موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    انتقال تجربه ارتباط حوزه و دانشگاه به مالزی

سفیر ایران با استادان دانشگاه یو.ام. علاقمند به تحقیق در خصوص سیستم مدیریت و آموزش حوزه‌های علمیه سخنرانی کرد

سفیر جمهوری اسلامی در مالزی در جمع اساتید دانشگاه یو ام با اشاره به تجربه موفق ارتباط حوزه و دانشگاه در ایران از آمادگی برای انتقال این تجربیات به کشور مالزی خبر داد.

"محمد مهدی زاهدی" در نشستی با اساتید دانشگاه یو ام که اخیرا برای تحقیق در خصوص سیستم مدیریت و آموزش حوزه های علمیه به ایران سفر کرده اند، افزود: ارتباط بین مدارس سنتی اسلامی و مراکز مدرن دانشگاهی کشورهای اسلامی در دنیای امروز یک ضرورت است.

وی به تجربه خود در زمان تصدی پست وزارت علوم در ایران اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی منطقی می شود مکانیسمی ایجاد کرد که امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان دانشگاهها در مدارس اسلامی و حوزه های علمیه و بالعکس مهیا شود. 
 
سفیر ایران در مالزی با بیان اینکه ریشه تمام علوم، الهی و خالص است اظهار داشت: حوزه های علمیه و دانشگاهها در کشورهای اسلامی دو بال یک پرنده هستند که به توسعه اسلام کمک می کنند.
 
در این دیدار همچنین رییس بخش تاریخ و تمدن اسلامی دانشگاه یو ام مالزی طی ارایه گزارشی از سفر محققین این دانشگاه به ایران این سفر تحقیقاتی را پربار توصیف کرد.
 


"محمد رسلان محمد نور" به دیدار با مراجع تقلید در شهر مقدس قم اشاره کرد و گفت : دیدار با مراجع تقلید و علمای دینی در ایران بسیار تاثیرگذار و سودمند بوده است.
 
وی همچنین به بازدید گروه تحقیقاتی دانشگاه یو ام از مرکز رایانه علوم اسلامی اشاره کرد و افزود: توسعه نرم افزارهای قرآنی در جمهوری اسلامی ایران تحسین برانگیز است.
 
گروه تحقیقاتی 8 نفره متشکل از اساتید دانشگاه یو ام طی سفر یک هفته ای خود به شهرهای قم و تهران از مراکزی مانند مدرسه شهید استاد مطهری، دانشگاه امام صادق (ع)، مرکز آموزشی امام خمینی (ره)، کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و امام خمینی (ره) بازدید کرده اند.
 
نتیجه تحقیقات این گروه در خصوص بررسی سیستم حوزه های علمیه در ایران و مقایسه با دیگر کشورهای اسلامی که به همت موسسه تحقیقاتی امین وابسته به "جامعه المصطفی" انجام شد در آینده نزدیک در قالب مقاله و کتاب منتشر خواهد شد.

  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.