موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    سه مکان رایگان برای بازدید در کوالالامپور

اگر شما هم جزء کسانی هستید که در تابستان امسال قصد سفر به مالزی دارید این مراکز را به خاطر بسپارید

راههای زیادی وجود دارد تا از حضور در شهر کوآلالامپور لذت ببرید و بی شک این لذت زمانی به اوج می رسد که رایگان نیز باشد.

در ادامه با سه مکان زیبا و دیدنی در پایتخت مدرن و باشکوه مالزی آشنا خواهید شد که بازدید از آنها در عین رایگان بودن خالی از لطف نیست و خاطراتی به یاد ماندنی برای شما به جای خواهد گذاشت.

1- برج های دوقلوی پتروناس و سوریا کِی اِل سی سی

بی شک دیدار از شهر کوآلالامپور بدون بازدید از برج های دوقلوی پتروناس و سوریا کِی اِل سی سی کامل نخواهد بود. جایی که برای همه ی جهانیان به نماد پیشرفت و زیبایی مالزی تبدیل شده است و هر فرد تازه وارد در نخستین ساعات ورود خود به این کشور تلاش می کند تا خود را به نزدیکی آن برساند و زیبایی و شکوه آن را به نظاره بنشیند و اگر فرصتی یافت چند عکس یادگاری در کنار آن بیندازد. هرچند گرفتن عکس در کنار این سازه به شکلی که تمام قامت آن در چهارچوب دوربین قرار گرفته باشد کار ساده ای نیست و تلاش هر روزه ی گردشگران که در بعضی موارد حتی بر روی زمین دراز می کشند تا عکس دلخواه خود را بگیرند گواه این مدعاست.

اما هنوز چیزهای دیگری هست که حتی نیاز به پرداخت یک سن ( یک رینگیت مالزی = 100 سن ) نیز ندارد.

پل هوایی : این سازه ی دو طبقه به طول 58.4 متر با نگهدارنده های قوسی شکل بی نظیر احتمالاً هیجان انگیزترین مکان شهر کوآلالامپور خواهد بود. هر روز بازدید کنندگان برای تهیه بلیط رایگان از ساعت 5:30 صبح صف می کشند و در کمتر از 4 ساعت تمامی 1600 نفری که بلیط تهیه کرده اند به بالای پل انتقال داده می شوند. بازدیدکنندگان که در گروه های 20 نفری تقسیم می شوند در ارتفاع 170 متری و از طبقات 41 و 42 شاهد نمایی با شکوه از مرکز شهر خواهند بود.

علاقمندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  4444 2331-03 تماس حاصل نمایند.

پارک کِی اِل سی سی : مرکز سوریا کی ال سی سی در میان 200 هزار متر مربع منظره طبیعی استوایی احاطه شده است. این پارک از هر دو منظر شکل و محتوا منحصربفرد است. تصور کنید که این پارک با دارا بودن 1900 درخت بومی بیش از 74 گونه ی گیاهی را در بر دارد. جذاب ترین بخش این پارک آب نماهای آن و بویژه سمفونی آب و پارک آبی است.

سمفونی آب دریاچه با داشتن دو فواره بیش از 150 جلوه ی ویژه را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد. برای بازدیدکنندگان کم سن و سال نیز امکانات متنوعی در نزدیکی همین دریاچه در نظر گرفته شده است و کودکان می توانند در زمین بازی و استخر کودکان به شادی بپردازند.

گالری پتروناس : پتروناس به منظور معرفی و ترویج هنر مالزی و صیانت از آن یک نگارخانه ی زیبا تاسیس کرده است. این نگارخانه راهگذری برای هر دو گروه هنرمندان مالزیایی و خارجی محسوب می شود که در آن آثار مشخصی به نمایش گذاشته شده است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  7770 2051-03 تماس حاصل نمایند.

2- مجتمع هنرهای دستی کوآلالامپور

بعنوان مرکزی برای هنرهای دستی داخلی، این مجتمع طیف وسیعی از انواع هنرهای دستی از سراسر مالزی را در خود جای داده است. در این مجتمع گالری های زیادی وجود دارد که هنرهای دستی ساخته شده از مواد اولیه را به نمایش گذاشته است.

همچنین در این مرکز موزه ی هنرهای دستی نیز دایر می باشد که تاریخ هنرهای دستی و میراث فرهنگی را نشان می دهد.
همواره تعدادی از صاحبان آثار هنری به نمایش گذاشته در محل این گالری ها حضور دارند تا ایده ها و نظرات خود را با بازدیدکنندگان در میان بگذارند. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  1470 2161-03 تماس حاصل نمایند.

3- باغ های دریاچه ی کوآلالامپور

اینجا به ریه ی سبز کوآلالامپور معروف است و برای بازدید از آن هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. درست در داخل شهر و در نزدیکی مراکز معروفی همچون موزه مسجد و هنر اسلامی، باغهایی حاوی مکان های پر طرفدار برای بازدید بنا نهاده شده اند. قدیمی ترین باغ دریاچه کوآلالامپور مراکزی همچون یادمان ملّی، پارک آهوان، پارک پروانه ها، پارک پرندگان، باغ ارکیده و باغ گیاهان را به یکدیگر پیوند داده است
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.