موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    اقامت خانه دوم مالزی


اقامت خانه دوم در مالزی

ویزای خانه دوم مالزی (MM2H - Malaysia My Second Home)

با سفر فقط به يك نقطه از دنيا ، با تنوع فرهنگهاي آسيايي آشنا شويد. مالزي كشور مردم صلح دوستي است كه از ن‍ژادهاي مختلف با هارموني در يك سرزمين مشترك زندگي مي كنند. با جنگلهاي انبوه باران خيز با تنوع گياهي و گونه هاي جانوري مختلف، سواحلي با شنهاي طلايي و آبهاي گرم و درختان نخل جنبان. آبهاي صاف آبي رنگ كه از آبهاي خروشان اقيانوس سرچشمه مي گيرند. داراي مناطق مرتفع براي كساني كه بدنبال آب و هواي خنكتر هستند، و تمام اينها با غذاهاي عالي مالزيايي تلفيق شده است.
بازار خريد در مالزي در مجتمع هاي تجاري مجهز به دستگاه تهويه و همچنين بازارهاي سنتي شبانه بسيار لذت بخش مي باشد. دلايل زيادي وجود دارد كه شما را متقاعد به انتخاب مالزي بعنوان خانه دوم خود مي كند. بايد خود به مالزي آمده و از زيبايهاي آن ديدن كنيد. ما با آغوش باز منتظر ديدار شما هستيم.

برنامه مالزي خانه دوم من به شهروندان كشورهاي ديگر اين امكان را مي دهد كه بتوانند با همسر و فرزندان خود براي اقامت به مالزي سفر كنند. متقاضيان موفق ابتدا يك دوره ويزاي 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمديد مي باشد. این اقامت به صورت خودکار قابل تمدید بوده و مزایایی نظیر خرید خودرو با تخفیف و وام مسکن تا سقف 70 درصد و بیمه درمانی را پوشش میدهد. همچنین امکان سرمایه گذاری و تاسیس شرکت را در اختیار متقاضیان قرار میدهد.

کشور مالزی این امکان را می دهد که افراد دارنده این ویزا برای مدت 10 سال بتوانند در مالزی اقامت کنند. دارندگان این می تواند به دفعات به کشور مالزی رفت و آمد کنند. ویزای خانه دوم بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب، جنسیت و سن آن ها قابل درخواست می باشد. واجدین شرایط مجاز می باشند که همسر و فرزندان ( زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند) و والدین بالای ۶۰سال خود را نیز به همراه خود بیاورند.

 

برنامه « مالزي خانة دوم من » چيست؟

الف) مالزي خانة دوم من ابتكار حكومت مالزي، برنامه اي براي همه شهروندان در تمام كشورهاي مورد تأييد مالزي (به جز اسرائيل و يوگسلاوي) بدون توجه به نژاد ، دين، مذهب، جنسيت و سن مي باشد.

ب) از طريق شركت ما (به عنوان ضامن و حامي) براي متقاضيان موفق به مدت ده سال اقامت به صورت ويزاي اقامت اجتماعي (Social Visit Pass) همراه با Multiple Visa - MEV صادر مي‌گردد تا زماني كه تخلفي از سوي دارنده ويزا نسبت به شرايط و قوانين اداره مهاجرت مالزي صورت نگيرد.

 

مزایای اقامت خانه دوم:
براي متقاضياني كه در برنامه مالزي خانه دوم من شركت مي‌كنند، امتيازات متنوعي فراهم شده است تا اقامت ايشان در اين كشور مطلوب‌تر و آسانتر گردد. اين امتيازات به شرح زير مي‌باشند:

10 سال اقامت قابل تمدید
تخفیف در شهریه تحصیلی فرزندان
بیمه های درمانی
بهترین تسهیلات و وامهای بانکی
تخفیف ویژه خرید اتومبیل
امکان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار
امکان اخذ اقامت برای فرزندان مجرد زیر 21 سال
امکان اخذ اقامت برای والدین بالای 60 سال
امکان سرمایه گذاریهای مطمئن در املاک، بورس ،...
مالکیت قطعی املاک خریداری شده


خريد خانه


هريك از اعضا مجاز به خريد حداكثر دو واحد مسكوني با حداقل قيمت 150.000 رينگت به بالا بسته به موقعيت ملك مي‌باشد. معمولا قيمت خريد خانه در مالزي 150.000 رينگت به بالا  مي‌باشد. به جز استانها زير:
جهور، ملاكا، پولا پيننگ: قيمت از 250.000 رينگت به بالا
ساراواك : از 350.000 رينگت به بالا

خريد ماشين


هريك از اعضا مجاز به آوردن اتومبيل (مورد استفاده) خود به كشور و يا خريد يك دستگاه اتومبيل مونتاژ مالزي مي‌باشد. تحت اين برنامه پرداخت عوارض واردات، ماليات كالاي داخلي و فروش، مورد نياز نمي‌باشد. اما به هر حال اعضا پيش از اقدام به وارد كردن خودروي خود به كشور و يا خريد خودرو در مالزي، مي‌بايست در مدت زمان معين براي كسب اجازه قبلي از دارايي و وزارت صنعت و تجارت بين‌الملل اقدام نمايند.

خدمتكار خانگي

هر متقاضي مجاز به درخواست يك خدمتكار با توجه به مقررات جاري اداره مهاجرت مالزي و با توجه به پيشنهاد آنها مي‌باشد.

تحصيل

تحت اين برنامه متقاضيان مي‌توانند فرزندان خود را كه زير 18 سال و مجرد هستند (وابسته به والدين) به همراه خود بياورند. فرزندان متقاضيان كه قصد ادامه تحصيل در مالزي را دارند (در هر سني) مي‌بايست جهت اخذ ويزاي تحصيلي اقدام كنند.

ماليات


تحت برنامه مالزي خانه دوم من، اعضا موظف به پيروي از سياستها، روش و مقررات معمول مالياتي اين كشور مي‌باشند و معافيت‌هاي مالياتي كه به ديپلماتهاي سفارتخانه‌ها اعطا مي‌شود به آنها تعلق نمي‌گيرد. با اين وجود، معافيت مالياتي به بازنشستگان در مالزي تعلق مي‌گيرد. در اين مورد از متقاضيان، نامه تاييديه از مراجع قانوني در كشور مبدا براي مدت سالهاي دريافت حقوق بازنشستگي، خواسته مي‌شود. يك كپي از اين نامه جهت درخواست معافيت مالياتي بايد به همراه ساير مدارك متقاضي ارائه شود.

 

شرایط اقامت خانه دوم:

الف) افرادی که زیر ۵۰ سال :
• باز کردن حسابی سپرده ثابت با میزان سپرده 300،000 رینگیت مالزی هستند.
• بعد از گذشت یک سال متقاضی می تواند تا مبلغ 150،000 رینگیت مالزی را از حساب خود برداشته تا صرف خرید خانه، ماشین و مستقلات و... و یا در بازار محلی مالزی سرمایه گذاری نماید.
• دارنده این ویزا موظف به نگه داشتن حداقل 150،000 رینگیت مالزی در حساب خود از سال دوم به بعد می باشد.

 

ب) افرادی که بالای ۵۰ سال سن دارند:

• باز کردن حساب بانکی سپرده ثابت با میزان سپرده 150،000 رینگیت مالزی.
• دارنده این ویزا موظف هستند که حداقل 100،000 رینگیت مالزی را از سال دوم به بعد و تا زمانی که تحت این ویزا در مالزی زندگی می کند در حساب خود نگه دارد.

بیمه درمانی:
متقاضیان و افرادی که زیر مجموعه آن ها می باشند موظف به داشتن یکی از بیمه های درمانی رایج در مالزی هستند. لیست شرکت های بیمه مورد تایید ، در بانک مرکزی مالزی موجود می باشد.

 

مدارک مورد نیاز:
- تکمیل فرم های مورد نیاز
- ۶ قطعه عکس متقاضی و کلیه اعضای خانواده
- كپي تمامي صفحات پاسپورت (حتي صفحات خالي) همه اعضاي خانواده
- كپي تاييدشده برابر اصل از سند تولد فرزندان
- رزومه کاری متقاضی (CV) به زبان انگلیسی
- كپي تاييدشده برابر اصل سند ازدواج (برای افراد متاهل)
- كپي تاييدشده برابر اصل شناسنامه کلیه افراد خانواده
- تاییدیه موجودی بانکی برای افراد بالای 50 سال حداقل 100 میلیون تومان و برای افراد زیر 50 سال حداقل 150 میلیون تومان. (جمع موجودی حساب های مختلف شخص متقاضی و همسر وی قابل قبول می باشد.)
- اسناد در آمدي نظير فيش بازنشتگي، گواهي حقوق، سود سپرده بانکي، اظهار نامه در آمدي، اجاره نامه، سودسهام
و یا مجموع در آمد فرد متقاضي و همسر وي مي بايست بالاي 3 ميليون تومان در ماه (حداقل بصورت مجزا برای 3 ماه گذشته) نشان داده شود.
- ترجمه رسمی هر نوع سند مالکیت ملک،سهام،... که نشان دهنده تمول مالی متقاضی باشد.
- كارت بازرگاني و بوروشور شركت تجاري فرد متقاضي (اگر موجود باشد)

توجه: همه مدارك می بایست ترجمه رسمي دفتر اسناد رسمي به زبان انگليسي همراه با كپي مدرك به زبان فارسي ضميمه شود.

 

مراحل انجام:
تهیه و تنظیم مدارک
پرکردن فرم های تقاضا
ثبت و تحویل به وزارت توریست مالزی

در صورت پذرفته شدن درخواست:
۱- ورود به مالزی
۲- بیمه درمانی باز کردن
۳- انجام آزمایشات پزشکی
۴- افتتاح حساب سپرده ثابت


 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.