Study4Iranian دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    مالزی 2012 انتحار ملی یا الگوهای جدید

كشور پادشاهی مالزی در حالی سال 2012 میلادی را آغاز خواهد كرد كه حرف و حدیث های مربوط به برگزاری انتخابات سراسری پارلمانی آن هم به صورت زودهنگام در هر گوشه از این كشور شنیده می شود.

علی رغم اختلاف نظرها بین ائتلاف حاكم باریسان نشنال و ائتلاف مخالفان دولت در مالزی، هر دو بر این موضوع اتفاق نظر دارند كه انتخابات سراسری آینده مالزی باید به طور زودهنگام و در سال 2012 میلادی برگزار شود.

برخی از محافل رسانه ای این كشور نیز احتمال برگزاری انتخابات پارلمانی در ماه مارس سال آینده میلادی (اسفند ماه) را مطرح كرده اند گرچه این موضوع از سوی مقامات مسوول در این كشور تایید یا تكذیب نشده است. آخرین انتخابات پارلمانی در مالزی سال 2008 میلادی برگزار شد و در جریان این انتخابات ائتلاف حاكم باریسان نشنال كه بیش از 5 دهه است قدرت را در این كشور به دست دارد، با ناكامی هایی در برخی از استان ها مواجه شد.

در سال 2007، مالزی یك چرخه 50 ساله از 1957 تا 2007 كه به دو دوره 25 ساله تقسیم می شود را پشت سرگذاشت. در 12 سال پس از جنگ جهانی دوم یعنی در فاصله سال های 1945 تا 1957 این كشور بر اثر مستعمره انگلستان بودن دوران بحرانی را طی كرد و در همین سال جنگ های شهری در مالزی رخ داد.

ماتیاس چانگ مشاور حقوقی ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین این كشور در این خصوص می گوید: شكاف هایی از این جنگ های شهری همچنان در عرصه سیاست فعلی مالزی وجود دارد. تعبیرات جدید جای خود را به برچسب های قدیمی داده اند. سیاست 'تفرقه و حاكمیت' به اشكال جدیدی تغییر یافته و كسانی كه تلاش دارند در راس قدرت قرار گیرند از معلمان انگلیسی خود خوب مطالب را آموخته اند.

البته مالزی امروز را می توان حاصل مدیریت خردمندانه، حس واقع بینانه مردم برای بقا، منابع كافی و نوع دمكراسی این كشور معرفی كرد. مالزی در دوره 25 ساله اول با تمركز بر بخش های سیاسی، اقتصادی، و زیرساخت های اساسی پایه های 25 ساله دوم خود را طرح ریزی كرد.

ماتیاس چانگ در این خصوص می گوید: مالزی در یك دوره 5 ساله از سال 2003 تا سال 2008 در دوره نخست وزیری عبدالله احمد بداوی 300 هزار میلیارد خود را به دلیل عدم مدیریت از دست داد و در پی آن در سال 2008 پس از 50 سال حزب حاكم بر این كشور دو سوم اكثریت مجلس را از دست داد و تاكنون نیز نتوانسته است شرایط خود را بهبود بخشد.

گر چه در حال حاضر ائتلاف باریسان نشنال و حزب حاكم آمنو معتقدند كه اقبال مردم به مدیریت آنان در این كشور بالا رفته است اما تصور می شود برخورد خشن با راهپیمایی اعتراض آمیز 9 جولای (تیر ماه) سال جاری شانس كسب اكثریت در برخی از استان ها را برای این ائتلاف دشوار كرده باشد و این موضوعی است كه ائتلاف مخالفان دولت مالزی به رهبری انور ابراهیم كه هم اكنون درگیر یك پرونده اخلاقی در دستگاه قضایی این كشور است، نیز بر آن تاكید دارد.

مالزی كه توانسته است بر محوریت قومی در بخش سیاسی بیش از سه دهه به نتایج مثبت دست یابد اكنون به نقطه ای رسیده است كه كارآمدی این روش مورد سووال قرار گرفته است. طرح اقتصادی جدید این كشور مالایی ها را مورد توجه ویژه ای قرار داده است و برخی از اقوام چینی، هندی و دیگر اقوام احساس می كنند كه در حاشیه قرار گرفته اند.

مشاور حقوقی ماهاتیر محمد معتقد است: زمانی كشورهای در حال توسعه به وضعیت مالزی غبطه می خوردند اما در حال حاضر برخی از نخبگان سیاسی ثروت كشور را حق خود می دانند و در حالی كه مبلغ های میلیون رینگیتی ورای تصور بسیاری است و برخی از نخبگان میلیاردها رینگیت را رقمی نمی دانند.

این اندیشمند مالزیایی در ادامه به وضعیت فساد اقتصادی در مالزی اشاره كرده و می گوید: صحبت راستین با مردم به یك مدل قدیمی تبدیل شده است و تمام تلاش ها در حال انجام است كه واقعیت را به نحو دیگری جلوه دهند و به مردم عرضه كنند. دولت كمپین هایی بر علیه فساد، اخلاق برتر و نیكوكاری برگزار می كند اما عمل آنها باطنشان را فاش می كند.

ماتیاس چانگ می افزاید: سیاستمداران ما با وجود شكاف سیاسی برای جاودانه ساختن شرایط موجود خود به دروغ گفتن ادامه می دهند.

وی می افزاید: سیزدهمین انتخابات این كشور رقابتی خواهد بود كه قادر به انجام كار خاصی در برابر شرایط موجود نخواهد بود و انتخاباتی نامطبوع محسوب می شود.

علی رغم تلاش احزاب مخالف دولت مالزی برای برگزاری زودهنگام انتخابات بر اساس شرایط موجود در این كشور، به نظر نمی رسد این ائتلاف اقبال چندانی در انتخابات آتی داشته باشد و اصرار بر برگزاری زودهنگام انتخابات احتمال دارد منجر به انتحار سیاسی و از دست دادن ك
رسی های 4 استان این كشور كه اكنون آن را در اختیار دارد، شود.

ماتیاس چانگ نیز در این خصوص می گوید: آیا در سال 2012 انتخاباتی برگزار می شود؟ با شرایط موجود، این امر كاملا احمقانه است كه ائتلاف اپوزیسیون ایالت هایی كه در دست دارند را از دست دهند زیرا آنها از این ایالت های می توانند به عنوان پایگاه هایی استفاده كنند كه دوام آنها را در عرصه سیاسی ضمانت می كند و تلاش باریسان نشنال برای به دست آوردن آرای چهار ایالتی كه در اختیار آنها نیست، بی نتیجه خواهد بود.

مشاوری حقوقی ماهاتیر محمد می افزاید: با توجه به برگزاری همزمان انتخابات فدرالی و رسمی در سال 2013 سناریوی متفاوتی به وجود خواهد آمد و با توجه به قدرت و ضعف كسانی كه قدرت را در سال 2013 به دست می گیرند استراتژی های ستیزه جویانه ای به وجود خواهد آمد. عاملی كه نتیجه حوادث آینده را رقم می زند توانایی استفاده از زبان برای تسلط بر اذهان رای دهندگان است و من به هیچ یك از این گروه ها برای استفاده از چنین فرصتی خوشبین نیستم، بنابراین رقابت سال 2013 یك رقابت خونبار خواهد بود.

علاوه بر این حكم دادگاه اتهامات اخلاقی انور ابراهیم رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی نیز 20 دی ماه اعلام خواهد شد و احتمال صدور حكم زندانی 20 سال برای وی وجود دارد كه این موضوع نیز در آستانه برگزاری انتخابات سراسری در این كشور می تواند فضایی مشتنج را به وجود آورد.

منبع: mm2h.ir
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.