موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    برگزاری اربعین حسینی در مالزی

همزمان با ایام اربعین حسینی علاقمندان اهل بیت (ع) عصمت و طهارت و ایرانیان مقیم مالزی، یاد فداکاری‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهدای کربلا و رهبری‌های حکیمانه حضرت زینب (ع) پس از واقعه عاشورا را گرامی داشتند.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در مالزی، این مراسم که به همت هیات مذهبی ایرانیان مقیم مالزی در شامگاه 14 دی ماه در محل سالن فرهنگی شماره 2 سفارت جمهوری اسلامی ایران (سالن کنسولی) برگزار شد،عاشقان اهل بیت به رسم تکریم خاندان عصمت و طهارت (ع) تجمع نموده و به عزاداری پرداختند.

در این مراسم که با حضور اقای فیروزنیا سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی و دکتر علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی و ایرانیان مقیم و دانشجویان دانش آموزان و کارگزاران نظام برگزار شد، پس از اقامه نماز جماعت و قرائت قران کریم، زیارت اربعین توسط مداح اهل بیت اقای عابدینی در فضای عرفانی قرائت گردید.

در ادامه برنامه پس از پخش کلیپ اربعین حسینی، آقای رسولی از اساتید ایرانی مقیم در مالزی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، درگذشت استاد بزرگ اخلاق حضرت ایت الله آقا مجتبی تهرانی را به مقام معظم رهبری و کلیه ایرانیان و علاقمندان ایشان تسلیت گفته و در ادامه گفتار خود پیرامون نهضت عاشورا و مسائل پس از آن، به ایراد سخن پرداختند.

ایشان در سخنان خود بر نقش حضرت زینب در پس از واقعه عاشورا تاکید نموده و گفت: در مرحله پس از عاشورا نقش حضرت زینب (ع) برجسته، تاریخی و ماندگاراست و نقش آن حضرت تاثیرگزار و منحصر به فرد می‌باشد، رهبری حکیمانه آن حضرت مانع تغییر و تحریف تاریخ عاشورا گردید، رهبری و مدیریت برجسته و خردمندانه حضرت زینب کبری (ع) موجب تاثیر جاودانه و تاریخی نهضت عاشورای حسینی گردید و افشاگری آن حضرت و امام سجاد (ع) در آن شرائطی که هیچ رسانه و جریان اطلاع رسانی وجود نداشت،بسیار موثر و مغتنم بود و همان موقع چهره امویان را برملا کرد ، آبروی یزید را برد و ثبات حکومت بنی امیه را متزلزل ساخت.

وی در ادامه گفت: برکات تاریخی نهضت عاشورا فراوان است و تمامی قیام‌ها و نهضت‌های مردمی که توسط شیعیان در نقاط مختلف، در طول تاریخ پس از عاشورا صورت گرفته است، ریشه در عاشورای حسینی دارد و پیروان امام حسین (ع) پس از عاشورا همیشه خود را عزادار می‌دانند.

مداحی و سینه زنی در عزای اربعین سالار شهیدان امام حسین و یاران با وفایش با مداحی مداح اهل بیت آقای عابدینی و همراهی حاضران پایان بخش برنامه بود. این مراسم با پذیرائی از حاضران در ساعت 22:30 پایان یافت.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.