موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاه UITM (مارا ) مالزی

دانشگاه تکنولوژی مارا - مالزی

UiTM

دوره های کارشناسی ارشد

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه UiTM در شهر شاه عالم، مرکز استان سلانگوربا فاصله ای 45 دقیقه ای از کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است. این دانشگاه با قدمتی پنجاه ساله دارای 8 کمپ دانشگاهی در سراسر مالزی، 12 شعبه و 19 کالج وابسته می باشد که در این میان به طور خاص در زمینه  رشته های گروه هنرو موسیقی، گروه حقوق، معماری، گروه ارتباطات، حسابداری و رشته های جدید مانند مدیریت توریسم و مدیریت خدمات سابقه ای بسیار عالی و برجسته از خود به جا گذاشته و هر ساله فارغ التحصیلان بسیاری را روانه بازار کار و یا جذب نهادهای پژوهشی می نماید. دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و پذیرای دانشجویان خارجی در تمام دوره های مقاطع تکمیلی هستند.

دانشگاه UiTM در سطح داخلی و بین المللی دانشگاهی کاملاً شناخته شده است و در ایران در حال حاضر تا انتهای مقطع کارشناسی ارشد مورد ارزشیابی کامل قرار می گیرد. پذیرش در این دانشگاه فقط با ارائه مدرک آیلتس (نمره 6.0) یا تافل (نمره 550 – IBT نمره 90) قابل قبول است.

امکانات خوابگاهی و رفاهی کامل نیز در دانشگاه UITM برای دانشجویان خارجی اعم از مجرد و متاهل فراهم است. سرویس رفت و آمد از خوابگاه به دانشگاه و برعکس نیز هر 20 دقیقه یکبار قابل دسترسی است.

در میان سایر امکانات دانشگاه میتوان از گالری های بزرگ و مجهزهنری، مجموعه ورزشی کامل و مجهز با امکانات کاملاً به روز و مدرن، کتابخانه های داخلی و دسترسی به کتابخانه الکترونیک بیش از 50 دانشگاه معتبر جهان تا مراکز فروشگاهی ، کتابفروشی ها، رستوران ها و کافی شاپ های کمپ دانشگاهی نام برد.

 

سیستم آموزشی دوره های فوق لیسانس:

1)      فقط پایان نامه (By Research) : در این نوع سیستم آموزشی دانشجو در هنگام ارائه ی مدارک برای اخذ پذیرش می بایست پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه ی دوره ی کارشناسی ارشد را نیز همراه با سایر مدارک ارائه دهد. طول دوره معمولاً 2 تا 3 ترم خواهد بود و صرفاً شامل کار بر روی پایان نامه است. البته گاهی به تشخیص استاد راهنما از دانشجو خواسته می شود که برخی کلاس ها مانند روش تحقیق را بگذراند.

2)      کلاس درس (Coursework) : در این سیستم دانشجو تعداد مشخصی واحد درسی را گذرانده و پس از انجام یک پروژه فارغ التحصیل می شود. تعداد واحد ها اعم از درس و پروژه معمولاً 36 تا 38 واحد است.

شهریه ها:

1)      کارشناسی با سیستم By Research (فقط پایان نامه) : هر ترم 1000 رینگیت

هزینه بررسی پایان نامه و دفاع از تز: 500 رینگیت

2)      کارشناسی با سیستم Coursework (کلاس درس): هر واحد درسی 150 تا 250 رینگیت (متوسط تعداد واحد های درسی برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه UiTM 36 واحد می باشد)

 

زمان پذیرش:

دانشگاه UITM دو بار در سال دانشجو می پذیرد :

1)      تیر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه بهمن ماه می باشد.

2)      آذر ماه : مهلت تکمیل و ارائه مدارک برای این دوره تا نیمه مرداد ماه می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

1)   کپی برابر اصل پاسپورت : 2 نسخه

2)   کپی عادی از تمام صفحات پاسپورت ( 40 صفحه کامل ) : 3 نسخه

3)   ترجمه رسمی ریزنمرات و مدرک تحصیلی کارشناسی با مهر وزارت خارجه و دادگستری : 2 سری

4)   عکس شش در چهار: 14 عدد

5)   گواهی موجودی بانکی به مبلغ حداقل 7 میلیون تومان : 2 نسخه

6)   رزومه ی کامل همراه با کلیه سوابق کاری، علمی و فرهنگی: 2 نسخه

7)   فرم تکمیل شده توصیه نامه اساتید : از 2 استاد هر کدام 2 نسخه ( جمعاً 4 نسخه )

8) پروپوزال یا طرح توجیهی پایان نامه  صرفاً برای متقاضیانی که برای رشته های با ساختار By Research (فقط پایان نامه) اقدام می کنند. برای نگارش پروپوزال  از بخش مکاتبه سایت راهنما دریافت نمایید .

9) مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه UiTM مالزی، نمره 6.0 در آزمون آیلتس یا نمره 550 در آزمون تافل می باشد و در صورت عدم ارائه این مدارک، مدارک بررسی نخواهد شد. چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های فشرده زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

 

 

شرايط زندگي در مالزي

هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است. امكانات خوابگاهي در دانشگاه UiTM براي تمام دانشجويان موجود و قابل هماهنگي است . ضمن اين كه اجاره خوابگاه هاي UiTM به نسبت اجاره آپارتمان در منطقه دانشگاه نسبتاً ارزان تر است و براي دانشجويان كاملاً به صرفه خواهد بود كه حداقل در بدو ورود از خوابگاه استفاده كنند.

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :

براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

 

 

فهرست دانشکده ها، شهریه ها و رشته های مختلف

دانشگاه UITM

 

1- دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه UITM در سال 1968 تاسیس شده و با حضور 95  نفر عضو هیئت علمی، در حدود 1200 نفر دانشجورا در رشته ها و مقاطع مختلف در خود جای داده است. شاخه های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد حقوق و شهریه کامل دوره های آن بدین شرح اند؛

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M )

2) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق معنوی

3)  کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تعاونی

4) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق قضایی دریاها

5) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق عمومی

6) کارشناسی ارشد حقوق ( L.L.M ) – گرایش حقوق تجارت

* دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی ارشد حقوق و گرایش های آن پذیرش می شوند، می بایست 8 عنوان درسی (مرتبط با گرایش مورد علاقه) و 1 عنوان درس اجباری "روش تحقیق علم حقوق" را برای اخذ مدرک تحصیلی خود بگذرانند.

* دانشجویانی که علاقه به گذراندن پایان نامه دارند می بایست 6 عنوان درس و 1 عنوان درس اجباری "روش تحقیق علم حقوق" را بگذرانند و پایان نامه جانشین 2 عنوان درس باقیمانده خواهد بود. در این صورت دانشجو موظف خواهد بود ابتدا با راهنمایی اساتید طرح تحقیق (پروپوزال) خود را پیاده سازی نماید و در صورت تصویب آن از سوی اساتید می تواند کار روی پایان نامه خود را آغاز نماید.

* زمینه های معمول برای پژوهش در صورت تمایل به ارائه پایان نامه:

حقوق مادی و معنوی ، حقوق محیط مجازی ، حقوق و فناوری اطلاعات ، حقوق بین الملل عمومی ، حقوق دریاها ، حقوق قضایی ، جرم شناسی و مجازات ، حقوق تعاونی تطبیقی ، جرایم محیط مجازی ، حقوق عمومی ، حقوق تجارت ، قوانین مجازات اسلامی ، حقوق اسلامی ، حقوق محیط زیست ، حقوق اقلیت ها ، حقوق خانواده ، مباحث حقوق زنان ، مباحث حقوق کودک 

 

7) تخصص ارشد حقوق سیره و سنت ( خاص فارغ اتحصیلان علوم حوزوی)

طول دوره: 2 ترم ( برگزاری کلاس ها فقط در روزهای  شنبه و یکشنبه )

این دوره خاص فارغ التحصیلان علوم اسلامی دارای مدرک کارشناسی و یا علوم حوزوی که  تحصیلات آنها به ماخذ کارشناسی ارزشیابی می شود و علاقمند به علم حقوق هستند طراحی شده است. این دسته فارغ التحصیلان می توانند پس از گذراندن این دوره تخصصی و در صورت داشتن سوابق کاری مرتبط و احراز صلاحیت ، برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد حقوق اسلامی اقدام نمایند.

 

2- دانشكده علوم پايه

دانشكده علوم پايه دانشگاه تكنولوژي مارا ، دوره هاي تحصيلات تكميلي درمقاطع فوق ليسانس و دكتري خود را از دهه ي 1980 ميلادي بنيان نهاد. درحال حاضر اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد كه مورد تأييد وزارت علوم ،تحقيقات وفناوري ايران نيز مي باشد گرايش هاي زير را ارائه مي دهد:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد مديريت صنايع كاشت  (Plantation Industry Management)

اين دوره ي آموزشي شامل 2 دسته واحدهاي درسي مرتبط با شاخه هاي كشاورزي مي باشد كه 30 درصد آن به فناوري كشاورزي و 70 درصد به مديريت دربخش كشاورزي اختصاص يافته است. همچنين اين رشته به مباحث ديگر مانند سلامت وامنيت محصولات كشاورزي درتوليدات داخلي وصادراتي ،تجارت كشاورزي وغيره نيز مي پردازد.

طول دوره ي تحصيل : 3 ترم

تعداد واحدها: 42 واحد  ( 30 واحد نظري ، 3 واحد سمينار، 9 واحد پايان نامه )

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

- مواد پيشرفته                                         - آموزش علوم پايه ( فيزيك، شیمی، زیست شناسی )

- زيست شناسي دريايي – ساحلي                  - فيزيولوژي گياهي

- بيوتكنولوژي                                          - ژنتيك انساني

- ژنتيك مولكولي                                       - پزشكي مولكولي

- آنزيم شناسي                                          - گرايش هاي شيمي

- بوم شناسي دريايي                                   - شاخه هاي محيط زيست

- شاخه هاي فناوري غذايي                           - ميكروبيولوژي

- فناوري فتون                                          - فناوري پليمر

- فناوري پارچه                                        - علوم وفناوري چوب

- انرژی                                                  - تکنولوژی غذایی

- تکنولوژی فوتون                                    - تکنولوژی و فن آوری کاشت

- شیمی کاربردی                                      - شیمی محیط زیست

- زیست شناسی مولکولی

طول دوره : 2 تا 3 ترم                   

 

3- دانشكده معماري ،پيمايش و برنامه ريزي

دانشكده معماري دانشگاه UITM درسال 1967 تأسيس شده و هم اكنون شاخه هاي متعددي ازعلوم معماري را درمقاطع مختلف ارائه مي نمايد . دوره هاي كارشناسي ارشد اين دانشگاه عبارتند از:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد سرمايه گذاري دراملاك (Property Investment)

اين دوره تحصيلي خاص دانشجوياني طراحي شده است كه به مباحثي هم چون توسعه وسرمايه گذاري دراملاك ، مديريت املاك ، بانكداري درزمينه املاك ، مديريت مالي ، زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري ، امنيت بازار املاك و مديريت ساخت وسازعلاقمند هستند . مباحثي ازقبيل بازار سرمايه ، زمينهاي شهري واقتصاد منطقه اي ، بازاريابي املاك ، تحليل سرمايه گذاري ، حسابداري براي مديران ، امور مالي ، مديريت سود املاك ، توسعه املاك وغيره ، از سرفصل هاي دروس اين رشته مي باشند .

طول دوره تحصيل : 3 ترم

 

2- كارشناسي ارشد مديريت ميراث فرهنگي(Heritage and Conservation Management)

اين دوره تحصيلي مباحثي هم چون تاريخ ونظريه معماري ، مباني ونظريه هاي ميراث فرهنگي ، ميراث طبيعي ومنابع طبيعي ، ميراث فرهنگي وكنترل توسعه ، مسائل ميراث فرهنگي درشهرها ،‌اقتصاد ميراث فرهنگي و... را به عنوان واحدهاي درسي درخود جاي داده است.

طول دوره تحصيل : 2 ترم

 

3- كارشناسي ارشد مديريت پروژه هاي ساخت (Construction Project Management)

اين دوره كارشناسي ارشد براي فارغ التحصيلان شاخه هاي معماري ،‌ساخت ، مهندسي عمران ، برنامه ريزي وگرايش هاي آن كه به مقوله ي مديريت پروژه هاي ساخت وساز علاقمندند طراحي وبرنامه ريزي شده است.

طول دوره تحصيل : 3 ترم

تعداد واحدها: 36 واحد

 

4- كارشناسي ارشد مديريت رفاهي (Facilities Management)

مديريت مراكز رفاهي ، برنامه ريزي رفاهي ، مديريت منابع انساني براي مراكز رفاهي ، مديريت استراتژيك ، رفتار سازماني درمراكز ، فناوري اطلاعات وغيره، ازسرفصل دروس اين رشته مي باشند.

طول دوره : 3 ترم

تعداد واحدها : 37 واحد

 

* ورود به دوره تحصيل براي فارغ التحصيلان كليه رشته ها آزاد است. البته فارغ التحصيلان مديريت تور وهتل و متقاضياني كه سابقه كاري مرتبط داشته باشند دراولويت قرار دارند. ضمناَ جهت پذيرش نهايي ، حضور درجلسه مصاحبه الزامي است.

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

کارشناسی ارشد معماری با گرایش های:

-         مطالعات معماری

-         مدیریت پروژه

-         مدیریت ساخت

-         تکنولوژی ساخت

-         ساخت و ساز و محیط زیست

-         برنامه ریزی منطقه ای

-         سیستم های اطلاعاتی جغرافیایی (GIS)

-         کنترل از راه دور (RS)

-         GPS

-         مدیریت مستغلات

-         مدیریت پارک ها و اماکن تفریحی

-         معماری داخلی

-         اقتصاد ساخت

-         فناوری اطلاعات در صنعت ساخت و ساز

-         طراحی مناظر شهری

 

4- دانشكده هنر وطراحي

دانشكده هنر وطراحي دانشگاه UITM درمقطع كارشناسي ارشد شاخه هاي هنر با سابقه اي درخشان دوره هاي زيررا ارائه مي دهد.

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- تاريخ هنر ومديريت فرهنگي (Art History and Cultural Management)

اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود :

- تاريخ ونظريه هنر                     - هنر ومديريت فرهنگي

- تئوري هنر اسلامي                    - مديريت طراحي

 

2- كارشناسي ارشد هنرهاي زيبا وفناوري (Fine Arts and Technology)

اين رشته به چهار گرايش تقسيم مي شود:

- هنرهاي تجسمي اسلامي                    - طراحي

- نقاشي                                           - سراميك

- چاپ                                            - فلز

- مجسمه سازي

 

3- كارشناسي ارشد ارتباطات تصويري ورسانه نوين (Visual Communication and New Media)

اين شاخه به چهارگرايش تقسيم مي شود:

 - ارتبات تصويري                              - طراحي Interface      

- رسانه نوين                                     -Illustration  Sequential

 

4- كارشناسي ارشد فناوري طراحي(Design Technology)

2 گرايش دراين رشته ارائه مي شوند :

- طراحي 2 بعدي                  - طراحي 3 بعدي

- طول دوره : 3 ترم

تعداد واحدها : 36 واحد

 

5- دانشكده مهندسي عمران

دانشكده مهندسي عمران دانشگاه تكنولوژي مارااز پرطرفدارترين مقاصد تحصيلي منطقه براي مهندسين عمران مي باشد.اين دانشكده ازقديمي ترين دانشكده هاي تأسيس شده در UITM مي باشد ودرمقطع كارشناسي ارشد رشته هاي زير را ارائه مي دهد:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – سازه (Civil Engineering – Structure)

2- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ژئوتكنيك (Civil Engineering – Geotechnic)

3- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – منابع آب(Civil Engineering – Water Resources)

4- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – مهندسي محيط زيست(Civil– Environmental Engineering)

5- كارشناسي ارشد مهندسي عمران – ساخت(Civil Engineering – Construction)

طول دوره :3 ترم

 

6- دانشكده مهندسي برق

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد مخابرات ومهندسي اطلاعات (Telecommunication & Information Engineering)

طول دوره : 3 تا 4 ترم

تمركز اين دوره ي تحصيلي به طورخاص به روي مباحثي نظير شبكه هاي مدرن مخابراتي ، تئوري هاي ارتباطاتي پيشرفته ، شبكه هاي ارتباطات داده ها ، تئوري هاي اطلاعات ، شبكه هاي IP ، مديريت اطلاعات وارتباطات مي باشد.

* چنانچه به دنبال گرايش هاي متنوع ديگري ازشاخه هاي مهندسي برق مي گرديد به شما توصيه مي كنيم ازدانشگاه UTM كه دراين زمينه فعاليت تخصصي دارد استفاده كنيد .

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

1- كارشناسي ارشد مهندسی برق (Electrical Engineering)

طول دوره : 3 تا 4 ترم

 

7- دانشكده مهندسي مکانیک

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد مديريت مهندسي(Engineering Management)

طول دوره : 3 ترم

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

1- كارشناسي ارشد مهندسي مکانیک(Mechanical Engineering)

گرایش ها:

-         انرژی و محیط زیست

-         مدیریت مهندسی

-         مهندسی مواد

-         سیستم و کنترل داینامیک

* درزمينه شاخه ها وگرايش هاي رشته مهندسي مكانيك نيز توصيه مي كنيم از دانشگاه تكنولوژي مالزي UTM استفاده نماييد .

 

8- دانشكده ارتباطات ومطالعات رسانه

دانشگاه UITM درزمينه شاخه هاي علوم ارتباطات ازسابقه اي مناسب وكيفيتي بالا برخورداراست.درمقطع كارشناسي ارشد اين دانشكده انتخاب اين شاخه ها امكان پذير مي باشد:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- رسانه وجنگ اطلاعاتي(Media and Information Warfare)

 

به درستي يكي ازجذابترين رشته هاي ارائه شده دردانشگاه UITM به خصوص براي فارغ التحصيلان علوم سياسي ، اجتماعي وارتباطات همين رشته است. البته پذيرش دانشجو ازساير رشته ها با شرط احراز صلاحيت وسابقه شغلي مرتبط نيز صورت مي پذيرد .برخي دروس ارائه شده دراين رشته عبارتند از:

- تئوري هاي رسانه وجنگ اطلاعاتي

- تحليل وگمانه زني ذهن ها

- ديپلماسي عمومي ،پروپاگاندا وروانشناسي عمليات

- ادبيات جنگ اطلاعاتي وعمليات روانشناختي

- جنگ ، مذهب وجامعه

- رياضيات سياست

- فناوري جنگ اطلاعاتي

- مديريت حفاظت اطلاعات

- روزنامه نگاري جنگ وصلح

- هوشمندي اطلاعات

- فيلم ،گزارش وجامعه

- قدرت، عدالت ونظم درسياست بين الملل

- اجراي خبر و استراتژي طراحي

- سازمان هاي بين المللي ورژيم ها

- روابط رسانه وحكومت

- اقتصاد سياسي بين المللي وحاكميت

- جستجو وجمع آوري استراتژيك اطلاعات

- مطالعات تطبيقي سيستم هاي رسانه اي

- زبان – روان شناسي

- مطالعات تطبيقي مذاهب واقوام

- امنيت انساني

- كنترل اطلاعات

 

طول دوره : 3 ترم

تعداد واحدها: 40 واحد

 

2- كارشناسي ارشد علوم ارتباطات جمعي(Mass Communication)

اخلاق ارتباطات ، فناوري هاي جديد ارتباطات ، حقوق رسانه ،اقتصاد سياسي رسانه هاي جمعي ،روابط بين الملل ،مطالعات فرهنگي ، تكنيك هاي چند رسانه اي، روابط عمومي پيشرفته ومديريت روابط عمومي ورسانه ازجمله سرفصل دروس اين رشته مي باشند.

طول دوره : 3 ترم

تعداد واحدها : 41

 

9- دانشكده علوم تربيتي

دانشكده علوم تربيتي دانشگاه تكنولوژي مارا در دو زمينه به ارائه دوره هاي كارشناسي ارشد مي پردازد:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي به عنوان زبان دوم (TESL)

اين دوره مناسب فارغ التحصيلان شاخه هاي زبان ،مترجمي ادبيات وآموزش زبان انگليسي كه به مقوله آموزش اين زبان علاقمند مي باشند طراحي شده است.

2- كارشناسي ارشد موسيقي – آموزش موسيقي(Master of Music – Music Education)

كليه فارغ التحصيلان شاخه هاي موسيقي مي توانند براي تحصيل دراين رشته اقدام نمايند.علاوه برآن ،فارغ التحصيلان ساير رشته ها ويا كساني كه مدرك تحصيلي پايين تراز كارشناسي دارند به شرط 7 سال سابقه رسمي آموزش موسيقي نيز مي توانند براي كارشناسي ارشد موسيقي – گرايش آموزش دردانشگاه تكنولوژي مارا اقدام نمايند.

طول دوره : 2 ترم

تعداد واحدها : 36 واحد

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

1- کارشناسی ارشد علوم تربیتی

گرایش ها:

-         آموزش بزرگسالان

-         روانشناسی آموزشی

-         توسعه مواد درسی

-         زبان شناسی کاربردی

-         زبان شناسی اجتماعی

-         آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

-         آموزش معلم

-         آموزش موسیقی

-         آموزش هنر

-         آموزش ریاضی

-         آموزش علوم پایه

 

10-  دانشكده مديريت اطلاعات

دانشكده مديريت اطلاعات دانشگاه UITM درمقاطع كارشناسي ارشد دوره هاي زير را برگزار مي نمايد:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد مديريت اطلاعات (Information Management)

دروس اين رشته به طور كلي به روي مباحث فناوري اطلاعات وارتباطات ،مديريت اطلاعات ،حقوق اطلاعات ،كاربردهاي فناوري مالتي مديا ،مديريت بانكهاي اطلاعاتي ،مديريت آژانس هاي اطلاعاتي ،مديريت پروژه هاي اطلاعاتي ، خدمات اطلاعات آنلاين ،برنامه ريزي استراتژيك ،مخابرات وشبكه متمركز هستند .

2- كارشناسي ارشد مديريت دانايي(Knowledge Management)

تقسيم بندي ورده بندي دانش سازماني ،هوشمندي ورقابت ،سياستگذاري اطلاعات ودانش ، تحليل ،طراحي ومديريت سيستم هاي اطلاعاتي ،مديريت دانايي وفرهنگي ، ابزارهاي مديريت دانايي وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته مي باشند.

3- كارشناسي ارشد علوم كتابداري(Library Science)

كتابداري نوين ، رده بندي پيشرفته ،مديريت اطلاعات ،مديريت كتابخانه ،سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته ، ساماندهي دانش، كتابخانه هاي ديجيتال ، كاربردهاي فناوري چند رسانه اي و... ازمهم ترين مباحث اين رشته مي باشد.

طول دوره : 2 تا 4 ترم

 

11- دانشكده فناوري اطلاعات IT

رشته هاي تحصيلي ارائه شده در اين دانشكده درمقطع كارشناسي ارشد عبارتند از:

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد فناوري اطلاعات (Information Technology)

2- كارشناسي ارشد علوم كمي(Quantitative Sciences)

3- كارشناسي ارشد علوم كامپيوتر(Computer Science)

4- كارشناسي ارشد شبكه هاي كامپيوتري (Computer Networking)

طول دوره : 3 ترم

 

12- دانشكده علوم ورزش

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد علوم ورزش(Sports Science)

 

کارشناسی ارشد با ساختار By Research (فقط پایان نامه) در:

1- کارشناسی ارشد علوم ورزش با گرایش های:

-         آموزش و مربی گری

-         روانشناسی ورزشی کاربردی

-         حقوق ورزش

-         تربیت بدنی

-         مدیریت ورزشی

 

13- دانشكده حسابداري

دانشكده حسابداري دانشگاه تكنولوژي مارا به عنوان يكي از بهترين برگزاركنندگان دوره هاي حسابداري به خصوص درمقاطع شناخته می شود.

 

کارشناسی ارشد با ساختار Coursework (کلاس درس) در:

1- كارشناسي ارشد حسابداري (Accountancy)

2- كارشناسي ارشد مديريت دولتی(Corporate Governance)

طول دوره تحصيل : 3 ترم

تعداد واحد ها : 36 واحد

سيستم هاي اطلاعاتي حسابداري ،مديريت مالي ، حسابداري مالي ، حسابداري بخش دولتي ، امور ماليات ، تكنيك هاي پيشرفته حسابداري ، جرائم مالي وپولي شويي ، تحليل پيشرفته داده هاي حسابداري ،مديريت بحران درحسابداري وغيره ازدروس ارائه شده دراين رشته ها مي باشند.

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.