موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    ماهی‌های مالزی از دریا تا رستوران‌های لوکس

ماهی‌های دریای مالزی مسیر دشواری را سپری می‌کنند تا سر از شکم ثروتمندان هنگ‌کنگی درآورند.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از شبکه خبری دویچه وله، تجار موفق چینی علاقه زیادی به دعوت از شرکای تجاریشان در رستو‌‌ران‌های لوکس هنگ‌کنگ دارند تا از آنها با خوراک ماهی راس تاجدار یاGrouper(نوعی ماهی دریاهای گرمسیر) پذیرایی شود.

هر کیلو از ماهی‌هایGrouper میان ۳۰۰تا ۴۰۰یورو قیمت دارد. اما چیزی که این تاجران از آن بی‌خبرند این است که این ماهی‌ها تا رسیدن به هنگ‌کنگ و سرو شدن بر سر میز غذا، با انواع مختلف داروها و مواد شیمیایی پرورده می‌شوند.

سفر این ماهی‌ها از منطقه جفرافیایی "مثلث مرجانی" شروع می‌شود. این منطقه به محدوده دریایی بین کشورهای اندونزی، مالزی، فیلیپین، پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان و تیمور شرقی گفته می‌شود که زیستگاه ماهی‌های ویژه و پرطرفدار است.

در اکثر مناطق ساحلی و جزایر این خطه مردم روزی‌شان را از راه صید ماهی به دست می‌آورند. سالانه بین ۱۰تا ۲۰هزار تن ماهی از این منطقه صادر می‌شود. از آنجایی که این منطقه سرشار از صخره‌های مرجانی است، ماهیگیری از طریق تور امکان‌پذیر نیست و بایستی این ماهی‌ها از طریق قلاب صید شوند. به دلیل صید زیاده از حد در سال‌های اخیر اغلب ماهیگیران چندین روز دست خالی می‌مانند.

ماهیگیری با قلاب و انتظار برای به دام انداختن طعمه، روندی زمان‌بر و طاقت فرساست. برای همین نیز شماری از صیادان به روش‌های افراطی متوسل می‌شوند. یکی از روش‌ها ریختن سیانید در آب است. راهی که به معنای مسموم کردن صدها متر مکعب آب دریاست. این سم وارد بدن ماهی‌ها می‌شود اما کشنده نیست و منجر می‌شود تا آنها در آب سردرگم شوند. ماهی‌های "نیمه مرده" سپس توسط صیادان به دام انداخته می‌شوند.

در این مرحله باید کاری انجام شود تا ماهی‌های مسموم زنده بمانند و به سرعت به چین منتقل شوند زیرا ماهی‌های مرده هیچ ارزشی نخواهند داشت. ماهی‌ها هر چه قرمزتر و تازه‌تر به نظر برسند، شانس فروش آنها به قیمت بالا در چین افزایش می‌یابد.

در این مرحله صیادان ماهی‌های نیمه‌مرده را به افرادی که به اصطلاح به آنان "سلاطین ماهی" گفته می‌شود، تحویل می‌دهند. این افراد که جزو سردستگان این تجارت ناسالم به شمار می‌روند، اغلب به دلیل طلب داشتن از ماهیگیران، آنها را تحت سلطه خود دارند. کار انتقال این ماهی‌ها به هنگ‌کنگ و پکن نیز بر عهده آنهاست.

برای اینکه این ماهی‌ها تر و تازه بمانند، با هواپیما به چین منتقل می‌شوند. ماهی‌های نیم‌مرده تنها در صورتی می‌توانند پس از این سفر زنده بمانند که در سطح بالایی به آنها آنتی‌بیوتیک تزریق شود. این آنتی‌بیوتیک‌ها به دلیل عوارض جانبی به ندرت در صنعت داروسازی برای انسان‌ها استفاده می‌شوند. پس از این مرحله، در جعبه‌هایی که ماهی‌ها در آن حمل می‌شوند، مواد بیهوش‌کننده ریخته می‌شوند.

مواد بیهوش‌کننده برای این به کار گرفته می‌شود تا به ماهی‌ها در طول سفر هوایی به چین آسیبی وارد نشود.

پس از رسیدن به هنگ‌کنگ و بازار ماهی‌فروشان که بزرگترین بازار فروش ماهی‌زنده در جهان به شمار می‌رود، ماهیگیران به دقت این ماهی‌ها را به زندگی باز می‌گردانند. بدین نحو سفر این ماهی‌ها به عنوان "خوراک لذیذ تازه صید شده" بر روی میز رستوران‌های گران‌قیمت در هنگ‌کنگ به پایان می‌رسد
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.