موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    گذرنامه جدید چین، مالزی و همسایگانش را خشمگین کرد

بسیاری از کشورهای همسایه چین از گذرنامه های جدید چینی خشمگین شده اند.
به گزارش توریست مالزی به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس24، گذرنامه بیومتری جدید چینی موجب خشم کشورهایی چون هند ، فیلیپین، ویتنام، تایوان و مالزی شده است. علت اصلی این خشم انتشار نقشه­ای از چین در صفحات داخلی این گذرنامه است که آبهای سرزمینی و جزایر مورد مناقشه چین با همسایگانش را مناطق تحت حاکمیت چین معرفی می کند.
علاوه بر این که این سرزمین­ها مورد مناقشه چین و کشورهای همسایه آن قرار گرفته ممکن است منابع گازی و نفتی قابل ملاحظه ای در این نواحی پیدا شود. 
یکی از معترضان فیلیپینی خاطر نشان کرد:« این تحریک آمیزی بزرگی است و به طور اتفاقی و به سبب خطای بوروکراتیک پدید نیامده بلکه اقدامی حساب شده از جانب محافل بلندپایه چینی بوده است. » ویتنام و فیلیپین از مهر زدن در این گذرنامه های جدید چینی خودداری می کنند. 
برای شهروندان چینی فرمهای ویژه ای برای روادید پیش بینی شده و چیزی در گذرنامه ها ثبت نمی­شود. این اقدام به نشان اعتراض به این نقشه چینی در گذرنامه­های جدید است. در خیابان­های هانوی نیز مردم احساسات ضد چینی پیدا کرده اند.  یکی از شهروندان ویتنامی گفت :«به نظرمن چین عمدا حاکمیت ویتنام را نقض کرده است. آنان می خواهند واکنش ویتنام را محک بزنند.» فعلا چین مدعی است گذرنامه اش مطابق با معیارهای بین المللی است. 
سخنگوی وزارت خارجه چین گفت:« نقشه ای که در گذرنامه های جدید چینی ارائه شده، علیه هیچ کشور خاصی نیست. امیدواریم که کشورهای معترض، رفتاری منطقی در پیش گیرند .»
هند نیز مدعی حاکمیت بر دو منطقه از نقشه ای است که در گذرنامه های جدید چینی منتشر شده است. 
دهلی نو تصمیم گرفته است بر روی روادیدی که به شهروندان چینی اعطا می کند، نقشه ای دیگر منتشر کند که در آن روایت هند از آبهای سرزمینی هند مشاهده می شود.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.