Study4Iranian دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاه لیم کنگ وینگ مالزی

دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی

(Limkokwing University of Creative Technology)

دوره های کارشناسی ارشد

 

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه لیم کوک وینگ ، از بهترین و بزرگترین دانشگاههای خصوصی مالزی به شمار می رود. این دانشگاه به لحاظ هدفمند سازی رشته های تحصیلی برای فرصت های شغلی آتی دانشجویان ، برنامه ریزی بسیار دقیقی دارد و دو اصل نوآوری و خلاقیت را سر لوحه عملکرد خود و دانشجویان خود قرار داده است. تنوع رشته ها و امکانات عالی تحصیلی و رفاهی لیم کوک وینگ را در جایگاهی برتر نسبت به بسیاری از دانشگاه ها قرار داده است.در لیم کوک وینگ از دانشجویان انتظار می رود عادت های روز مره و هر گونه کاهلی در فکر و عمل خود را کنار بگذارند. دانشجوی ليم کوک وينگ در يک کلام بايد قالب های کهنه فکری خود را بشکند و برای مسائل قديمي راه حلهايي خلاق و نوين ارائه کند. محيط دانشگاه محیطی چند مليتي است و این دانشگاه کیفیت بالای بین المللی خود را از طریق مشارکت با تعدادی از مطرح ترین دانشگاه های جهان هم چون دانشگاههایی در انگلستان ، استرالیا و نیوزیلند ، و نیز پیاده سازی برنامه هایی مطابق با آخرین استاندارد های جهانی اثبات نموده و در این راه ، هم چنان به سوی فردایی روشن تر گام بر می دارد. در حال حاضر لیمکوکوینگ به جز مالزی، در چندین کشور دیگر شعبه ی فعال دارد که از میان آنها میتوان کامبوج، بوتسوانا، لسوتو و انگلستان را نام برد. شعبه های دیگر این دانشگاه در چین و آمریکا در دست احداث هستند و به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

کمپ مرکزی این دانشگاه ساختمان بسیار زیبایی است که در فضایی استثنایی، 6 دانشکده، یک کالج راهبری و دو آکادمی حرفه ای را درخود جای داده است. علاوه بر این، هر آنچه ممکن است مورد نیاز یک دانشجو قرار بگیرد در این کمپ دانشگاهی جای گرفته. از بین آنها می توان به کافی شاپ، آرایشگاه، مینی مارت، رستوران، باشگاه بدن سازی با تجهیزات مدرن و کامل، کلینیک، کافی نت و غیره اشاره کرد. محل قرارگیری این کمپ در منطقه ی سایبرجایا(Cyberjaya) در جنوب کوالالامپور می باشد.

با توجه به امکانات عالی و فضاسازی مطلوب، لیم کوک وینگ موفق شده است بالاترین تنوع ترکیب جمعیت دانشجو در میان دانشگاه های مالزی را به خود اختصاص دهد. 8500 دانشجوی این دانشگاه را شهروندان 140 کشور جهان تشکیل می دهند. تمام این موارد در کنار هم، لیم کوک وینگ را به دانشگاه مورد علاقه نه تنها برای دانشجویان، بلکه برای مقامات مالزی، مقامات و دیپلمات ها و وزرای کشورهای خارجی و هم چنین چهره های سر شناس بین المللی نموده است که هرگاه سری به مالزی بزنند بازدید از این ستاره ی دانشگاه های مالزی را در برنامه ی خود خواهند داشت.


 

فهرست رشته ها و شهریه های دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه لیم کوک وینگ

انستیتو تحصیلات تکمیلی دانشگاه لیم کوک وینگ، دو گروه رشته را که در پی می آید در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می نماید. لازم به ذکر است که در شاخه های MBA این دانشگاه، دانشجویان فارغ التحصیل کلیه رشته ها پذیرش می شوند اما برای ارتباطات و هنر، دانشجو می بایست کارشناسی رشته مرتبط را داشته باشد. شهریه ی تحصیل در هر یک از این رشته ها 35000 رینگیت مالزی است.

 

الف) هنر و ارتباطات

1- کارشناسی ارشد علوم ارتباطات (M.A. in Communication)

این دوره ی تحصیلی که 4 ترم (9 واحد در هر ترم) زمان استاندارد آن است، روی طبیعت و کارکردهای تئوری ارتباطات و استفاده از آنها در محیط واقعی تمرکز دارد. هدف این دوره کارشناسی ارشد توسعه دانش تئوریک دانشجویان همراه با افزایش توانایی عملی و حرفه ای آنان است. در طول دوره از همکاری متخصصین زمینه ی ارتباطات برای مطالعات نمونه ای استفاده خواهد شد. فهرست دروس به این شرح است:

ترم اول:

- تئوری های ارتباطات جمعی

- استراتژی برای نگارش حرفه ای

- روابط عمومی سازمانی /یا/ مدیریت تبلیغات

ترم دوم:

- روش های تحقیق در ارتباطات

- ارتباطات میان – فرهنگی

- کمپین های روابط عمومی /یا/ برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی

ترم سوم:

- اخلاق حرفه ای در علوم ارتباطات

- پژوهش افکار عمومی /یا/ پژوهش رفتار مصرف کننده

- مدیریت ریسک و بحران /یا/ برنامه ریزی حسابداری

ترم چهارم:

- مذاکره و مدیریت اختلافات /یا/ خلاقیت در تبلیغات

- پروژه پایان نامه (6 واحد) /یا/ انتخاب دو درس از بین:

-          تبلیغات الکترونیک

-          ارتباطات گروهی

-          تصمیم گیری و حل مساله

-          ارتباطات در توسعه منابع انسانی

-          تولید ویدئویی

-          تحلیل مخاطب

 

2- کارشناسی ارشد هنر و طراحی معاصر در عرصه بین الملل

(M.A. in International Contemporary Art & Design Practice)

دانشگاه لیم کوک وینگ که کیفیت رشته های هنر و طراحی آن زبانزد است این دوره ی کارشناسی ارشد را به عنوان برنامه ی نهایی برای فارغ التحصیلانش شناخته است. هر آنچه که از امکانات و منابع، خلاقیت و دانش در گروه هنر لیم کوک وینگ وجود دارد به خدمت این رشته کارشناسی ارشد در آمده است. هدف این رشته در کنار ایجاد فضای ایده آل تئوری و عملی برای هنرمندان، توسعه ی دیدگاه و ذهن دانشجویان به عرصه های میان-فرهنگی و جهانی در هنرهای خلاقه و تربیت هنرمندانی است که هیچ مرز جغرافیایی یا فرهنگی برای اندیشه و خلاقیت آنها متصور نیست. مبنای این دوره پروژه های فردی و ایجاد زمینه برای بروز و رشد نوآوری های تک تک دانشجویان است. طول یک دوره کامل کارشناسی ارشد این رشته 5 ترم تحصیلی می باشد که کل آن به علائق و انتخابهای شخصی و  پروژه دانشجو اختصاص دارد. عنوان واحد ها به این شرح است:

ترم یک (9 واحد):

- انتخاب موضوع مورد علاقه و تشخیص زیر و بم آن

- توسعه شناختی نسبت به موضوع

- مدیریت سوژه

ترم دو (9 واحد):

- عملیات حرفه ای پیشرفته

- سمینار گردش کار روی موضوع پژوهش

- مستند سازی حرفه ای برای سوژه

ترم سوم (9 واحد):

- نگارش و تولید پروپوزال

- تولید طرح تحقیق

- تحلیل نمونه های پژوهش

ترم چهارم (6 واحد):

- روش های تجقیق

- انجام عملیاتی پروژه

ترم پنجم (6 واحد):

- رونمایی نتایج و جمع بندی پژوهش

- ارائه پایان نامه

 

ب) دوره های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA)

کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در دانشگاه Limkokwing در شش گرایش مختلف ارائه می شود و پذیرش در آن برای فارغ التحصیلان همه ی رشته ها میسر است. پذیرش دانشجو در این رشته ها هر ماه امکان پذیر است. طول دوره رشته ی MBA در لیم کوک وینگ سه ترم تحصیلی و شهریه آن همانطور که گفته شد 35000 رینگیت است. هر ترم تحصیلی در گروه رشته هایMBA شامل 15 واحد درسی خواهد بود. برخی از گرایش های معرفی شده، برای اولین بار در کشور مالزی ارائه می شوند؛

 

1- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت توریسم و تفریحات(MBA in Leisure & Tourism Management)  

دانشگاه لیم کوک وینگ از معدود دانشگاه های مالزی است که این رشته را ارائه می نماید. در سایر دانشگاه ها یا کارشناسی ارشد در زمینه توریسم ارائه نمی شود، یا اینکه رشته هایی محدود مانند برنامه ریزی توریسم آنهم بدون کلاس درس و فقط به صورت پایان نامه برای متقاضیان قابل استفاده است. انتخاب بسیار خوب لیم کوک وینگ در تلفیق دو رشته ی بسیار پرطرفدار، پولساز و نو، یعنی MBA از یک طرف و توریسم از طرف دیگر، فرصتی ایده آل برای علاقمندان به این زمینه های تحصیلی و شغلی فراهم آورده است. در یک کلام، فارغ التحصیلان این رشته بهترین شانس در بازار کار و سرمایه گذاری توریسم به عنوان یک صنعت نوین که با سرعت در حال توسعه و پیشرفت است را دارا می باشند. دروس پایه و تخصصی این رشته به ترتیب زیر ارائه می شوند:

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت استراتژیک

- مطالعه موردی

ترم سه:

- توریسم و سفر

- مدیریت رویدادها در توریسم و تفریحات

- مدیریت توریسم بین الملل

- مدیریت تورهای ورزشی

- پروژه و پایان نامه

 

2- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت ورزشی (MBA in Sports Management)

این رشته، یعنی ترکیب MBA و مدیریت ورزشی برای اولین بار است که در مالزی ارائه می شود. شرکت و تحصیل در این رشته نیازی به داشتن سابقه در علوم ورزشی یا مدیریت ورزش ندارد، اما طبیعتاً آینده ی شغلی آن به این زمینه ها مرتبط خواهد بود. به طور خاص علاقمندان به موفقیت در زمینه های شغلی جذاب و پرتحرکی مانند مربی گری ورزشی، مدیریت تیم های ورزشی، مدیریت باشگاه ها در سطوح مختلف مدیریتی و غیره می توانند با گذراندن این دوره آینده شغلی روشنی برای خود رقم بزنند. دروس پایه و تخصصی این رشته به این شرح اند:

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت استراتژیک

- مطالعه موردی

ترم سه:

- مدیریت بازاریابی ورزشی

- کاربردهای مدیریت مالی در ورزش

- مدیریت ورزشی

- ورزش و روابط با رسانه ها

- پروژه و پایان نامه

 

 

3- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – ارتباطات و روابط عمومی (MBA in Communication & Public Relations)

اگر چه کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش روابط عمومی پیش از این نیز ارائه می شده است، تلفیق آن با رشته ی ارتباطات از دیگر نوآوری های لیم کوک وینگ در برنامه های MBA به شمار می رود. شرکتها و سازمان های بزرگ طی فرآیندهای توسعه و جهانی شدن نیازمند برقراری ارتباطات حرفه ای نزدیک و استراتژیک با یکدیگر و با بازارها دارند و نقش کلیدی در این میان را مدیران روابط عمومی و مدیران ارتباطاتی شرکتها بازی می کنند. بنابراین یک مدیر حرفه ای روابط عمومی یا ارتباطات در حال حاظر و در آینده با فرصتهای شغلی بسیار خوبی مواجه خواهد بود. شرح دروس این رشته به ترتیب زیر است:

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت استراتژیک

- مطالعه موردی

ترم سه:

- ارتباطات جمعی

- روابط عمومی

- ارتباطات سازمانی

- کاربردهای عملی روابط عمومی

- پروژه و پایان نامه

 

4- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت منابع انسانی (MBA in Human Resource Management)

دانشجویان این رشته آموزش خواهند دید که چگونه و با چه شرایطی بهترین، کارآمد ترین و به صرفه ترین نیروی انسانی را برای یک سازمان یا شرکت انتخاب و مدیریت نمایند. برای کسب چنین قابلیتی، لازم است که دانشجویان به مباحثی هم چون استخدام استراتژیک، قوانین کار، مدیریت تغیرات سازمانی، راهبری نیروی انسانی و ساخت و توسعه گروه های کاری اشراف کامل پیدا کنند. سر فصل دروس این رشته به این ترتیب است:

 

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت استراتژیک

- مطالعه موردی

ترم سه:

- مدیریت منابع انسانی بین المللی

- توسعه منابع انسانی

- مذاکرات در روابط با نیروی انسانی

- پروژه و پایان نامه

 

5- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – امور مالی و بانکداری (MBA in Finance & Banking)

علاقمندان به امور مالی، حسابداری و بانکداری با گذراندن این دوره MBA می توانند دانش و مهارت های خود در این بخش ها را گسترش داده و فرصتهای شغلی بهتری برای خود بسازند. فارغ التحصیلان این رشته توانایی بالایی در مدیریت بحران های مالی به ویژه برای بانک ها و موسسات مالی خواهند داشت و در این زمینه از آنها استفاده خواهد شد. علاوه بر این، کلیه مشاغل مرتبط با بورس، سرمایه گذاری و بازارهای مالی به روی این فارغ التحصیلان باز خواهد بود. فهرست دروس پایه و تخصصی به این شرح است:

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

 

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت استراتژیک

- مطالعه موردی


ترم سه:

- تحلیل امنیت معاملات

- مدیریت سبد سهام

- مدیریت سرمایه و عملیات خزانه داری

- مدیریت بانک

- پروژه و پایان نامه

 

6- کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی – مدیریت چندرسانه ای (MBA in Multimedia Management)

اگر به کاربردهای تکنولوژی در مدیریت علاقمند باشید، این دوره آموزشی برای شما مناسب خواهد بود. سوال اصلی در این رشته، چگونگی مدیریت داده های چند رسانه ای در سیستم های اطلاعاتی است. علاوه بر دانش مدیریتی که لازمه ی رشته یMBA است، جنبه های خلاقانه طراحی و تولید مالتی مدیا و مدیریت پروژه در این رشته مورد تاکید قرار می گیرند. فهرست دروس این رشته به این شرح می باشد:

ترم یک:

- مدیریت

- حسابداری برای مدیران

- بازاریابی

- روش های کمّی در علوم بازرگانی

ترم دو:

- مدیریت مالی

- مدیریت منابع انسانی

- اقتصاد برای مدیران

- مدیریت دانایی

- مطالعه موردی

ترم سه:

- مدیریت پروژه های مالتی مدیا

- مدیرت استراتژیک

- تکنولوژی و نوآوری

- بازاریابی چندرسانه ای (مالتی مدیا)

- پروژه و پایان نامه

 

*** سایر هزینه های دانشگاه :  1960 دلار هزینه ورودی و ثبت نام اولیه در دانشگاه است که یک بار و در ابتدا پس از دريافت پذيرش و قبل از اخذ ويزا به حساب دانشگاه پرداخت مي شود. بهتر است همزمان با پرداخت ورودی، شهريه سال اول تحصيل نيز پرداخت شود  تا از ريسک کمتری برای حمل پول برخوردار شويد و قبل از افتتاح حساب بانکي مجبور نباشيد مبلغ زيادی را با خود نگه داريد.

 

دوره هاي زبان در لیم کوک وینگ

مانند ساير دانشگاه هاي مالزي  ، Limkokwing نيز دوره هاي آموزش زبان انگليسي را براي متقاضياني كه  مداركي مانند نمره 6 در آزمون IELTS و يا نمره 580 در آزمون TOEFL ندارند در نظر گرفته است. طول يك دوره كامل زبان انگليسي در اين دانشگاه 10 ماه و به صورت 10 ترم 1 ماهه (4 هفته ای) خواهد بود. بعد از صدور پذيرش و در بدو ورود به دانشگاه از متقاضيان آزمون تعيين سطح به عمل خواهد آمد و به ميزان مورد نياز براي دانشجويان دوره زبان در نظر گرفته خواهد شد. مرکز برگزارکننده ی این دوره ها در لیم کوک وینگ، International House نام دارد که از مراکز مشهور آموزش زبان است و در کشورهای مختلف شعبه دارد.

·         هزينه هر ترم از دوره زبان 1630 رینگیت (در حدود 500 دلار) خواهد بود.

·         دوره های زبان در این دانشگاه به صورت فشرده و تمام وقت برگزار می شوند.

·         زمان بندی کلاس های زبان: دوشنبه تا جمعه ( 5 روز در هفته ) به مدت 4 ساعت در روز.

·         کلاس های زبان هر ماه دانشجو می پذیرند. از آنجایی که شرط ورود به دوره های آکادمیک، گذراندن کلاس های زبان است، عملاً دانشجویان محترم هر زمان از سال که مایل باشند می توانند درخواست پذیرش و مدارک خود را به دفتر شرکت تحویل دهند تا در اولین فرصت ممکن پذیرش شده و بتوانند تحصیل خود را آغاز کنند.

 

 

 

 مدارك لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي دوره هاي كارشناسي ارشد دانشگاه لیم کوک وینگ

1) کپی تمام صفحات گذرنامه متقاضی

2) 7 قطعه عكس 4*6

3) يك سري ترجمه رسمي كامل با مهر وزارت امور خارجه از مدرك کارشناسی و ریز نمرات

4) رزومه کامل متقاضی

5) حداقل يک برگ سابقه کار به زبان انگلیسی در سربرگ محل کار سابق خود و یا ترجمه رسمی آن در سربرگ دارالترجمه برای مدت دو سال

6) یک برگ گواهی موجودی بانکی انگلیسی مبنی بر وجود سپرده ای در حدود 7 میلیون تومان در حساب شخصی متقاضی.

 

امکانات رفاهی و خوابگاهی

 

در لیم کوک وینگ همه امکانات مورد نیاز یک دانشجو ، در بهترین و کامل ترین شکل خود فراهم است. مجتمع این دانشگاه چنانچه گفته شد شامل بخش هایی نظیر رستوران و بوفه با چندین مجموعه غذا از ملیت های مختلف ، سالن های ورزشی ، دسترسی به اینترنت در تمام محدوده دانشگاه به صورت بی سیم ، باشگاه دانشجویی ، سالن های برگزاری سمینار ، کنسرت و تئاتر ، کارگاههای مجهز و وسیع نقاشی ، طراحی ، چاپ و مجسمه سازی برای فعالیت های فوق برنامه ، کافه، آرایشگاه و مینی مارت و سایر امکانات می باشد. امکانات خوابگاه نیز بسیارکامل و مناسب طراحی شده است و هزینه خوابگاههای دانشجویی بسته به انتخاب دانشجویان ، بین 120 تا 180 دلار در ماه متغیر است که دانشجو پس از انتخاب خوابگاه می بایست 5 ماه اجاره را به صورت پیش پرداخت و معادل 2 ماه اجاره را به عنوان ودیعه ی خوابگاه مورد نظر به دانشگاه پرداخت نماید. به جرات می توان گفت که از لحاظ کیفیت خوابگاه ها و امکانات، لیم کوک وینگ جزء رده ی برتر دانشگاه های مالزی به شمار می رود. هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 400 تا 500 دلار تخمين زده شده است.

 

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :

براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.