موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    مالزی به تاجیکستان شیوه نظام بانکداری اسلامی آموزش می‌دهد

مالزی و تاجیکستان سندی را به منظور آموزش و گسترش سیستم بانکداری اسلامی در این کشور به امضا رساندند.

این سند همکاری جهت توسعه بانکداری اسلامی توسط مقامات بانک ملی تاجیکستان و شرکت مشاوره بین‌المللی «زید ابراهیم» مالزی امضا شد.

بر اساس این توافقنامه، کارشناسان این شرکت مالزیایی به منظور گسترش سیستم بانکی تاجیکستان پیش‌نویس قانون "بانکداری اسلامی تاجیکستان" را تهیه می‌کنند.

به گفته این منبع، ضمن تهیه این سند با استفاده از تجارب جهان اسلام و به خصوص سیستم بانکی مالزی فراخوان فعالیت‌های بانکی با بانکداری اسلامی در قانونی برای پیشنهاد به مجلس تاجیکستان آماده خواهد شد.

گفتنی است که تاجیکستان با وجود جمعیت بیش از 98 درصدی مسلمان از سیستم سنتی یا اروپایی بانکداری استفاده می‌کند.

مقامات تاجیکستان با دعوت این شرکت مالزیایی و آغاز به تهیه طرح قانون جدید نظام بانکی این هدف را دارند که با استفاده از این سیستم رایج در کشورهای اسلامی، فعالیت‌های مالی بانکی مغایر با نظام اسلام و قرآن را محدود کنند.

در همین حال "عبدالغفار قربان اف" سخنگوی بانک ملی تاجیکستان به خبرنگار فارس گفت: در طرح پیشنهادی که گروه کاری مورد بحث قرار می‌دهد، این نکته نیز شایان توجه است که با توجه به منع قمار در قرآن طرف تاجیکستان می‌خواهد در آینده با استفاده از سیستم بانکداری اسلامی، توزیع وام و سرمایه گذاری برای قمار و بازی‌های سرگرم کننده حذف کند.

به گفته وی  با تبادل نظر روی تجارب موجود در سیستم بانکداری اسلامی و تهیه قانون جدید این شرایط را ایجاد می‌کند که تاجیکستان نیز به عنوان کشوری با سنت‌های اسلامی به جامعه کشورهای مسلمان روابط تنگاتنگ بیشتر داشته باشد.

اولین بانک اسلامی در دهه 60 اواخر قرن بیستم میلادی، تحت نظر سازمان کنفرانس اسلامی ایجاد شد اما تجارب نخستین در این زمینه چندان موفقیت آمیز نبوده فقط پس از آغاز دهه 70 سیستم بانک اسلامی به تدریج توسعه یافت.

اکنون این سیستم در نظام بانکی 40 کشور جهان از جمله در جامعه غربی فعال شده است.

شرکت مالزی زید ابراهیم یک شبکه یکپارچه خدمات حقوقی و مرتبط در منطقه اقیانوسیه بوده و آن طیف گسترده‌ای در زمینه‌های حقوق، خدمات مشاوره‌ای، از جمله مشاوره در مورد بانکداری اسلامی را به کشورهای علاقمند ارائه می‌کند.

دفتر اصلی شرکت زید ابراهیم در کوالالامپور (سنگاپور) واقع شده و همزمان دارای دفاتر در جاکارتا، بانکوک، شهر هو چی مین ویتنام، دبی، سیدنی و ملبورن است.

تاجیکستان پس از قزاقستان دومین کشور آسیای مرکزی است که با گذشت بیش از بیست سال فروپاشی اتحاد شوروی سابق و اعلام استقلال به ایجاد سیستم بانک اسلامی رو آورده است.  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.