موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    مهاجرت مالزی از راه ازدواجبه تازگی نوشته های خانم "مینا کبودرآهنگی" را در وبلاگ "آقای سعادتیان" درباره مقایسه زنان مالایی و ایرانی خواندم و من هم تصمیم گرفتم دو مطلب در تکمیل صحبت های دوستان بنویسم: اول " مهاجرت از طریق ازدواج" و دوم "دختران مالزی" که این اولیش است... مهاجرت از طریق ازدواج( ازدواج با هدف مهاجرت) با شهروند و یا مقیم یک کشور یکی از راه های قانونی اما نه چندان مناسب است البته کشور به کشور متفاوت است. در زیر به مقررات شهروندی ایران و مالزی می پردازم:


ایران:
پسر ایرانی با هر دختری از هر جای دنیا ازدواج  کند چنانچه این ازدواج شرعی باشد یعنی در صورت مسلمان بودن یکی از طرفین طرف مقابل هم مسلمان باشد، ان دختر فورا به تابعیت جمهوری اسلامی در می آید و از این پس ایران تابعیت خارجی او را به رسمیت نمی شناسد.
چنانچه دختر[مسلمان] ایرانی با یک فرد مسلمان خارجی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ازدواج کند، در صورتی که بر اساس قانون کشور طرف مقابل (مانند ایران) دختر تابعیت اجباری کشور دیگری را به دست آورد، متاسفانه آن دختر به طور اتوماتیک شهروندی ایران را از دست خواهد داد و مطابق قانون می بایست اموال غیر منقولش را در ایران به فروش رساند(همانند ازدواج با افقانی ها). البته این دختر و همسرش اقامت ایران را به دست خواهند آورد.
ایران شهروندی چندگانه را به رسمیت نمی شناسد. اما در عین حال مشکلی هم برای کسی ایجاد نمی کند. یک شهروند ایرانی می تواند  شهروند هر تعداد  کشور که می خواهد بشود بدون آنکه شهروندی اصلیش را از دست بدهد و حتی در صورتی که شهروندی کشوری را بپزیرد که لازمه آن خروج از تابعیت ایرانی است، با اثبات ایرانی بودنش و رد شهروندی های قبلی  میتواند به شهروندی ایرانیش بازگردد و در خواست شناسنامه کند.

ازدواج ایرانیانی که  مسلمان محسوب می شوند با غیر مسلمان ها غیر قانونی است و هیچ حقی برای همسر فرد ایرانی ایجاد نمی کند . در صورت ازدواج با یک غیر مسلمان می توانید با ارائه مدارک ثبت  ازدواج در کشور محل اقامت به مدت یک ماه برای همسرتان ویزای توریستی سفر به ایران بگیرید. در این قانون فرقی بین پسر و دختر نیست.[با توجه به عملکرد جدید ثبت از زمان خاتمی برای ثبت ازدواج اتباع ایرانی نیزاز به اعلام و نوشتن مذهب نیست. لذا ازدواج ایرانیان با مذاهب مختلف قانونی استو مگر انکه به طریقی اثیات شود یکی مسلمان و دیگری غیر مسلمان است. ]

مالزی:
مالزی دوال سیتیزن شیپ را به رسمیت نمی شناسد لذا هر مالزیایی که شهروندی کشور دیگری را یه دست آورد به طور خود کار شهروندی مالزی را برای همیشه از دست خواهد داد. با توجه به اینکه قانون جمهوری اسلامی گرفتن شناسنامه را برای همسران اتباعش اجباری می داند در صورت اصرار به ثبت شدن ازدواجتان در سفارت ایران و اقامت با همسرتان در ایران، شهروندی مالزی و کلیه مدارک هویتی همسر مالزیایی ایرانیان باطل می شود و او هم مثل شما یک ایرانی می شود.
اما چنانچه به دنبال ایرانی کردن همسرتان نباشید اعم از اینکه دختر و یا پسر باشید؛ تنها اجازه اقامت موقت مالزی را به دست خواهید آورد و در یک دوره چندین ساله در صورتی که همچنان همراه همسرتان باشید، به شما اقامت دائم داده می شود. حدود 10 سال بعد هم با باطل کردن شناسنامه تان و انصراف از ایرانی بودن می توانید شهروند کشور مالزی بشوی[  به نظر نویسنده اصلا نمی صرفه مگه اینکه هدف واقعا ازدواج باشه]/ ضمنا در مالزی ازدواج مسلمان با غیر مسلمان مطلقا ممنوع است و فرد غیر مسلمان اجبارا می بایست تغییر مذهب دهد
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.