موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    حشره گزنده در مالزیاین حشره در مالزی به وفور یافت می شود
جاذبه هاي گردشگري: دراكولا حشره خونخواري است كه زخم گزشش را بيشتر مسافراني كه به شمال رفته اند چشيده اند. قدرت پرواز اين حشرات بقدري بالا است كه از فاصله 79 كيلومتري ساحل دريا به سوي نور كشتي جذب مي شوند. بعضي وقتها مسافراني كه از شمال برگشته اند زخمي بد چرك و بدشكل به همراه آورده اند كه از يك طرف پيشاني آنها شروع شده ، از روي يكي از چشمها رد شده و تا نزديك گونه ادامه پيدا مي كند. گاهي اين زخم تا گردن و سينه نيز كشيده مي شود.زخمي بدشكل ، چركي و مشمئز كننده. معمولا اين افراد از بيان علت بروز زخم عاجزند و نمي دانند چرا و چگونه سر و صورتشان زخمي شده است. زخمي كه حتي تا يك ماه انسان را آزار مي دهد و پس از كنده شدن پوست شايد ماهها جاي زخم آن بر صورت باقي بماند.
موجودي كه اين زخم را به وجودآورده اسراراميز است.شايد ادعاي اينكه هنوز اين موجود ناشناخته مانده بيراه نباشد. زيرا همه فقط با ترس و لرز فقط نام آن را تكرار مي كنند. دراكولا موجودي كه شبها به سراغ قربانيان خود مي رود و خون آنها را مي مكد. دكتر مهدي جلوه و گروه همراه آنها در سال 72 تحقيقي انجام داده اند تا هويت اين حشره را مشخص كنند. هرچند راهكارهاي ارائه شده اين گروه تاثير بسياري بر جلوگيري از گزش اين حشره داشت اما هنوز هم گردشگراني كه به شمال مي روند از گزند هجوم دراكولا در امان نيستند. دراكولا حشره اي از خانواده استافيلينيده است. اين حشره از خانواده سوسكهايي هستند با بدني باريك و كشيده. همراه با بالپوشي كوتاه، حشراتي كه مي توانند بدوند و پرواز كنند.
در گيلان و مازندران نوعي بيماري پوستي در اواخر بهار تابستان و اوايل پاييز مشاهده مي شود كه عامل ايجاد آن همين حشره است. در گيلان اين حشره را به نامهاي مختلفي چون شب سوز ، تله گز، چي سوزان و دراكولا مي شناسند. در مازندران نيز اغلب مردم فكر مي كنند ضايعه پوستي ايجاد شده از حشره اي به نام ون است كه ظاهرا به يك نوع عنكبوت گفته مي شود.
پرواز اين حشرات در شب انجام ميگيرد. دماي بالا و رطوبت زياد محل ايده آلي براي زندگي اين حشره مهيا مي كند . قدرت پرواز اين حشرات بقدري بالا است كه از فاصله 79 كيلومتري ساحل دريا به سوي نور كشتي جذب مي شوند. دراكولا برخلاف تصور عموم نيش نمي زند و گاز نمي گيرد؛ بلكه فقط له كردن حشره بر روي پوست ايجاد ضايعه مي كند.
نقاط باز بدن مثل صورت، دستها ، ساعدها و پاها بيشترين آسيب را از اين حشره مي بينند. پس از له كردن حشره بر روي پوست ضايعه اي ايجاد مي شود كه به سرعت به ديگر قسمتهاي بدن منتقل مي شود. اين عوارض كه گاه خفيف و در بسياري از موارد شديد است پس از 24 ساعت آغاز مي شود. با قرمزي و احساس خارش همراه است. پس از خارش پوست موضع كنده شده و اثري مانند سوختگي بر جا مي ماند. چشم نيز در برابر اين حشره آسيب زيادي مي بينيد.اگر در حال پياده روي، دويدن و يا دوچرخه سواري حشره به چشم بخورد بعد از 10 دقيقه سوزش آن آغاز مي شود.
دكتر جلوه در اين گزارش آورده است:« براي كنترل حشره و جلوگيري از هجوم آن اولين روش نصب توري و پشه بند در محل خواب است. كاهش تعداد لامپهاي روشن و كم كردن شدت نور، پاكسازي علفهاي هرز و ديگر گياهان بويژه گياهان پوسيده از محل نصب چادر و استفاده از حشره كش براي سمپاشي روي چادر از ديگر روشهاي مبارزه با اين حشره خونخوار است. سمي كه از گزش دراكولا به بدن وارد مي شود بيماري درماتيت را باعث مي شود. براي جلوگيري از آن تا حد ممكن بايد حشره را ا ز روي عضو بدن بپرانيم و اگر دست و يا عضو ديگري آلوده شد حتما آن را با آب و صابون بشوييم.
گردشگراني كه در چادرهاي خود اقامت مي كنند و لباسهاي شسته را در فضاي باز آويزان مي كنند قبل از جمع كردن آنها بايد آنها را تكانده و قبل از پوشيدن دقيقا بازرسي كنند تا حشره از طريق لباس وارد بدن نشود.
براي درمان عوارض چشمي آن نيز بايد قبل از هر واكنش چشمها را بشوييم. چنانچه سوزش چشم ادامه پيدا كند، ابتدا يك قطره آنتي بيوتيك و سپس به آرامي چند قطره كورتيكو استروئيد در چشم بچاكنيد. البته ضروري است براي درمان التهاب عنبيه آتروپين نيز مصرف شود كه اين موارد را با مراجعه به پزشك و تهيه داروهاي مورد نظر مي توانيد انجام دهيد. سم پدرين كه از طريق اين حشره به بدن وارد مي شود يكي از قوي ترين سمهاي حيواني است كه قدرت آن 15 برابر از زهر مار بيشتر است.  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.