موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    لزوم بهره‌گيری مؤسسات قرآنی جهان اسلام از تجربيات ايران و مالزی

مؤسسات قرآنی جهان اسلام برای ارتقای سطح فعاليت‌های قرآنی خود می‌توانند از تجربيات برخی كشورهای مطرح همچون ايران و مالزی بهره ببرند.

اين تعامل قرآنی همچنين انگيزه‌ای برای تقويت روحيه اخوت ميان مسلمانان خواهد شد.
 مضار محمدعلی حسن الصحاف، داور عراقی مسابقات بين‌المللی قرآن كريم و استاد علوم قرآن و تجويد در اين كشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با تأكيد بر ضرورت تقويت تعاملات قرآنی بين جوامع اسلامی، بيان كرد: مؤسسات قرآنی كشورهای اسلامی بايد در جهت تقويت تعامل و ارتباطات با يكديگر در حوزه قرآن و فعاليت‌های قرآنی گام بردارند و در اين زمينه می‌توانند از تجارب موفق مؤسسات قرآنی ايران، مالزی و نيز اندونزی و الجزاير استفاده كرده و از اين سوابق برای ارتقای سطح فعاليت‌های قرآنی بهره ببرند، اين تعامل همچنين انگيزه‌ای برای تقويت روحيه اخوت ميان مسلمانان خواهد شد.

اين داور بين‌المللی قرآن خاطرنشان كرد: مشاركت در فعاليت‌های قرآنی بين كشورها بسيار مهم است، زيرا قرآن همچون سايه‌بانی بزرگ بر سر همه مسلمانان گسترانيده شده و امت اسلام همگی آن را قبول دارند، شايد ما در مسائل فقهی و حاشيه‌ای اختلاف‌ نظرهايی ميان مسلمانان شاهد باشيم، اما در قرآن اين گونه نيست و اين كتاب مقدس مهم‌ترين عامل پيوند بين مسلمانان است.

وی در بخش ديگری از اين گفت‌وگو برگزاری جلسات گروهی را گامی مهم در تسهيل روند حفظ قرآن دانست و گفت: مطمئنا حفظ قرآن كريم به صورت جمعی و در جلسات گروهی در مقايسه با حفظ فردی تأثير بيشتری در ايجاد انگيزه ميان علاقه‌مندان برای حفظ قرآن كريم خواهد داشت و روند حفظ را برای آنان تسهيل می‌كند، اين روش طرفداران بيشتری دارد و در واقع مشوقی برای علاقمندان به حفظ قرآن است و انگيزه آنان برای حفظ كلام وحی را بالا می‌برد.

مضار محمدعلی حسن الصحاف درباره شيوه‌های حفظ و قرائت قرآن كريم در عراق گفت: پس از سرنگونی رژيم بعث سطح حفظ و قرائت در عراق از پيشرفت چشم‌گيری برخوردار شد و امروز شاهد هستيم كه قاريان، مرتلان و حافظان توانمندی در عراق زندگی می‌كنند كه توانسته‌اند به رتبه‌های برتر رقابت‌های بين‌المللی قرآن كريم دست يابند.

الصحاف در توضيح بيشتر اين مطلب تصريح كرد: دو تن از قاريان و حافظان عراقی چندی پيش در مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران رتبه دوم را در رشته قرائت و حفظ از آن خود كردند و يكی از قاريان اين كشور نيز در مسابقات مالزی اول شد كه همه اين دستاوردها نشان می‌دهد، عراق از نظر حفظ و قرائت قرآن كريم روند قابل قبولی را طی می‌كند.

اين داور بين‌المللی قرآن كريم تشويق جوانان به حفظ و قرائت قرآن كريم را مورد توجه قرار داد و اظهار كرد: مؤسسات قرآنی كه از سوی دولت‌ها حمايت می‌شوند و همچنين، فعالان قرآنی و قاريان و حافظان قرآن كريم موظفند كه در راه نشر فرهنگ قرآن كريم ميان جوانان تلاش كنند، زيرا اين قشر موتور محرك و در واقع ستون يك جامعه را تشكيل می‌دهند.

وی ادامه داد: مؤسسات قرآنی و فعالان اين عرصه همچنين وظيفه دارند برای نشر فرهنگ قرآنی و نهادينه كردن تعاليم و آموزه‌های اين كتاب الهی در ميان جوانان و آشنايی آنان با جوانب مختلف اعجاز علمی كلام وحی تلاش و بر اين نكته تأكيد كنند كه قرآن، كتاب هدايت همه بشريت است و جوانان نسبت به ديگر گروه‌های جامعه رسالت مهم‌تری در نشر آموزه‌ها و فرهنگ اين كتاب مقدس بر دوش دارند.
 اين استاد عراقی قرآن همچنين در پاسخ به سؤالی مبنی بر اين كه «نوآوری و ابداع شيوه‌های جديد در قرائت يا تقليد از قاريان برجسته و مشهور جهان اسلام تا چه اندازه قابل قبول است؟»، يادآور شد: هر قاری در ابتدای راه معمولا از قاريان مشهور جهان اسلام تقليد می‌كند، اما زمانی كه در اين عرصه گام‌های نخست را پشت سر می‌گذارد، روش ديگری را در پيش گرفته و به ابداع دست می‌زند و كمتر تقليد را می‌پذيرد، هرچند كه تقليد در كل قابل قبول است، اما قاری بايد پس از پيشرفت در قرائت، مستقل عمل كرده و بتواند در اين عرصه سبك خاص خود را در پيش بگيرد.

وی در ادامه با بيان اين كه بهره‌مندی از فن‌آوری‌های معاصر در امر آموزش قرآن به پيشرفت در اين عرصه كمك زيادی خواهد كرد، گفت: ما بايد در مؤسسات قرآنی از هر نوع فن‌آوری و سيستمی كه به پيشرفت و تقويت فعاليت‌های قرآنی منجر شود، استفاده كنيم تا بتوانيم قاريان و حافظانی توانمند پرورش داده و در اين عرصه شاهد پيشرفت‌های قابل توجهی باشيم.

الصحاف در ادامه فعاليت‌های قرآنی خود در عراق را اين گونه تبيين كرد: برگزاری دوره‌های تخصصی احكام قرائت و علوم قرآنی در مساجد و مؤسسات مختلف عراق، تأليف آثاری با موضوع تجويد و علوم قرآن و اجرای برنامه‌های قرآنی در شبكه‌های ماهواره‌ای «العهد» و «السلام» از جمله اين فعاليت‌ها است.

بنا به گفته مضار الصحاف، وی در بسياری از مسابقات بين‌المللی به ويژه مسابقات بين‌المللی قرآن كشورمان و همچنين در سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان در مشهد مقدس حضور داشته و در اين دوره از مسابقات به عنوان داور رشته «وقف و ابتداء»، بر رقابت‌های متسابقين نظارت كرده است.

اين استاد عراقی همچنين به دليل برخورداری از توانمندی‌های بالای قرآنی گواهينامه داوری انجمن قاريان و حافظان مصر را اخذ كرده و دريافت گواهينامه داور بين‌المللی از انجمن بين‌المللی اسلامی قرائت و تجويد عراق از ديگر موفقيت‌های وی است.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.