موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    اهتمام دولت برای تقویت مدرسه ایرانیان در مالزی


با توجه به حضور نزديک به 700 دانش آموز ايراني در مالزي، وجود مدرسه دولتي با کادر آموزشي مجرب و کيفيت آموزشي بالا يکي از ضروريات محسوب مي شود که دولت نيز اهتمام ويژه اي به اين موضوع داشته و مساعدت هاي لازم براي آن را مبذول داشته است...

به گزارش ايرنا از مالزي، مجموعه سفارت جمهوري اسلامي ايران تمام تلاش و امکانات خود را به کار گرفته تا در زماني مناسب محلي جديد و مطابق با استانداردهاي آموزشي را براي مدرسه ايرانيان خريداري يا اجاره کند و در اين راه از حمايت هاي وزارت آموزش و پرورش نيز برخوردار است.
مجتمع آموزشي امام خميني (ره) مالزي يا همان مدرسه دولتي ايرانيان مقيم اين کشور، در حال حاضر پذيراي نزديک به 600 دانش آموز است و تعدادي از دانش آموزان نيز در مدرسه غيرانتفاعي معرفت مشغول به تحصيل هستند.
با توجه به قرار گرفتن مکان فعلي مجتمع امام خميني (ره) در منطقه اي مسکوني و در ساختماني که کاربري آن آموزشي نيست، مشکلاتي را ايجاد کرده که تاکيد محمد مهدي زاهدي سفير جمهوري اسلامي ايران در مالزي و مسوولان وزارت آموزش و پرورش و مجموعه دولت تهيه مکاني مناسب و هم شان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و ملت بزرگ ايران است.
پيشنهاد مبلغ يک ميليارد تومان براي خريداري مدرسه جديد در مالزي، از سوي دولت در بودجه سال 1389 کل کشور و تصويب آن در مجلس شوراي اسلامي نيز خود گواهي بر اين است که اراده و تصميم دولت تقويت مدرسه دولتي ايرانيان در مالزي است.
حميد رضا حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش نيز که براي امضاي يادداشت تفاهم همکاري هاي آموزشي با دولت مالزي به اين کشور سفر کرده است با اشاره به مخالفت خود با تضعيف جايگاه مدارس دولتي در خارج از کشور، گفت: تمام تلاش خود را براي تقويت هر چه بيشتر مدرسه دولتي ايرانيان در مالزي بکار مي گيريم.
وزير آموزش و پرورش در ادامه بر گسترش فعاليت مدارس دولتي براي دانش آموزان در خارج از کشور و ارتقاء سطحي کيفي آن تاکيد کرد که تاکيدات وزير آموزش و پرورش نيز دليل بر تصميم قطعي اين وزارتخانه براي تقويت مدارس دولتي در خارج از کشور محسوب مي شود.
حاجي بابايي در ادامه افزود: برنامه و هدف وزارت آموزش و پرورش تقويت مدرسه دولتي در مالزي و حل مسايل و مشکلات آن و ارتقاء سطح کيفيت آموزشي در آن است.
وزير آموزش و پرورش تاکيد کرد: در جريان سفر به مالزي به دنبال انجام هماهنگي هاي لازم براي خريداري مکان مناسبي براي مدرسه دولتي ايرانيان در مالزي بوديم و از نقاطي نيز براي اين منظور ديدن کرديم.
در جريان سفر وزير آموزش و پرورش به مالزي از محل هايي که از سوي سفارت جمهوري اسلامي ايران و مديريت مجتمع امام خميني (ره) براي مدرسه جديد در نظر گرفته شده، بازديد به عمل آمد و تلاش ها متمرکز بر اين موضوع است که پيش از آغاز سال جديد تحصيلي موضوع خريداري و يا اجاره محلي مناسب براي مدرسه ايرانيان به نتيجه قطعي برسد.
پيش از اين نيز مسوولان آموزش و پرورش پيگير اين موضوع بوده اند، احمد حيدري معاون پارلماني وزارت آموزش و پرورش که سال گذشته سفري به مالزي داشت، ضمن بازديد از مجتمع امام خميني (ره) تاکيد کرد که در چند سال اخير جمعيت ايرانيان در مالزي افزايش يافته و به تبع آن جمعيت دانش آموزي در اين کشور نيز رو به افزايش است و درباره مسايل آموزشي آنان بايد توجه لازم صورت گيرد.
علاوه بر تهيه امکانات مناسب و خريداري محلي جديد براي مدرسه ايرانيان در مالزي، نکته مهم ديگري که بايد بيش از پيش به آن توجه داشت، ارتقاء سطح کيفيت آموزش در آن است، به گونه اي که نتيجه حضور دانش آموزان در اين مدرسه شکوفايي بيش از پيش استعدادهاي آنان باشد.
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.