موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه علوم مالزی

Universiti Sains Malaysia

USM

 

معرفی دانشگاه

کمپ مرکزی 500 هکتاری دانشگاه USM که به دانشگاهی در باغ (University in a Garden) مشهور است، در جزیره ی زیبای پینانگ در شمال غرب مالزی واقع شده است. پینانگ از مشهورترین جزایر مالزی است که از زمان استعمار انگلستان مورد توجه و علاقه ی انگلیسی ها بوده و امروزه هم خانواده های انگلیسی بسیاری به آن مهاجرت یا در آن زندگی می کنند. پینانگ که از سوی یونسکو به عنوان یک میراث جهانی (World Heritage) شناخته شده است، با یک پل به خشکی و به شهر باتر وورت (Butterworth) و از آنجا از طریق شاهراه شمال-جنوب مالزی به سایر شهرها متصل است. با توجه به اینکه این جزیره به طور عمده یک تفریحگاه محسوب می شود، هتل ها و مراکز تفریحی بسیاری را در خود جای داده است. کمپ USMدر جنوب شهر جورج تاون (George Town) مرکز پینانگ و در نزدیکی پل اتصال به خشکی قرار دارد. خطوط هواییMalaysia Airlines و Air Asia هر روز ازکوالالامپور و سنگاپور و سایر شهرهای مهم به پینانگ پرواز دارند. علاوه بر این می توان با سه تا چهار ساعت رانندگی در شاهراه شمال-جنوب از کوالالامپور به سمت شمال به پینانگ دسترسی پیدا کرد.

  

USM یکی از 4 دانشگاه تحقیقاتی مالزی (Research University) است که بودجه ی تحقیقاتی بالایی به خود اختصاص داده و مراکز پژوهشی قوی و مجهزی دارد. طی سال های گذشته USM همواره رتبه ی جهانی خود را نیز حفظ کرده و ارتقا داده است. این دانشگاه طی 5 سال گذشته هر سال رتبه ای زیر 500 (در سطح جهانی) داشته است. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر بالغ بر 22 هزار نفر است.

اغلب رشته های دانشگاهی در مقاطع تکمیلی این دانشگاه ارائه می شوند، اما آنچه باعث شهرت و قدرت گرفتن USM شده است، کیفیت و تنوع رشته های آن در گروه های علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه است. برای تحصیل در گروه رشته های مهندسی هم چنان دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM) بهترین انتخاب به شمار می رود.

کمپ دوم USM که اختصاص به شاخه های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و بهداشت دارد در منطقه ی کوبانگ کریان(Kubang Kerianدر کوتا بارو (Kota Bahruمرکز استان کلانتان و در شمالی ترین نقطه ی ساحل شرقی شبه جزیره مالزی در حوالی مرز تایلند قرار دارد. استان کلانتان به عنوان قلب صنایع دستی سنتی مالزی ساختار اجتماعی – اقتصادی ساده ای دارد. منبع درآمد اصلی مردم این منطقه کشاورزی و صنایع دستی مانند پارچه بافی سنتی و در کنار اینها اکو-توریسم است. این کمپ 220 هکتاری مانند کمپ مرکزی کلیه ی امکانات آکادمیک و غیر آکادمیک (مانند زمین گلف، کلاب های ورزشی، رستوران و غیره) را در خود جای داده است. بیمارستان مجهز 750 تخت خوابی HUSM با امکانات کامل و به روز نیز جزئی از این مجموعه است. علاوه بر این، کتابخانه پزشکی USM با حدود 110 هزار جلد کتاب تخصصی، 28 هزار اسلاید و 5300 آیتم سمعی-بصری هر روز از 8:30 صبح تا 12 شب پذیرای دانشجویان است. دسترسی به کمپ پزشکی USM نیز بسیار آسان است، پرواز های خطوط هوایی Malaysia Airlines و Air Asia هر روز از کوالالامپور و پینانگ به کوتا بارو برقرار است. کمپ USM در 25 دقیقه ای فرودگاه کوتا بارو واقع شده است.

 

کمپ سوم USM که اختصاص به رشته های مهندسی دارد در نیبونگ تبال (Nibong Tebal) در امتداد شاهراه اصلی شمال-جنوب مالزی و با فاصله ی یک ساعته از پینانگ قرار دارد. رشته هایی مانند مهندسی شیمی، مکانیک، عمران و غیره در این کمپ ارائه می شوند.

 

زندگی در USM

 1- کمپ مرکزی

دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی ارشد یا دکتری شاخه های علوم پایه، علوم انسانی، علوم اجتماعی، ارتباطات، مدیریت، داروسازی، هنرهای زیبا، محیط زیست، معماری و توریسم درخواست پذیرش می دهند در کمپ مرکزی در پینانگ ثبت نام و تحصیل خواهند نمود. USM در پینانگ خوابگاه هم برای دانشجویان مجرد و هم متاهلین خوابگاه ارائه می نماید که البته تعداد آن محدود است. هزینه زندگی در خوابگاه هایUSM  در پینانگ به این ترتیب است:

-          اتاق یکنفره بدون کولر: ماهانه 55 دلار

-          اتاق یکنفره با کولر: ماهانه 85 دلار

-          اتاق دو نفره بدون امکانات آشپزخانه: ماهانه 17 تا 22 دلار

-          خوابگاه متاهلی (آپارتمان های یک و دو خوابه) : 55 تا 75 دلار

*** در دو مورد آخر هزینه های برق و شارژ جداگانه محاسبه خواهد شد.

چنانچه دانشجویان موفق به گرفتن خوابگاه نشوند یا ترجیح دهند مستقل باشند، در محله های اطراف کمپ دانشگاه آپارتمان می توان آپارتمان اجاره کرد. اجاره ی یک آپارتمان دو تا سه خوابه در این محله ها از 180 دلار (بدون مبلمان و کوچک) تا 550 دلار (مبله و بزرگ) متغیر است. هم چنین اتاق جهت اجاره در این منطقه موجود است که نرخ آن از 55 تا 80 دلار می باشد. سرویس رفت و آمد به دانشگاه در محله های اطراف برقرار است.

بدون در نظر گرفتن هزینه متغیر اسکان، هزینه زندگی برای یک نفر دانشجو در دانشگاه USM ماهانه حداقل 300 دلار و برای خانواده ها (مثلاً یک خانواده 3 نفره) حداقل ماهانه 600 دلار قابل تخمین است.

 

2- کمپ کوتا بارو

دانشجویانی که برای شاخه های علوم پزشکی و دندان پزشکی درخواست پذیرش می کنند، برای تحصیل به کمپ کوتا بارو اعزام خواهند شد. هزینه های زندگی در کوتا بارو در مقایسه با پینانگ یا کوالالامپور به ویژه در مورد اسکان بسیار پایین تر است. خوابگاه های کمپ کوتابارو صرفاً جهت دانشجویان مجرد قابل استفاده است و تنها حالت موجود " اتاق دو نفره بدون امکانات آشپزخانه: ماهانه 17 تا 22 دلار" می باشد.

اغلب خانه ها در کوتا بارو به صورت ویلایی هستند و اجاره ی یک ویلای دوبلکس مبله در نزدیکی USM از حدود 250 دلار در ماه قابل محاسبه است. همانطور که پیشتر اشاره شد بدون در نظر گرفتن هزینه متغیر اسکان، هزینه زندگی برای یک نفر دانشجو در دانشگاه USM ماهانه حداقل 300 دلار و برای خانواده ها (مثلاً یک خانواده 3 نفره) حداقل ماهانه 600 دلار قابل تخمین است.

 

 

تحصیل در USM

نکات کلیدی:

1- دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در USM در سه حالت ارائه می شوند:

1-1 فقط کلاس درس (Course Work)

2-1 کلاس درس + پایان نامه(Mixed Mode)

3-1 فقط پایان نامه(Research)

 

2- طول یک دوره کارشناسی ارشد در USM حد اقل 2 ترم و طول یک دوره دکتری حداقل 4 ترم است. البته برخی رشته ها مانند تخصص های پزشکی (کارشناسی ارشد پزشکی) حداقل 8 ترم زمان تحصیل نیاز دارند. همچنین دوره های دکتری که کلاس درس نیز دارند حداقل 6 ترم زمان احتیاج خواهند داشت.

3- پیش از اقدام برای تحصیل در USM لازم است متقاضیان وضعیت زبان انگلیسی خود را به حد مورد نیاز (IELTS: 6.0 یاTOEFL:550) رسانده باشند. هم چنین شانس قبولی بر اساس سابقه کار مرتبط ، سطح معدل و نمرات تخصصی هر فرد متغیر است. چنانچه از نظر زبان انگلیسی در سطح مناسب نیستید اکیداً توصیه می کنیم پیش از اقدام برای اخذ پذیرش یا هم زمان با آن حتماً از دوره های فشرده زبان انگلیسی استفاده نمایید.

4- در دانشگاه های دولتی مالزی به طور کلی همه ی دانشجویان خارجی میبایست یک عنوان درس زبان مالایی در سطح مبتدی را بگذرانند. USM نیز از این قاعده مستثنا نیست و بهتر است دانشجویان در همان ترم اول تحصیل این درس را انتخاب کرده و بگذرانند.

5- گرفتن مرخصی تحصیلی در دوره هایی که کلاس درس دارند و تقویم آنها مشخص است چندان آسان نیست و تنها عذر قابل پذیرش تعویق صدور ویزا است. بنابراین اگر نامه ی پذیرش شما زود به دستتان رسید بهتر است جهت ثبت نام در همان ترم اقدام نمایید.

6- نمرات دانشگاهی از 0 تا 4 متغیر و شرط قبولی در یک درس حداقل نمره ی 2.01 است.

7- نمره دهی پایان نامه (برای دوره های دارای پایان نامه)  و نمره دهی پروژه (برای حالت "فقط کلاس درس") تنها بر اساس "قبول/رد" است. 

8- معدل پایین تر از 2.5 برای کارشناسی ارشد و پایین تر از 3.0 برای دکترا در یک ترم وضعیت "مشروطی" دارد. برای رساندن معدل به بالای این حد دانشجو مجاز است مجدداً در امتحان دروس ضعیف تر شرکت کند.

9- چنانچه معدل دانشجو در دو ترم بین 0 تا 1.00 باشد دانشجو اخراج خواهد شد.

10- برای دانشجویانی که فقط پایان نامه می گذرانند حضور در دانشگاه حداقل 12 ماه (برای کارشناسی ارشد) و 24 ماه (برای دکترا) اجباری است. پس از این زمان دانشجو می تواند با توافق استاد راهنما از راه دور با استاد و دانشگاه در تماس بماند.

 

 شهریه ها

*** توجه کنید که دانشجويان دانشگاه USM از شانس گرفتن کمک هزينه تحصيلي برخوردارند اما اين مساله بستگي به عوامل مختلفي نظير رشته، موقعيت علمي، سخت کوشي وغيره دارد که پس از آغاز به تحصيل مشخص مي شود و در زمان اقدام برای پذيرش اين موضوع اصلا مشخص نيست و ايران اينديا هم در اين مورد هيچ اختيار يا مسووليتي ندارد.

 

1- کارشناسی ارشد و دکتری تحقیقاتی  "فقط پایان نامه" تمام دانشکده ها:

رشته ها

هزینه سالانه

علوم انسانی، علوم اجتماعی، باستان شناسی، زبان و ترجمه

3060 رینگیت

علوم تربیتی، علوم ارتباطات، هنرهای زیبا، مطالعات زنان و مطالعات استراتژیک

3300 رینگیت

مدیریت

4125 رینگیت

علوم پایه (شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، نجوم و تحقیقات اتمسفر)

3720 رینگیت

علوم پایه کاربردی (مطالعات مواد مخدر، تکنولوژی صنعتی، اسکان، معماری و غیره)

4200 رینگیت

دانشکده داروسازی، دانشکده کامپیوتر

5250 رینگیت

پزشکی، بهداشت و دندان پزشکی

5400 رینگیت

-          هزینه بررسی پایان نامه ی کارشناسی ارشد: 1000 رینگیت

-          هزینه بررسی پایان نامه دکتری: 1500 رینگیت

 

2- کارشناسی ارشد "کلاس درس + پایان نامه":

رشته

هزینه

آمار ریاضی، ارتباطات تصویری، زبان شناسی و انگلیسی، مطالعات زبان، ادبیات، علوم اطلاعات جغرافیایی، مطالعات ترجمه، تاریخ جنوب شرق آسیا، ابزار سازی شیمیایی، آموزش پزشکی، آمار پزشکی، علوم کامپیوتر، کارآفرینی فنی و فناوری اطلاعات، فیزیک حالت جامد، فیزیک پزشکی، ژئوفیزیک کاربردی، شاخه های علوم تربیتی، مدیریت اقتصادی، مدیریت توسعه اسلامی،

9900 رینگیت

آموزش ریاضی، روزنامه نگاری علمی و زیست محیطی، مدیریت پروژه، تکنولوژی ساخت، مسکن، معماری مناظر، توسعه توریسم

10890 رینگیت

آناتومی بالینی

16500 رینگیت

علوم ورزش

10375 رینگیت

داروسازی

16500 رینگیت

MBA (تجارت بین الملل)

25410 رینگیت

برنامه ریزی

21040 رینگیت

سایر شاخه های هنر و موسیقی

13200 رینگیت

 

 

3- دکتری "فقط کلاس درس" و "کلاس درس + پایان نامه":

رشته

هزینه

DBA دکتری مدیریت اجرایی

46780 رینگیت

آموزش علوم، تکنولوژی آموزشی و مالتی مدیا، برنامه ریزی درسی، آموزش زبان انگلیسی

52000 رینگیت

داروسازی بالینی

50000 رینگیت

 

4- کارشناسی ارشد شاخه های پزشکی، جراحی و آسیب شناسی بالینی:

شهریه ثابت: سالانه 10000 رینگیت

هزینه امتحانات حرفه ای: 3000 رینگیت

پروژه نهایی: 600 رینگیت

 

5- کارشناسی ارشد بالینی دانشکده دندان پزشکی:

شهریه: سالانه 60000 رینگیت

 

مدارک لازم جهت درخواست پذیرش

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش بدین شرح است:

1- ترجمه ريز نمرات ليسانس و ترجمه مدرك كارشناسي ممهور به مهر دادگستري و وزارت امور خارجه ايران (2 نسخه)

2- دو نسخه توصيه نامه اساتيد كه می بایست توسط دو تن از اساتيد به همراه مهر و امضا تکمیل شده و ترجيحاً در پاكت دربسته قرار داده شود .شما مي توانيد اين توصيه نامه ها را از بخش دانلودهای وبسایت دريافت كنيد.  توجه کنید که میبایست از هر استاد 2 نسخه توصیه نامه تحویل داده شود (جمعاً 4 نسخه)

3- كپي پاسپورت از كل 40 صفحه در 3 نسخه . (حتما از کاغذ سایز A4 استفاده شود)

4- كپي برابر اصل پاسپورت در 2 نسخه (اين كار توسط دارالترجمه انجام مي شود).

5- 14  قطعه عكس 4*6

6- پروپوزال: طرح توجيهي براي پايان نامه اي كه قصد داريد براي اخذ مدرك روي آن كار كنيد. براي اطلاعات بيشتردر زمینه نحوه نگارش پروپوزال می توانید از راهنماي پروپزال استفاده كنيد. توجه کنيد که چنانچه شما از سيستم تحصيلي فقط کلاس و بدون پژوهش استفاده مي کنيد نيازی به پروپوزال نداريد.

(نیازی به ارسال پرینت پروپوزال به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل پروپوزال را برای ما ایمیل کنید)

 

7- برگه تامين مالي: براي تهيه اين نامه بايد مبلغ 7 ميليون تومان در حساب خود در بانك قرار دهيد و همان روز از بانك نامه تايديه بگيريد و نامه را به روابط بين المللي بانك داده و ترجمه انگليسي آن را دريافت نماييد. (2نسخه) پس از اخذ برگه موجودی لاتین می توانید مبلغ را از حساب خارج کنید .

8- رزومه انگليسي : براي نگارش رزومه از راهنماي رزومه استفاده كنيد (2نسخه)

(نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک ندارید،فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.)

9- مدرك زبان (کارنامه آزمون آيلتس يا تافل در اولویت قرار دارند اما اگر دوره ای هر چند کوتاه در یک آموزشگاه زبان گذرانده باشید نیز گواهی آن قابل قبول است.)

* اگر وضعیت زبان انگلیسی شما مناسب نمی باشد پیش از اقدام برای ادامه تحصیل برای دوره های فشرده زبان انگلیسی اقدام کنید.

تقويم دانشگاهي براي كارشناسي ارشد و دكترا در USM:

دانشگاه USM  برای دوره های دارای کلاس درس دو بار در سال دانشجو مي پذيرد ؛

نيمسال اول: اخرين مهلت تحويل  مدارک  February 20   ( آخر بهمن ) -  شروع كلاسها در July ( تير ماه )

نيمسال دوم: آخرين مهلت تحويل مدارک August 20 ( پایان مرداد ) - شروع کلاسها January ( دي ماه )

*** برای دوره های پژوهشی که فقط پایان نامه دارند، در تمام سال مدارک پذیرفته میشود اما معمولا صدور پذیرش هم زمان با سایر دوره ها خواهد بود.

 

 فهرست رشته ها در USM

 

الف) کمپ مرکزی (پینانگ)

 

1- گروه علوم پایه:

1-1 دانشکده زیست شناسی

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

زیست شناسی دریایی

Aquatic Biology

حشره شناسی کابردی

Applied Entomology

جانورشناسی

Zoology

بیوتکنولوژی

Biotechnology

زیست شناسی مخیطی

Environmental Biology

میکروبیولوژی

Microbiology

آسیب شناسی گیاهی

Plant Pathology

باغبانی

Botany

انگل شناسی

Parasitology

 

2-1 دانشکده شیمی

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

ابزارسازی شیمیایی

Chemical Instrumentation

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

شیمی ارگانیک

Organic Chemistry

شیمی فیزیک

Physical Chemistry

شیمی غیر ارگانیک

Inorganic Chemistry

شیمی صنعتی

Industrial Chemistry

شیمی تحلیلی

Analytical Chemistry

 

1-3 دانشکده ریاضی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

آموزش ریاضی

Teaching of Mathematics

 

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

آمار

Statistics

ریاضی

Mathematics

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

ریاضی محض

Pure Mathematics

ریاضی کاربردی

Applied Mathematics

تحقیقات عملیاتی

Operation Research

طراحی ژئومتریک کامپیوتری

Computer Aided Geometric Design

آمار

Statistics

مدل سازی ریاضی

Mathematical Modeling

 

4-1 دانشکده فیزیک

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

فیزیک حالت جامد

Solid State Physics

فیزیک پزشکی

Medical Physics

 

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

ژئوفیزیک کاربردی

Applied Geophysics

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

فیزیک حالت جامد

Solid State Physics

ژئوفیزیک

Geophysics

بیوفیزیک

Biophysics

فیزیک پزشکی

Medical Physics

فیزیک تئوریک

Theoretical Physics

مطالعات انرژی

Energy Studies

بلورشناسی X-Ray

X-Ray Crystallography

فیزیک کاربردی

Applied Physics

نجوم و مطالعات اتمسفر

Astronomy & Atmospheric Sciences

 

5-1 مرکز مطالعات دریایی و سواحل

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

 

Study on Mangrove Ecosystems

آلودگی و سم شناسی دریا

Marine Pollution and Toxicology

کشت آبی

Mariculture

اکوسیستم تپه های مرجانی

Coral Reef Ecosystem

مدیریت جامع مناطق ساحلی

Integrated Coastal Zone Management

علوم دریایی

Marine Sciences

 

 

2- گروه علوم کاربردی

1-2 دانشکده تکنولوژی صنعتی

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

تکنولوژی غذا

Food Technology

فناوری کاغذ و پوشه

Bioresource, Paper and Coating Technology

تکنولوژی زیست محیطی

Environmental Technology

فناوری پردازش زیستی

Bioprocess Technology

کنترل کیفیت و ابزارسازی

Quality Control & Instrumentation

 

2-2 دانشکده اسکان، ساخت و برنامه ریزی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

تکنولوژی ساخت

Building Technology

اسکان

Housing

معماری مناظر

Landscape Architecture

برنامه ریزی

Planning

مدیریت پروژه

Project Management

 

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

توسعه توریسم

Tourism Development

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

تکنولوژی ساخت

Building Technology

مدیریت پروژه

Project Management

معماری

Architecture

معماری مناظر

Landscape Architecture

طراحی داخلی

Interior Design

اسکان

Housing

برنامه ریزی شهری و منطقه ای

Urban and Regional Planning

توسعه توریسم

Tourism Development

 

3-2 دانشکده داروسازی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

داروسازی بالینی

Clinical Pharmacy

 

دکتری (کلاس درس + پایان نامه) در:

داروسازی بالینی

Clinical Pharmacy

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

فیزیولوژی

Physiology

داروشناسی و سم شناسی

Pharmacology & Toxicology

میکروبیولوژی

Microbiology

بیوتکنولوژی

Biotechnology

داروسازی بالینی

Clinical Pharmacy

روش های تشخیص و تحلیل مواد مخدر

Methods of Drug Analysis & Synthesis

متابولیسم مواد مخدر

Drug Metabolism

پزشکی سنتی

Traditional / Herbal Medicine

عصب شناسی

Neuroscience

تکنولوژی دارویی

Pharmaceutical Technology

شیمی دارو

Pharmaceutical Chemistry

مدیریت داروسازی

Social & Administrative Pharmacy

بیوانفورماتیک و مدل سازی مولکولی

Bioinformatics and Molecular Modeling

 

4-2 دانشکده علوم کامپیوتر

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

علوم کامپیوتر

Computer Science

کارآفرینی فنی و فناوری اطلاعات

Information Technology – Technopreneurship

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

هوش مصنوعی و مهندسی نرم افزار

Artificial Intelligence & Software Engineering

انفورماتیک بهداشت

Health Informatics

زبان شناسی کامپیوتری (محاسباتی)

Computational Linguistics

شبکه های کامپیوتری

Computer Networks

پردازش موازی و پراکنده

Parallel & Distributed Processing

سیستم های اطلاعاتی / فناوری اطلاعات

Information Systems / Information Technology

سیستم های چند رسانه ای (مالتی مدیا)

Multimedia Systems

 

3- گروه علوم انسانی

1-3 مرکز زبان ها

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

زبان مالایی

Malay Language

زبان انگلیسی

English Language

ترجمه

Translation

 

2-3 دانشکده علوم اجتماعی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

مدیریت اقتصادی

Economic Management

مدیریت دولتی

Public Administration (MPA)

 

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

مددکاری اجتماعی

Social Work

مطالعات دیپلماسی (اروپا)

Diplomacy Studies (European Studies)

مدیریت توسعه اسلامی

Islamic Development Management

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

مردم شناسی

Anthropology

جامعه شناسی

Sociology

اقتصاد

Economics

مدیریت و برنامه ریزی توسعه

Development Planning & Management

علوم سیاسی

Political Science

مددکاری اجتماعی

Social Work

مدیریت توسعه اسلامی

Islamic Development Management

 

3-3 مرکز تحقیقات باستان شناسی مالزی

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

دوران پالئوتیک در جنوب شرق آسیا

Paleolithic in South East Asia

دوران نئولیتیک در جنوب شرق آسیا

Neolithic in South East Asia

عصر فلز در جنوب شرق آسیا

Metal Age in South East Asia

تاریخ باستان شناسی در جنوب شرق آسیا

Archeo-history in South East Asia

باستان شناسی قومی در جنوب شرق آسیا

Ethno-archeology in South East Asia

 

4-3 دانشکده علوم انسانی

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

زبان شناسی و زبان انگلیسی

Linguistics & English Language

ادبیات

Literature

مطالعات ترجمه

Translation Studies

تاریخ جنوب شرق آسیا

Southeast Asian History

علوم اطلاعات جغرافیایی

Geographic Information Science

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

زبان و ادبیات انگلیسی

English Language and Literature Studies

جغرافی

Geography

ادبیات

Literature

مطالعات اسلامی

Islamic Studies

تاریخ

History

تمدن آسیا و تمدن اسلامی

Islam Civilization and Asian Civilization

فلسفه

Philosophy

 

4- علوم انسانی کاربردی

1-4 مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

فقر و اعتبار خرد

Poverty Studies and Micro Credit

توسعه منابع انسانی

Human Resources Development

جمعیت شناسی اجتماعی

Social Demography

قومیت و هویت

Ethnicity and Identity

اقتصاد سیاسی

Political Economy

اقتصاد توسعه

Development Economics

جامعه شناسی توسعه

Development Sociology

برنامه ریزی توسعه

Development Planning

مطالعه دولت محلی

Local Government Studies

برنامه ریزی اجتماعی و عینی

Social & Physical Planning

مطالعات بین الملل

International Studies

پژوهش سیاست های تاثیر گذار

Critical Policy Research

مدیریت دولتی

Public Management

 

2-4 دانشکده هنرهای زیبا

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

نمایش و تئاتر

Drama & Theatre

بازیگری و کارگردانی

Acting & Directing

رقص

Dance

هنرهای زیبا (نقاشی، تئوری هنر، عکاسی)

Fine Arts (Painting, Arts Theory, Photography)

گرافیک ارتباطات

Communication Graphics

موسیقی

Music

موسیقی شناسی قومی

Ethnomusicology

موسیقی شناسی

Musicology

آموزش موسیقی برای کودکان

Pedagogy – Music Education

طراحی کالا

Product Design

تکنولوژی رسانه نوین و طراحی

Design & New Media Technology

آهنگسازی

Music Composition

 

3-4 مرکز مطالعات زنان

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

مطالعات جنسیت

Gender Studies

 

4-4 مدرسه تجارت

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط کلاس درس) در:

کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – تجارت بین الملل

MBA – International Business

دکتری مدیریت اجرایی

DBA (Doctorate of Business Administration)

 

5-4 دانشکده مدیریت

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

بازاریابی

Marketing

تولید و عملیات

Operations & Production

مدیریت

Management

حسابداری

Accounting

امور مالی

Finance

 

6-4 دانشکده علوم ارتباطات

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

ارتباطات تصویری

Communication – Screen Studies

روزنامه نگاری زیست محیطی

Environmental Journalism

 

کارشناسی ارشد (کلاس درس + پایان نامه) در:

ارتباطات

Communication

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

ارتباطات

Communication

روزنامه نگاری

Journalism

روابط عمومی

Public Relations

تبلیغات

Advertising

فیلم و پخش

Film & Broadcasting

مطالعات فرهنگی و رسانه

Media & Cultural Studies

ارتباطات انسانی

Human Communication

 

7-4 دانشکده علوم تربیتی

کارشناسی ارشد (فقط کلاس درس) در:

برنامه ریزی درسی

Education – Curriculum Studies

آموزش علوم

Education – Science Education

تکنولوژی آموزشی

Education – Educational Technology

روانشناسی آموزشی

Education – Educational Psychology

مشاوره و راهنمایی

Education – Guidance & Counseling

مدیریت آموزشی

Education –Management & Administration

آموزش زبان انگلیسی

Education – English Language Education (TESOL)

 

دکتری (فقط کلاس درس) در:

برنامه ریزی درسی

Curriculum and Instruction

آموزش علوم

Science Education

تکنولوژی آموزشی و مالتی مدیا

Educational Technology & Multimedia

آموزش زبان انگلیسی

Teaching English as a Second Language

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

آموزش علوم و ریاضی

Science & Mathematics Education

برنامه ریزی درسی

Curriculum & Instruction

روانشناسی آموزشی و مشاوره

Educational Psychology-Psychometrics-Counseling

راهبری حرفه ای آموزش

Professional Educational Leadership

آموزش فناوری اطلاعات و مالتی مدیا

Multimedia Education and IT

فلسفه آموزش

Social & Philosophy of Education

آموزش زبان

Language Education & Literacy

آموزش علوم اجتماعی

Social Studies Education

 

 

ب) کمپ علوم پزشکی (کوتا بارو)

1- دانشکده پزشکی

کارشناسی ارشد علوم پزشکی – غیر بالینی (فقط کلاس درس)  (حداقل زمان تحصیل: سه ترم)

علوم ورزش

Sports Science

 

کارشناسی ارشد علوم پزشکی – غیر بالینی (کلاس درس + پایان نامه) (حداقل زمان تحصیل: چهار ترم)

آموزش پزشکی

Medical Education

آمار پزشکی

Medical Statistics

آناتومی بالینی

Clinical Anatomy

بهداشت عمومی

Public Health

 

کارشناسی ارشد علوم پزشکی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)

زنان و زایمان

Obstetrics and Gynecology

هوشبری

Anesthesiology

اطفال

Pediatrics

پزشکی داخلی

Internal Medicine

روانپزشکی

Psychiatry

رادیولوژی

Radiology

جراحی

Surgery

چشم پزشکی

Ophthalmology

اورتوپدی

Orthopedics

گوش و حلق و بینی

Otorinolaringology (ENT)

پزشکی خانواده

Family Medicine

پزشکی اورژانس

Emergency Medicine

واگیرشناسی

Transfusion Medicine

عصب شناسی

Neurology

پزشکی هسته ای

Nuclear Medicine

 

کارشناسی ارشد علوم پزشکی عمومی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)

پزشکی عمومی

Community Medicine

اپیدمولوژی و آمار زیستی

Epidemiology & Biostatistics

بهداشت شغلی

Occupational Health

بهداشت خانواده

Family Health

بهداشت محیط زیست

Environmental Health

آموزش بهداشت

Health Education

مدیریت بهداشت

Health Management

 

کارشناسی ارشد آسیب شناسی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)

پاتولوژی

Pathology

آسیب شناسی آناتومی

Anatomic Pathology

خون شناسی

Hematology

ایمونولوژی بالینی

Clinical Immunology

میکروبیولوژی پزشکی

Medical Microbiology

پاتولوژی شیمیایی

Chemical Pathology

ژنتیک پزشکی

Medical Genetics

 

کارشناسی ارشد جراحی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)

جراحی اعصاب

Neurosurgery

جراحی پلاستیک

Plastic Surgery

 

***دکتری تحقیقاتی (فقط پایان نامه) در کلیه ی رشته های بالا ارائه میشود و حداقل زمان تحصیل چهار ترم تحصیلی می باشد.

 

2- دانشکده علوم بهداشت

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه) در:

پزشکی زیستی

Biomedicine

پزشکی قانونی

Forensic Sciences

تغذیه

Nutrition

پرتودرمانی

Medical Radiation

پرستاری

Nursing

پزشکی میان – رشته ای

Inter-Disciplinary Medicine

انفورماتیک بهداشت

Health Informatics

بهداشت شغلی و زیست محیطی

Environmental & Occupational Health

 

3- دانشکده دندانپزشکی

کارشناسی ارشد دندان پزشکی – بالینی (کلاس درس + پروژه + بیمارستان) (حداقل زمان: هشت ترم)

بهداشت دهان

Oral Health

جراحی دهان و فک

Oral & Maxillofacial Surgery

دندانپزشکی و بازسازی

Restorative Dentistry (Conservative)

دندانپزشکی و بازسازی

Restorative Dentistry (Periodontics)

دندانپزشکی و بازسازی

Restorative Dentistry (Prosthodontics)

 

کارشناسی ارشد و دکتری (فقط پایان نامه)  در:

دندان پزشکی عمومی

Community Dentistry

دندانپزشکی و بازسازی

Restorative Dentistry

زیست شناسی دهان

Oral Biology

جراحی دهان و فک

Oral & Maxillofacial Surgery

 

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.