موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    بررسی مشکلات دانشجویان ایرانی مالزی با حضور نماینده ولی فقیه

محدوديت هاي مذهبي ايرانيان در مالزي از اصلي ترين موضوعات مورد اشاره در اين نشست بود.

ه گزارش خبرنگار ايرنا از مالزي، در اين نشست كه به همت اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان ايراني دانشگاه هاي مالزي و در سالن فرهنگي كنسولگري جمهوري اسلامي ايران در كوالالامپور برگزار شد، علي اكبر ضيايي، رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، عزيزالله معمارياني، رايزني علمي جنوب شرق آسيا، و عين الله عابدي، معاون فرهنگي نهادنمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها حضور داشتند.


بر اساس اين گزارش، حجت الاسلام والمسلمين نظام زاده در اين نشست در سخناني گفت: امامت يك عنصر مقدس است كه با توجه به شرايط گوناگون خروجي هاي متفاوتي دارد و در هر زمان با توجه به شرايط حاكم بر جامعه عمل ها متفاوت است، اما همواره اصول پايداري وجود داشته اند كه پيامبران و ائمه اطهار بر اساس آن عمل مي كردند.


وي در ادامه همچنين افزود: در محيط اجتماعي كار و كارهاي گروهي مي توان با استفاده از خرد جمعي كار خويش را پيش برد و از طرفي نيز نقدپذير بود تا بتوان ضمن پذيرش نقد سازنده معايب خود را تصحيح كرد.


در ادامه اين نشست دانشجويان به بيان مشكلات خود در مالزي پرداختند كه مساله كمك هاي مالي، بيمه، بيمه خانواده دانشجويان، مشكلات مربوط به حوزه كانون هاي قرآني فعال در دانشگاه هاي مالزي، مساله استخدام دانشجويان در ايران پس از اتمام دوره تحصيلات، محدوديت هاي مذهبي ايرانيان در مالزي از اصلي ترين موضوعات مورد اشاره در اين نشست بود.


حجت الاسلام عابدي نيز در اين نشست گفت: با وجود مشكلاتي كه براي جامعه ايرانيان مالزي وجود دارد تشكيل يك اتاق گفتمان سازي با هيات مشخص و افراد صاحب نظر كه به طور مستمر مسائل را پيگيري كنند، مي تواند به بهبود وضعيت موجود كمك كند.


در پايان اين نشست نيز مراسم قرعه كشي حج دانشجويي برگزار شد كه و سه تن از دانشجويان دانشگاه هاي مختلف براي تشرف به حج عمره انتخاب شدند.

  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.