موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    نشست رایزنی علمی و دانشجویان ایرانی با مسوولین وزرات آموزش عالی مالزی

رایزنی علمی و تعدادی از نمایندگان دانشجویان ایرانی با مسوولین وزرات آموزش عالی مالزی دیدار کردند.

به گزارش توریست مالزی، روز گذشته دوشنبه نشست مشترک رایزنی علمی به همراه تعدادی از نمایندگان دانشجویان ایرانی جهت بررسی مشکلات دانشجوئی با مدیر بخش امور دانشجویان اداره تحصیلات تکمیلی، آقای حاجی ابراهیم بن علی و معاونین اداره مربوطه از وزرات آموزش عالی مالزی در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی پوتراجایا برگزار شد.

این نشست نتیجه بررسی مسائل و موضوعات دانشجوئی طی پنججلسه و در مدت قریب به دو ماه تلاش جمعی و مشترک دانشجویان به منظور اولویت بندی موضوعات و مشکلات دانشجویان ایرانی است که با هماهنگی رایزن علمی و سرپرست دانشجویان جنوب شرق آسیا امروز به نتیجه رسید.

در این نشست علاوه بر آقای دکتر تاجیک، 18تن نمایندگان دانشجویان حضور داشتند که سه تن از منتخبین در خصوص مشکلات و موضوعات دانشجویان ایرانی به ایراد سخن پرداختند. محورهای کلی سخنان نیز که طی یک مُجلد به طرف مالایی تقدیم شد، شامل موراد زیر می‌باشد.

1.      تبیین جایگاه علمی- پژوهشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های مالزی

2.      ارایه بورسیه(scholarship)- پژوهانه(Grant) و کمک هزینه های تحصیلی(Fellowship) به دانشجویان ایرانی منطبق و متناسب با نقش و جایگاه آنها در تولید علم و ارتقاء رتبه دانشگاههای مالزی

3.      تلاش برای حل فرآیند ویزای دانشجویی

4.      کیفی سازی بیمه دانشجویی

5.      حل مشکلات انتقال ارز دانشجویان

6.      تلاش عینی و عملی برای صدور اجازه کار به دانشجویان در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد

7.      توجه به تقسیط شهریه دانشجویان

8.      پرداخت هزینه‌های ارائه کنفرانس و مقالات

9.      ارایه برخی پیشنهادات و راهکارها به وزارت آموزش عالی مالزی در خصوص موارد ذکر شده
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.