موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    توقف انتقال پناهجویان ازاسترالیا به مالزی

دادگاه عالی استرالیا با صدور حکمی مانع از آن شده است که دولت استرالیا یک کشتی حامل عده‌ای پناهجو را به مالزی بفرستد.


 به اعتقاد وکلای مدافع این پناهجویان انتقال آنها به مالزی مغایر قانون است. قضات دادگاه عالی پس از بررسی این پرونده به این نتیجه رسیدند که "سئوال جدی در این مورد مطرح شده"، و به همین دلیل دستور دادند که انتقال همه گروه‌های پناهجویان به مالزی، تا رسیدگی کامل به این پرونده، متوقف شود. تاریخی که برای بررسی این پرونده در نظر گرفته شده، آخر ماه جاری میلادی است. حکم دادگاه عالی استرالیا، احتمالا توافق این دولت برای فرستادن 800 پناهجو به مالزی طی چهار سال آینده را متوقف خواهد کرد. براساس این توافق، که ماه گذشته بین دو کشور امضا شد، استرالیا چهار هزار پناهجو را، که پرونده‌هایشان در مالزی به جریان افتاده، از این کشور خواهد پذیرفت. اما منتقدان این توافق می‌گویند مالزی، که کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد را امضا نکرده، با پناهجویان بد رفتاری می‌کند. پناهجویانی که به توافق بین استرالیا و مالزی اعتراض کرده‌اند، اولین گروه از پناهجویانی هستند که قرار بود براساس توافق یاد شده، به مالزی فرستاده شوند. این پناهجویان، که پاکستانی و افغان هستند، توسط ماموران استرالیایی در آب‌های این کشور پیدا شدند، و به جزیره کریسمس منتقل شدند. در این جزیره مرکزی برای نگهداری پناهجویانی وجود دارد که هنوز پرونده آنها تکمیل نشده و عملا در بازداشت به سر می‌برند. تسهیلاتی که این مرکز ارایه می‌دهد بارها مورد انتقاد مدافعان حقوق بشر قرار گرفته است. در حال حاضر شش هزار پناهجو، از کشورهایی مانند ایران، عراق، افغانستان، سریلانکا و ویتنام، در مراکز مخصوصی در استرالیا در مراکز مخصوص نگهداری می‌شوند. توافق این کشور با مالزی، فقط شامل بخش کوچکی از پناهجویانی می‌شود که از طریق دریا خود را به استرالیا می‌رسانند. اما دولت استرالیا معتقد است که فرستادن آنها به مالزی، پیام قاطعی به قاچاقچیان انسان و مهاجران آتی می‌فرستد.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.