موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    ایرانی ها در آرت اکسپوی مالزی

نمایشگاه تجارت هنر یا آرت اکسپوی ۲۰۱۱ مالزی با حضور آثار هنری از سراسر جهان

هنر و هویت، ایران و مالزی

مجموعه هنری ایرانی دیگری که در آرت اکسپوی مالزی حضور داشت، موسسه «هنر و هویت» ‌‌(ART AND IDENTITY) بود که با مدیریت دکتر «ماندانا برکشلی» فعالیت می‌کند. دکتر برکشلی که از سال 1998 در مالزی زندگی می‌کند، مدیر گنجینه موزه هنر اسلامی این کشور بوده است. او درباره پیشرفت هنر در مالزی در طول این سال‌ها گفت: «تفاوت خیلی زیادی را می‌بینم. در این 12‌سال نگرش مالزیایی‌ها به هنر عوض شده و فعالیت‌هایشان گسترش چشم‌گیری داشته است. کارهایی که در آن زمان انجام می‌شد معمولا بسیار ابتدایی بود و نگاه به هنر و هنرمند بسیار محدود. اما در چند سال اخیر که وزیر گردش‌گری و دولت این کشور تمرکزشان را بر هنر گذاشته‌اند، تغییرات بسیار خوبی اتفاق افتاده است. در راستای این تغییرات، بستر خوبی برای ارتباط با هنرمندان دیگر کشورها از جمله ایران فراهم شده است و این امر باعث شده که هنر در مالزی فاصله خود را با هنر روز جهان کم کند.»

    برکشلی معتقد است مالزی در اول راه است اما با توجه به پیشرفتی که داشته و سرعت حرکت‌شان، به‌نظر می‌رسد که خیلی زود به نقطه مطلوب برسند.

وی درباره زمینه‌های ارتباط هنر مالزی با ایران با توجه به داشتن ریشه مشترک اسلامی نیز گفت: «در این زمینه خیلی جای کار وجود دارد. ما در این سال‌ها نمایشگاه‌های زیادی برگزار کرده‌ایم و حالا آرام آرام حاصل کارمان را می‌بینیم. این که نزدیکی‌ به وجود آمده است و مالزیایی‌ها کارهای ما را درک می‌کنند و با هنر ما ارتباط برقرار می‌کنند، نتیجه این تلاش‌هاست. ما در این‌جا برای معرفی هنر سنتی و معاصر ایرانی از جمله خط-‌نقاشی برنامه‌های زیادی اجرا کرده‌ایم و حالا می‌بینیم که مخاطبان ما با این جلوه از هنر ارتباط برقرار می‌کنند.»

مدیر سابق گنجینه موزه هنر اسلامی مالزی با اشاره به نقش اکسپوها در معرفی هنرمندان کشورهای مختلف گفت: «اکسپو جایگاه یک هنرمند را در دنیا به او نشان می‌دهد و ایده‌های جدید را به ذهن او می‌آورد. اکسپو یک دیالوگ هنری است که اگر در سرزمینی وجود نداشته باشد، ایزوله شدن و دور افتادن از جریان‌های هنری روز را برای هنرمند به ارمغان می‌آورد.»

اکسپو در حاشیه

در این اکسپو 2 اثر هم از سالوادور دالی، هنرمند سورئالیست اسپانیایی حضور داشت. این 2 اثر حجمی در غرفه اسپانیا ارائه شده بود.
در کنار آثاری از هنرمندان بزرگ، بچه‌ها هم فرصت فروش آثارشان را داشتند. البته نه تمام بچه‌ها؛ آن دسته از بچه‌هایی که در کنار مشکلات ذهنی، نقاشی را به عنوان یک حرفه آموخته بودند. آثار بچه‌های مبتلا به اوتیسم و کندی یادگیری با قیمتی بین 500 تا 1000رینگیت در اکسپو عرضه شد.
کارگاه‌های نقاشی هم مشتری خودشان را داشتند. چند هنرمند، در یکی از غرفه‌های اکسپوی مالزی، به شیوه سنتی نقاشی می‌کشیدند و کار آن‌ها بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته بود.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.