موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    تلفن همراه وعواقب استفاده درهواپیما

 برخی از مسافران هوایی باور نمی‌کنند که روشن نگاه داشتن تلفن همراه هنگام پرواز می‌تواند خطرناک باشد. حال سازمان بین‌المللی حمل ونقل هوایی(یاتا) پس از انجام مطالعه‌ای جامع، نسبت به این مورد به طور جدی هشدار داده است.

به نقل از دویچه وله، هربار که هواپیمایی در آستانه پرواز است، تیم پرواز بدون استثنا از مسافران درخواست می‌کنند که تلفن‌های همراه، لب‌تاپ و در کل هرگونه وسیله الکتریکی‌ای را که همراه دارند خاموش کنند، زیرا گفته می‌شود که روشن بودن این وسایل می‌تواند در سیستم‌های الکترونیکی هواپیما اختلال ایجاد کرده و حتی منجر به سقوط هواپیما شود. اما بسیاری از مسافران این هشدارها را آنقدر جدی نمی‌گیرند و اعتقاد دارند که این حساسیت‌ها تا حدی اغراق‌آمیز هستند. اما یاتا، سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی بر اساس مطالعه‌ی جدیدی در این زمینه، اعلام کرده که روشن نگاه داشتن دستگاه‌های الکتریکی در حین پرواز امنیت هواپیما را به طور جدی به خطر می‌اندازد. بر اساس نتایج این مطالعه در طول شش سال گذشته دست‌کم 57 سانحه ایمنی هنگام پرواز پیش آمده که از نظر خلبانان و مهمان‌داران با روشن بودن وسایل الکترونیکی همراه مسافران در ارتباط بوده است.

میزان تأثیر وسلیل الکترونیکی در سیستم هدایت‌گر هواپیماها

این اطلاعات نتایج نظرسنجی ‌از کارمندان بیش از صد خط هوایی است که یاتا در جریان تحقیقات خود انجام داده است. در 26 مورد از این سوانح ایمنی در سیستم کنترل پرواز، از جمله سیستم هدایت خودکار هواپیما و سیستم فرود خودکار اختلال بوجود آمده است. همچنین در برخی موارد، سیستم "جی‌پی‌اس" (دستگاه نشان‌دهنده موقعیت جغرافیایی) و سیستم‌های ارتباطی دچار اشکال شده و در برخی موارد کاملا از کار بازمانده‌اند. خلبانان و مهندسان پرواز دلیل بیشتر این اتفاقات در حین پرواز را روشن بودن تلفن همراه مسافران می‌دانند. در عین حال در جریان مطالعه‌ای که از سوی یاتا در این زمینه صورت گرفته بارها به این نکته اشاره شده که هنوز مدرکی قطعی برای اثبات تاثیر وسایل الکترونیکی در ایجاد اختلالات ایمنی در هواپیماها وجود ندارد، اما گزارش‌های مختلف از سوی خلبانان و اعضای دیگر گروه‌های پرواز حاکی از آن است که روشن بودن وسایل الکترونیکی مسئول اصلی بروز اختلالات حین پرواز است. در یکی از این گزارش‌ها آمده است که در جریان یک سفر هوایی، سیستم جی‌پی‌اس هواپیما ناگهان از کار می‌افتد و پس از اینکه سه نفر از مسافران به درخواست مهمان‌داران تلفن‌همراه و آی‌پد‌های خود را خاموش می‌کنند، اختلال برطرف می‌شود.

خطر استفاده از بلک‌بری و آی‌فون در هواپیماهای قدیمی

دیو کارسون Dave Carson، یکی از متخصصان شرکت سازنده هواپیمای بوئینگ که در زمینه اختلالات احتمالی توسط دستگاه‌های الکترونیکی تحقیق می‌کند، اعتقاد دارد که امواج وسائل الکترونیکی همراه مسافران سنسورهای الکترونیکی بسیار حساس هواپیما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند و در برخی موارد حتی از کار می‌اندازد. اما جان نانس John Nance، خلبان سابق و کارشناس مسائل ایمنی هواپیما در گفتگویی با شبکه آمریکایی ABC Newsگفته است که نتایج بررسی‌های یاتا برای اثبات خطر روشن ماندن وسائل الکترونیکی در سفرهای هوایی کافی نیست. او اعتقاد دارد که در بروز اختلالات ایمنی به غیر از امواج وسایل الکترونیکی، مواردی مختلف دیگری هم می‌تواند دخیل باشد. جان نانس استفاده از تلفن‌های همراه در هواپیماهای مدرن را بی‌خطر می‌داند، زیرا دستگاه‌های الکترونیکی این هواپیما به اندازه کافی از لحاظ ایمنی محفوظ هستند. اما مهندسان شرکت بوئینگ گزارش داده‌اند که استفاده از وسایل مانند بلک‌بری و آی‌فون در هواپیماهای قدیمی می‌تواند به راحتی موجب اختلال در جهت‌یابی و برقراری ارتباط شود.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.