موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    پرداخت ارز دانشجویی 15 روزه

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور  اعلام کرد که بر اساس مذاکرات انجام یافته و تصمیمات اتخاذ شده مدت زمان پرداخت ارز به دانشجویان غیربورسیه به حداقل زمان ممکن (کمتراز 15 روز) کاهش می‌یابد.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از خبرگزاری ایسنا، صمد کریمی گفت: یکی از اهداف راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی توسط بانک مرکزی، پوشش تقاضاهای بخش خدمات شامل ارز دانشجویان غیربورسیه، مسافران و بیماران بوده است. ضمن این‌که بانک مرکزی از طریق مرکز علی‌رغم ورود به فاز سوم ارائه‌ی خدمات بانکی و ارزی، پذیرای هموطنان در خصوص پاسخ‌گویی به سوالات ارزی آنها و هم‌چنین مشکلات بانکی( ارزی) آنها بوده است.

وی افزود: طی این مدت اعتراضات و شکایاتی در خصوص تخصیص ارز دانشجویان غیربورسیه (مقطع فوق‌لیسانس و بالاتر) انجام گرفته و مشکلات مربوطه در ارباب رسانه و جراید نیز منعکس شده است در این خصوص بانک مرکزی حسب وظایف قانونی خود در تعامل با بانک‌های عامل و به خصوص بانک تجارت به عنوان بانک عامل ارائه خدمات به دانشجویان غیربورسیه توافقات جدیدی را انجام داده است که برخی از آنها تاکید بر توافقات قبلی و برخی ارائه راهکارهای جدید جهت تسریع فرایند اختصاص ارز به دانشجویان آزاد است.

وی ادامه داد: بانک تجارت به عنوان بانک عامل براساس مدارک مثبته نسبت به دریافت ریال از دانشجویان غیربورسیه اقدام کرده و پس از ارائه آمار تجمیعی روزانه به بانک مرکزی این بانک در اسرع وقت نسبت به تامین اسکناس (ارز) اقدام خواهد کرد.

کریمی اظهار کرد: هم‌اکنون با توجه به پیش‌بینی‌های انجام یافته هیچ محدودیتی از بابت تحویل ارز به بانک مزبور بابت دانشجویان غیربورسیه وجود ندارد، به عبارت دیگر بانک مرکزی ارز دانشجویان را براساس فرآیند فوق تمام و کمال تامین خواهد کرد ضمن اینکه مقرر شده بانک مزبور نسبت به اختصاص شعب ارزی بیشتر جهت ارائه خدمات ذکر شده اقدام کند.

کریمی گفت: در صورت وجود کاستی‌ها و مشکلات احتمالی در آینده امکان استفاده از خدمات سایر بانک‌ها جهت پوشش تقاضاهای فوق‌الذکر در صورت تایید مقامات بانک مرکزی وجود دارد.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور یاد‌آور شد: حداکثر ارز پرداختی به دانشجویان غیربورسیه بابت هزینه اقامت و شهریه برای یک سال معادل 27 هزار دلار به نرخ مبادله‌ای است.

وی در پایان گفت: از هموطنان عزیز می‌خواهیم که در صورت وجود مشکلات در فرآیند تخصیص ارز به دانشجویان غیربورسیه موضوع را به روابط عمومی بانک مرکزی ( تلفن گویای 29954855 ) یا مرکز مبادلات ارزی کشور منعکس کنند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات هموطنان اقدامات لازم انجام شود
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.