موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    حمایت مالزی از استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ ایی

نماینده دائم مالزی در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور در حال انجام بررسی‌های دقیقی درباره توسعه یک برنامه هسته‌یی است که شامل چارچوب حقوقی و نظارتی آن می‌باشد.

داتوک حسین، نماینده دائم مالزی در سازمان ملل گفت: مالزی نیز مانند سایر کشورهای دیگر در حال توسعه، از استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی به عنوان یک منبع انرژی توسط کشورهای عضو حمایت می‌کند.

به گزارش روزنامه‌ بورنو پست، وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف اصلی بررسی‌های انجام شده اطلاع از این است که بالاترین استانداردهای ایمنی و امنیتی هسته‌یی در همه حال رعایت می‌شوند.

نماینده دائم مالزی در سازمان ملل به این نکته اشاره کرد که پیش از اینکه مالزی برنامه‌ هسته‌یی را مد نظر قرار دهد توجه ویژه‌ای به حادثه نیروگاه‌ هسته‌یی فوکوشیما دایچی ژاپن داشت.

حسین گفت: درس‌های بسیار با ارزشی گرفته شد. در این زمینه مالزی از تهیه وتنظیم و اجرایی کردن طرح اقدام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در زمینه ایمنی هسته‌یی به دنبال حادثه‌ بی‌سابقه‌ نیروگاه فوکوشیما دایچی استقبال می‌کند.

در حادثه‌ ماه مارس سال 2011 نیروگاه هسته‌یی فوکوشیما دایچی به دلیل قطعی برق دچار موقعیت اضطراری شد. از کار افتادن سیستمهای خنک‌کننده این نیروگاه انفجارات هیدروژنی و گداخت نسبی در هسته‌ راکتورها به همراه داشت و موجب نشت مواد رادیواکتیو در هوا و زمین شد. حادثه‌ هسته‌یی نیروگاه فوکوشیما دایچی پس از فاجعه چرنوبیل در سال 1986 دومین فاجعه هسته‌یی جهان نام گرفته است.

نماینده مالزی در سازمان ملل گفت که کشورش به حمایت از تلاش‌ها برای افزایش ایمنی هسته‌یی ادامه خواهد داد و مشتاقانه منتظر شرکت در کنفرانس امنیت هسته‌یی است که اواخر سال میلادی جاری در فوکوشیما برگزار خواهد شد.

حسین گفت که مالزی میزبان کارگاه منطقه‌ای در زمینه ایمنی منابع رادیو اکتیو است که در اواخر سال 2012 بزگرار می‌شود.

نماینده دائم مالزی در سازمان ملل گفت: ما مشتاقانه منتظر صحبت درباره احتمال به رسمیت شناختن مالزی به عنوان مرکزی برای آموزش ایمنی هسته‌یی در منطقه و فراتر از آن هستیم.  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.