوتر؛ انیمیشن و نرم افزار نیز از جمله شاخه های مناسب جهت متقاضیان مقطع کارشناسی می باشد.


دانشگاه UM (مالايا)

دانشگام مالايا نيز يكي از معتبر ترين دانشگاه هاي كشور مالزي بوده و مقاطع تحصيلات تكميلي صاحب دهها دانشكده و صدها رشته تحصيلي گوناگون مي باشد.

این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.

دانشجویانی که جهت ورود به رشته کارشناسی ارشد و دکترای حقوق اقدام می نمایند ملزم به داشتن مدرک آیلتس شش می باشند.

دانشگاه UKM (کبانگسان)

دانشگام کبانگسان نيز يكي از معتبر ترين دانشگاه هاي كشور مالزي بوده و مقاطع تحصيلات تكميلي صاحب دهها دانشكده و صدها رشته تحصيلي گوناگون مي باشد.

این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.

دانشگاه UCSI

اين دانشگاه در حاشيه شرقي کوالالامپور در منطقه اي به نام cheras واقع شده است.دانشگاه UCSIبا سابقه ترين دانشگاه     خصوصي در مالزي است كه در ساير كشورها نيز كاملا شناخته شده مي باشد.
ورود به این دانشگاه به متقاضیان ورود به رشته های مهندسی
برق و مکاترونيک، موسيقی، مديريت بازرگانی، مديريت IT ، معماری و علوم اجتماعی توصیه می گردد.


دانشگاه APIIT

دانشگاهAPIIT در سال 1993 تآسيس گرديد وتا به امروز با بيش از يك دهه تجربه موفق در آموزش فناوري اطلاعات و تجارت ، به يكي از دانشگاه هاي پيشرو در زمينه آموزش فناوري اطلاعات و تجارت در جنوب شرقي آسيا تبديل گرديده . اين دانشگاه كاملا مورد تاييد وزارت علوم ايران مي باشد.
رشته مهندسی آی تی این دانشگاه مناسب متقاضیان مقطع کارشناسی می باشد.

دانشگاه UPM ( پوترا )

دانشگاه پوترا مالزی با قدمتي هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخير به تبع رشد چشمگير کشور مالزی پوترا سرمایه گزاری بالايي برای تحقيقات و تحصيلات تکميلي و پژوهش های کاربردی انجام داده و با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقيقاتي و رشته های بسيار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگي اين دانشگاه خواهيد شد.

پذيرش اين دانشگاه تنها در مقاطع تحصيلات تكميلي است و دهها دانشكده و صدها رشته تحصيلي گوناگون در اين دانشگاه موجود است و تدريس ميشود.

دانشجويان ايراني در حال تحصيل در اين دانشگاه حدود 1000 نفر مي باشند.

دوره كارشناسي ارشد در پوترا به دو صورت فقط گذراندن واحد هاي درسيو حالت دوم واحدهاي درسي و انجام پژوهش است .

دوره هاي دكتري در دانشگاه پوترا تنها به يك طريق و آن هم با برگزاري كلاس هاي درس و گذراندن پايان نامه انجام مي پذيرد.

دانشجویان متقاضی ورود به این دانشگاه ملزم به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل شش هستند. بنا براین این دانشگاه برای دانشجویانی که فاقد این مدرک هستند پیشنهاد نمیگردد.


نكته مهم : در صورتي كه مدرك شما ديپلم نظام جديد ، کاردانش یا فنی حرفه ای باشد و پيش دانشگاهي نداشته باشيد براي تحصيل در دوره هاي كارشناسي در مالزي ، حتما بايد دوره يكساله پيش دانشگاهي را بگذرانيد . اما در غير اينصورت مي توانيد مستقيما براي اخذ پذيرش دوره هاي سه ساله كارشناسي دانشگاه هاي مالزي اقدام كنيد .


چرا مالزی؟ | درباره كشور مالزی | تحصیل در مالزی | زندگی در مالزی | دانشگاههای مالزی | هزینه تحصیل در مالزی | هزینه زندگی در مالزی | دوره های فشرده زبان انگليسی در مالزی | رشته های كارشناسی در مالزی | كارشناسی ارشد در مالزی | مقطع دكتری در مالزی | رشته پزشكی در مالزی | فرم مشاوره تحصیلی مالزی

  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.