موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    مراسم افتتاحیه کتاب عکس هنرمندان ایرانی در مالزی

به مناسب"روز‌مالزی"،کتابی از نفیسه‌مطلق –عکاس ایرانی مقیم مالزی- در نمایشگاهی از عکس‌های وی افتتاح می شود

در 16‌سپتامبر سال 1963 با پیوستن منطقه سباح و ساراواک به شبه جزیره‌ی مالایا، "مالزی" به عنوان یک کشور در نقشه‌های جغرافیا حضور پیدا کرد. بعد از سال‌ها بحث و تبادل‌نظر، به ویژه از سوی مردم مناطق شرقی مالزی، امسال دولت این کشور برای اولین‌بار 16‌سپتامبر را به لیست تعطیلی‌های عمومی اضافه کرد.


به گزارش خبرنگار ایران‌مالزی، به همین مناسبت و هم‌زمان با برگزاری یک فستیوال بزرگ مردمی- کتاب عکس‌های نفیسه‌مطلق در نمایشگاهی از عکس‌های وی افتتاح می‌شود. وی در مورد کتابش به خبرنگار ایران‌مالزی گفت: در این مجموعه که تکمیل آن بیش از 2 سال به طول انجامید زندگی مسلمانان، بودایی‌ها، مسیحیان و هندوهای کشور مالزی از تولد تا مرگ به تصویر کشیده شده. در این کتاب که "راه‌های تعیین‌شده" نام دارد با مطالعه رسوم و آیین‌های مذهبی هر چهار گروه، مسیر زندگی هر کدام در چهار فصل مساوی عکاسی و شرح مختصری نیز نگارش شده است.

 


وی با اشاره به حساسیت مقوله مذهب در مالزی می‌گوید: مردم مالزی در سال‌های اخیر نسبت به مذهب و نژاد حساسیت بیشتری پیدا کرده‌اند. گاهی سیاست‌مداران از این موضوع برای دامن‌زدن به اختلافات و رسیدن به مقاصد سیاسی‌شان سو‌استفاده می‌کنند. من معتقدم این حساسیت‌ها با شناخت بیشتر مردم از یکدیگر کم‌رنگ می‌شود چرا که مردم مالزی نسبت به تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی ذاتا انسان‌های انعطاف‌پذیر و صلح‌جویی هستند. در این کتاب تلاش کرده‌ام تا جای ممکن شباهت‌های آیینی را برجسته کنم و در نمایشگاه نیز تشابهات مذاهب مختلف را به شکل دوتایی به نمایش درمی‌آورم تا این موضوع صریح‌تر به مخاطب منتقل شود.

نفیسه‌مطلق با ابراز رضایت از استقبال هنرمندان و فعالان اجتماعی مالزیایی از این کتاب، از حضور "مارینا‌ماهاتیر" – دختر نخست‌وزیر سابق مالزی- و چندین هنرمند سرشناس این کشور خبر داد. مارینا که از فعالان اجتماعی و شخصیت‌های برجسته در بین روشنفکران مالزی‌ست مقدمه‌ی کتاب وی را نگارش کرده و قرار است با سخنرانی کوتاهی افتتاح کتاب را به عهده داشته باشد. در متن مقدمه نگاه موشکافانه این عکاس ایرانی به عنوان یک نظاره‌گر خارجی تحسین شده است. در این برنامه "چچیل‌راجندا" - شاعر برجسته‌ی مالزیایی- نیزشرکت می‌کند تا یکی از اشعارش را با نام "مالزی" بخواند. راجندا از نامزدهای جایزه نوبل ادبیات است و سال‌ها به عنوان وکیل و فعال حقوق‌بشر در مالزی فعالیت‌های ارزشمندی انجام داده.


نفیسه‌مطلق متولد 1359‌ست و از 19 سالگی به عنوان عکاس‌خبری در مطبوعات ایران فعالیت کرده. وی در سال 1383 با هدف ادامه تحصیل به کشور مالزی آمده و هم‌اکنون پس از اتمام مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته‌ی روزنامه‌نگاری، دانشجوی دکترا رشته‌ی ارتباطات‌جمعی دانشگاه یو.پی.ام است. یک سال بعد به عنوان عکاس آزاد به آژانس بین‌المللی عکس "On Asia" پیوست. وی همچنین با ماهنامه‌ی مونوریل - از مجلات فارسی زبان مالزی- همکاری می‌کند.


شرکت در مراسم افتتاحیه برای عموم آزاد است و علاقمندان علاوه بر بازدید از نمایشگاه می‌توانند از سایر فعالیت‌ها و برنامه‌های این جشنواره نیز دیدن کنند. برای کسب اطلاع از جزییات برنامه‌ها به این لینک مراجعه کنید.

تاریخ: 16 سپتامبر 2010
زمان: 3-6 بعد از ظهر
مکان: , No. 61-1& 61-2, Leonardo’s ,- Jalan Bangkung, Bukit Bandaraya, Kuala Lumpur

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.