موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    اقامت مالزی


اقامت خانه دوم مالزي


مالزي- خانه دوم - تنها برنامه رسمی مهاجرت به کشور مالزی
Malaysia My Second Home (MM2H)


راهنماي اقدام براي برنامه اقامت مالزي خانه دوم من
 

امروزه نام مالزي در دنيا به عنوان کشوري زيبا، امن، مدرن، چند فرهنگي، آزاد و از همه مهم تر مهمان پذير ، بر سر زبان ها افتاده است. مالزي کشوري است با پيشيه استقلال 52 ساله که توانسته است الگويي از مديريت و کشور داري را به نمايش گذارد. ابعاد پيشرفت مالزي گسترده اند اما نقطه قوت اين کشور تنوع فرهنگي و آزادي آن است. اين تنوع خودبخود موجب مي گردد هيچ گاه حس غريبه بودن به شما دست ندهد. مردم آرام و خوش برخورد مالزي خارجيها را به راحتي پذيرا هستند


با سفر فقط به يك نقطه از دنيا ، با تنوع فرهنگهاي آسيايي آشنا مي شويد. مالزي كشور مردم صلح دوستي است كه از ن‍ژادهاي مختلف با هارموني در يك سرزمين مشترك زندگي مي كنند. با جنگلهاي انبوه باران خيز با تنوع گياهي و گونه هاي جانوري مختلف، سواحلي با شنهاي طلايي و آبهاي گرم و درختان نخل جنبان. آبهاي صاف آبي رنگ كه از آبهاي خروشان اقيانوس سرچشمه مي گيرند. داراي مناطق مرتفع براي كساني كه بدنبال آب و هواي خنكتر هستند، و تمام اينها با غذاهاي عالي مالزيايی تلفيق شده است. بازار خريد در مالزي در مجتمع هاي تجاري مجهز و همچنين بازارهاي سنتي شبانه بسيار لذت بخش مي باشد. دلايل زيادي وجود دارد كه شما را متقاعد به انتخاب مالزي به عنوان خانه دوم خود مي كند.

 بايد خود به مالزي آمده و از زيبايهاي آن ديدن كنيد. خوشبختانه در مالزی بسیاری از مشکلاتی که مسلمانان و به خصوص ایرانی ها در سایر نقاط دنیا با آن مواجه می شوند وجود ندارند یا چندان مشهود نیستند.


مالزي خانه دوم من:
برنامه “مالزي خانه دوم من” به شهروندان كشورهاي ديگر اين امكان را مي دهد كه بتوانند با همسر و فرزندان خود براي اقامت به مالزي سفر كنند. متقاضيان موفق، ابتدا يك دوره ويزاي 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمديد مي باشد. اين اقامت به صورت خودکار قابل تمديد بوده و مزايايي نظير خريد خودرو با تخفيف ، اخذ و وام مسکن  جهت خريد آپارتمان ، خانه ، مغازه و يا ساير املاک   تا حدود 70 درصد ( و یا بیشتر ) و بيمه درماني را پوشش داده و همچنين امکان سرمايه گذاري ، تاسيس و ثبت شرکت را در اختيار متقاضيان قرار ميدهد. اقامت مالزي خانه دوم من از سال 2002 ميلادي معرفي شده است. تاکنون بيشترين خارجي هايي که براي اين برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمريکا ، اسکانديناوي، کره جنوبی، ژاپن و کشورهای عربي و ايران مي باشند.


•          اين برنامه از پائيز سال 1385 با اعطاي نمايندگي رسمي و مورد تائید وزارت توريسم مالزي به شرکت ارتباطات راهبردي پارسيان - سايت ايران مالزي - معرفي و عملاً در ايران آغاز گرديد و تاکنون صدها خانواده ايراني موفق به اخذ اين اقامت شده اند.


•          اقامت خانه دوم مالزي MM2H برنامه ايست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمايه ، سن و سرمايه عوامل اصلي بررسي اقامت هر متقاضي مي باشد. در اين ميان نقش سرمايه بالاتر است . هرچه سرمايه نقدي متقاضي بالاتر باشد اقامت او سريعتر و راحتتر مورد قبول واقع مي شود.


الف)افراد زير 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل حداقل يکصدو هفتاد و پنج ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل چهار ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و  لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتی نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

پس از آنکه با اقامت متقاضي موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رينگيت مالزي  تقريباً معدل 87 ميليون تومان به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف 150.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، خودرو، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند ولي بايد مبلغ حداقل 150.000 رينگيت  معادل 43 ميليون تومان را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی  نگه دارند.

ب)افراد بالاي 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل يکصد و بیست ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد.. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل چهار ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد خود به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

افراد بالاي 50 سال پس از دريافت موافقتنامه اقامت مي بايست 150000 رينگيت مالزي معادل تقريباً 42 ميليون تومان به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت يكسال مبلغ 50.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، خودرو، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند.
بايد مبلغ حداقل 100.000 رينگيت را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی نگه دارند.

توجه:
 متقاضيان موفق  ميبايست حساب ثابت خود را با رينگيت مالزي(RM) افتتاح نمايند. رينگيت تقريباً معادل 295 تومان ميباشد.


خلاصه امتيازات برنامه اقامتي مالزي خانه دوم MM2H
با هر شرايط سني و از هر کشوري که براي خانه دوم اقدام کرده باشيد پس از موفقيت در اخذ اقامت مالزي از امتيازات زير برخوردار خواهيد شد.
-          وام خريد ملک تجاري يا مسکوني با بهره حدود 5% در سال، ميزان وام به صورت تقريبي 70% ارزش ملک مي باشد. براي اخذ بهترين وامها خدمات ويژه اي براي متقاضيان پيش بيني شده است و علاقمندان پس از اخذ اقامت مي توانند با دفتر کوالالامپور در اين زمينه تماس برقرار نمايند. در زمینه خدمات سرمایه گذاری در املاک مالزی و کارپردازی وامهای بانکی و مدیریت حقوقی برای تضمین صحت معاملات شرکت اکسپت سولوشنز مالزی خدمات فراگیری را برای خارجیها ایجاد کرده است که برای همه دارندگان اقامت به راحتی قابل استفاده است. با توجه به آنکه رشد سالانه ارزش ملاک مرغوب در مالزي حدود 10% است این در حالی است ک بهره های بانکی حدود 4 تا 5 درصد در سال است. در مالزي ماليات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و مالکیت اکثر اسناد املاک به صورت قطعي و هميشگي به خريدار منتقل مي شود و از طرفی کوالالامپور به عنوان ارزانترین پایتخت دنیا شناسایی شده و قیمت ملک در مقایسه با ایران یا سایر نقاط دنیا بسیار مناسب می باشد، سرمايه گذاري در املاک مالزي مورد توجه خارجي ها قرار گرفته است.


-          تخفيف خريد يک دستگاه اتومبيل شخصي تا سقف 42% ارزش اتومبيل، اين تخفيف در واقع معافيت ماليات و عوارض گمرکي مي باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این تخفیف را در این خبر بخوانید


-          10 سال اقامت بدون محدوديت مالزي براي خود ، همسر و فرزندان (فرزندان در هنگام اخذ اقامت و الصاق مهر اقامت در گذرنامه باید زیر 21 سال باشند تا 10 سال اقامت دریافت کنند). چنانچه فرد متقاضي پدر و مادري بالاي 60 سال داشته باشند آنان نيز مي توانند اقامت را به صورت همراه دريافت نمايند. اين اقامت پس از 10 سال نيز قابل تمديد مي باشد.


-          بيمه درماني با پرداخت هزينه سالانه، تعرفه سالانه بيمه درماني با توجه به نوع بيمه سقف خسارت و امکانات مورد نياز سالانه 100 تا 400 دلار براي هر نفر مي باشد. که پس از اخذ موافقتنامه اقامت و پیش از دریافت اقامت توسط متقاضی در مالزی قابل خریداری می باشد.


-          امکان ثبت شرکت در زمينه هاي مختلف و راه اندازي کسب و کار در مالزي، در اين زمينه متقاضيان محترم از مشاوره تخصصي دفتر کوالالامپور برخوردار خواهند شد.


-        امکان اشتغال پاره وقت متقاضیان با سن بیش از 50 سال.


- امکان تحصیل فرزندان در دانشگاه های بین المللی مالزی  اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای مالزی. 


توجه: این سایت و شرکت هیچ ادعا یا مسوولیتی در مورد امتیازات برنامه اقامت خانه دوم برای متقاضیانی که از راههای متفرقه یا سایر شرکتها و مراکز اقدام می کنند ندارد. موارد متعددی از زیان یا عدم توفیق متوجه برخی متقاضیان شده است که به عنوان مثال نتوانسته اند از سهمیه تخفیف اتومبیل یا وام مسکن که از امتیازات اصلی اقامت خانه دوم می باشند استفاده کنند. بنابراین این امتیازاتی است که تنها برای متقاضیان سایت ایران مالزی قابل وصول می باشند و برای سایر دارندگان اقامت خانه دوم مسوولیتی متوجه شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان و گروه شرکتهای وابسته به سایت ایران مالزی نیست.

  در نهایت کلیه مقررات و امتیازات این اقامت از طرف دولت مالزی تعیین می شود و این سایت مسوولیتی نیز در مورد تغییرات احتمالی مقررات و امتیازات ندارد. 

 

جرا بايد مالزي را بعنوان خانه دوم انتخاب كنم؟


حمايت دولت مالزي:
اين برنامه تحت نظر دولت مالزي ابداع و تنظيم شده است كه در نتيجه دولت براي موفق بودن آن همواره در تلاش است.


شرايط زندگي:
كشور مالزي با مجهزترين ساختارهاي زيربنايي و امكانات در بالاترين رده استاندارد زندگي در منطقه وجود دارند.  شما هزينه زندگي در يک کشور ارزان را در ازای زندگي در محيطي توسعه يافته و آزاد متقبل ميشويد.

هزينه زندگي:
هزينه زندگي در پايين ترين حد آسيا بوده كه در همين وضعيت براي مدت طولاني قرار خواهد گرفت، زيرا دولت مالزي تلاش زيادي براي پايين نگهداشتن تورم با توجه به مديريت مفيد و موثر اقتصادي و در نتيجه پايين نگهداشتن قيمت اجناس انجام داده است.  کوالالامپور علاوه بر آنکه يکي از مدرن ترين شهرهاي جهان است ارزانترين پايتخت جهان نيز ميباشد.


آب و هوا:
مالزي داراي هواي مطبوع استوايي با بارنهاي ملايم در سراسر سال مي باشد. همچنين مناطق مسكوني و تفريحي در ارتفاعات با هواي هميشه بهاري در سرتاسر كشور وجود دارد.


محل اقامت:
مكانهاي مسكوني مناسب از قبيل ويلا (براي استراحت تابستاني) آپارتمان و مجتمع هاي آپارتماني مدرن در سرتاسر مالزي وجود دارد. همچنين واحدهاي مسكوني زيبايي در مناطق توريستي در مناطق ساحلي، در نزديكي جنگل،در پاركها و مناطق تفريحي و مركز شهر وجود دارد.


مردم مالزي:
در مالزي شما سه نژاد از قديمي ترين تمدنهاي آسيا را مشاهده مي كنيد كه عبارتند از- مالايي، چيني و هندي. تلفيقي غني از رسومات بومي كادازن ها، ايبان ها و جوامع سنتي ديگر سباح و ساراواك در جزيره بورنئي. كه اين مجامع تحت تاثير انگليسي ها، پرتقالي ها، هلندي ها و تايواني ها قرار گرفته اند. مالزيايها حقيقتاً معجوني از فرهنگهاي مختلف مي باشند. خوشبختانه ايراني ها در مالزی از احترام درخوري ميان مردم بومي برخوردارند.

زيرساختها:
تمامي كشور با جاده هاي مدرن، ريل راه آهن، خطوط هوايي و دريايي به هم متصل هستند. وسايل حمل و نقل عمومي عبارتند از اتوبوس، تاكسي و قطار كه بسيار راحت و ارزان در دسترس همگان است.از کوالالامپور ميتوان با هزينه بسيار کم به صورت زميني به بانکوگ يا سنگاپور و سایر نقاط آسیا و اقیانوسیه سفر کرد.


ثبات سياسي:
دولت حاكم يكي از قديمي ترين دولتهاي منتخب و دموکراتیک در دنيا مي باشد. دولتي كه نماينده تمامي اديان، نژادها و فرهنگهاي بنياني مالزي مي باشد. در حقيقت، مالزي يكي از با ثبات ترين كشورهاي دنيا مي باشد. اين مهم هم براي زندگي و هم براي سرمايه گذاري جذابيت خاصي ايجاد کرده است.


امنيت:
آمار نشان دهنده اينست كه مالزي يكي از امن ترين كشورهاي دنيا مي باشد كه آمار جرم و جنايت در آن بسيار پايين است.

 
غذا و ميوه:
مالزي ارائه دهنده انواع غذاها و ميوه هاي محلي و بين المللي براي هر نوع ذائقه و بودجه اي است. با توجه به انواع نژادها و فرهنگها كه با هم در حال زندگي هستند، طبيعي است كه هر نژادي بهترين غذاي ديگري را انتخاب كرده و مالزي را به بهشت غذاهاي آسيايي تبديل نموده است. ميوه هاي منطقه گرمسيري مالزي منحصر به فرد و عجيب بوده و به انبوه در سرتاسر سال يافت مي شود.  مردم مالزي و همچنين دهها ميليون توريستي که هر سال از مالزي ديدن ميکنند همواره نسبت به تجربه غذاهاي ساير ملل خوشبين هستند و يک زمينه سود آور سرمايه گذاري رستوران ميباشد.

ورزش و تفريح:
در كشورمالزي مناطق تفريحي زيادي براي خانواده ها وجود دارد.  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.