موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    بیمه در مالزی

مطلع شدیم در پی سفر تفریحی یک خانواده ایرانی به مالزی حادثه دلخراشی برای کودک این خانواده بوقوع پیوست ، بدین صورت که هنگام عبور از عرض خیابانی در نزدیکی KLcc یک اتومبیل سواری که با سرعت در حال عبور از خیابان بوده با این کودک برخورد و او را به کناری پرتاب می نماید و از صحنه حادثه متواری میگردد ،که در این میان عابران حاضر در محل بوسیله گوشیهای موبایل خود  اقدام به گرفتن عکس از انومبیل خاطی  می نمایند... در نهایت کودک حادثه دیده به بیمارستان منتقل و پذیرش میگردد ، اما با توجه به آسیب مغزی ایجاد شده بمنظور عمل جراحی و بستری در 3 روز اول مبلغ 30000 رینگیت از خانواده وی دریافت می گردد که خوشبختانه عمل جراحی با موفقیت انجام پذیرفته و هم اکنون  وضعیت بیمار رضایت بخش می باشد.والدین کودک نیز به کمک عکسهای یاد شده و مساعدت سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی در پی شناسایی اتومبیل و راننده خاطی بوده که امیدواریم هر چه زودتر منتهی به نتیجه گردد.

تصویر مربوط به اتومبیل یاد شده


اما ذکر حادثه فوق ضمن ابراز مراتب اعلام  تاسف و همدردی ، ما را بر آن داشت  که به ذکر چند نکته هر چند تکراری ( بمنظور احتراز از بروز اینگونه حوادث ویا داشتن آمادگی نسبی در صورت وقوع این قبیل حوادث ) بپردازیم :


1- توجه داشته باشید وضعیت خیابانهای مالزی با ایران متفاوت است بنابراین هنگام عبور از عرض خیابان به این نکته توجه داشته باشید. این مورد نه تنها برای مسافران ایرانی که حتی برای دانشجویان و سایر افراد هم در بدو ورود ممکن است مشکل ساز باشد.
2- قبل از خروج از کشور اقدام به اخذ بیمه نامه مسافرتی خارج از کشور از یکی از شرکتهای بیمه نظیر بیمه  ایران - آسیا- البرز - دانا و ... نمایید، چراکه در ازای پرداخت مبلغ بسیار جزیی در صورت بروز حوادث مشمول این بیمه نامه قادر به استفاده از مزایای آن خواهید بود.


 

*   شرح بيمه حوادث خارج از کشور   *

اشخاصي كه قصد مسافرت به خارج از كشور را دارند تحت پوشش بيمه قرار مي دهد و اعتبار آن در خارج از كشور بوده و كليه خدمات موضوع اين بيمه نامه با توجه به قرارداد في مابين مطابق با شرايط عمومي توسط شبكه بين المللي شركت كمك رساني آكسا تضمين و ارائه مي گردد . همچنين خسارتهاي وارده در محل و به ارز قابل پرداخت مي باشد .
مزاياي بيمه نامه مسافرت به خارج از كشور با احتساب موارد استثنائات و شرايط مندرج در بيمه نامه عبارتند از :
پرداخت هزينه هاي درماني ، جراحي ، داروخانه و بيمارستان جهت حوادث و بيماريهايي كه در طول مسافرت بروز نمايد تا مبلغ 50000 يورو با فرانشيز 25 درصد يورو در هر خسارت.
پرداخت هزينه هاي فوريتهاي دندانپزشكي تا مبلغ 150يورو با فرانشيز 20درصد يورو در هر خسارت.
پذيرش و انتقال پزشكي به نزديكترين بيمارستان و يا بازگرداندن بيمار به ايران تحت نظارت پزشكي
پرداخت هزينه هاي دعاوي حقوقي تا 1000 يورو طبق شرايط بيمه نامه
راهنمايي و كمك رساني در سرقت يا مفقود شدن مدارك مسافرتي
بازگرداندن كودكان به ايران در صورت فوت يا بستري شدن بيمه شده
بازگرداندن جسد به ايران در صورت فوت بيمه شده در طول مسافرت
پرداخت هزينه هاي عزيمت همراه به بالين بيمه شده بستري در بيمارستان
انتقال پيامهاي فوري و اضطراري بيمه شده
بازگشت پيش بيني نشده به دليل مسائل پزشكي يا بيماري بستگان بيمه شده در صورتيكه نتواند از بليط اوليه جهت بازگشت استفاده نمايد .
ارسال دارو از كشور مبدا به كشوري كه بيمه شده در آن بستري است .
استرداد بار مسافر در صورت فقدان يا اشتباه مسير بار
چنانچه  بار كنترل شده مسافر تا 12 ساعت به بيمه شده تحويل نگردد ، هزينه خريدهاي اضطراري تا مبلغ 200 يورو و در صورتيكه اين تاخير به بيش از 48 ساعت منجر شود حداكثر تا مبلغ 800 يورو.
در صورت مفقود شدن يا به سرقت رفتن مدارك مهم مسافرتي از قبيل گذرنامه ، ويزا و... ارائه اطلاعات لازم در مورد چگونگي اقدامهاي قانوني براي جايگزيني آنها .
پرداخت هزينه هاي ديدار اضطراري هر فرد به درخواست بيمه گذار از مبدا ايران شامل يك فقره بليط دو طرفه و مخارج اقامت تا سقف روزانه 60 يورو براي حداكثر 15 روز متوالي (مشروط بر آنكه بيمه شده بيش از 10 روز متوالي در بيمارستان بستري شود).


3- از عزیزان دانشجو یا سایر افراد مقیم مالزی نیز انتظار می رود چنانچه منتظر  ورود مهمانانی از خانواده ، دوستان و آشنایان خود به مالزی می باشند جتما این عزیزان را به اخذ این بیمه نامه رهنمون شوند.
با آرزوی سفری خوش برای تمامی هموطنان عزیز

نویسنده : کارشناس امور بیمه فیروزه بهرامی  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.