موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاه UCTI

دانشگاه UCTI مالزي

دوره های کارشناسی ارشد

 

 


معرفی دانشگاه


دانشگاه APIIT/UCTI مالزي، دانشگاه فناوری و نوآوری، در منطقه اي در جنوب کوالالامپور به نام پارك فن آوري مالزی(Technology Park Malaysia) قرار دارد. APIIT/UCTI دانشگاهي بين المللي شناخته مي شود كه علاوه بر مالزي، در كشورهايي همچون استراليا، هند، پاكستان و سريلانكا نيز شعبه دارد و مشغول به فعاليت است.   پارك فناوري كه یکی از بزرگترين مراكز تحقيقاتي در صنعت آی تی و تکنولوژی مالزي محسوب مي شود ، تا مركز شهر در حدود 12 كيلومتر فاصله دارد .

دانشگاه APIIT/UCTI   مالزي تحت نظارت و با نمايندگي رسمي از دانشگاه Staffordshire  در انگلستان مشغول به فعاليت است و کلیه دانشجویانی که دوره هاي کارشناسی ارشد خود را در این دانشگاه بگذرانند مدرک دانشگاهی پایان دوره را مستقیماً از دانشگاه Staffordshire انگلستان دریافت خواهند نمود. اين امر امكان تحصيل ارزان قيمت در مالزي براي دانشجوياني كه تمايل به اخذ مدرك تحصيلي معتبر از دانشگاهي شناخته شده  در انگلستان با صرف هزينه كمتر دارند را فراهم ساخته است.

 

چه كساني براي APIIT /UCTI   اقدام كنند؟

به طور خاص علاقمندان به اخذ پذيرش تحصيلي در دوره های کارشناسی ارشد شاخه هاي IT، علوم کامپیوتر، مدیریت اجرایی (MBA)، مهندسی نرم افزار و تجارت الکترونیک در مالزي مي توانند دانشگاه APIIT/UCTI را به عنوان مقصد تحصيلي انتخاب كنند. ضمن اینکه در اغلب این رشته ها جهت اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدرک کارشناسی مرتبط نخواهید داشت.

ليست رشته ها و شهريه ها در APIIT/UCTI

دوره های کارشناسی ارشد

دوره هاي فوق ليسانس دانشگاه APIIT/UCTI در مالزي چنانکه گفته شد به طور كامل با نظارت و نمايندگي دانشگاهStaffordshire انگلستان  برنامه ريزي و ارائه مي شوند. این رشته ها به دو گروه کلی تقسیم می شوند؛ گروه اول که اخذ پذیرش در آنها منوط به داشتن مدرک کارشناسی در شاخه های آی تی و کامپیوتر است، و گروه دوم که پذیرش در آنها نیاز به ارائه ی سابقه تحصیلی در این رشته ها را ندارد. طول دوره تحصیل به طور استاندارد برای کلیه ی رشته ها 3 ترم (12 ماه) است. کلیه ی دوره ها به صورت ترکیب کلاس درس و پروژه برگزار می شوند.

گروه اول:

1-  کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار (Software Engineering)
2-  کارشناسی ارشد سیستم ها ی کامپیوتری موبایل(Mobile Computer Systems)
3-  کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات (Information Technology Management)
4-   کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک(E-Commerce)
5-   کارشناسی ارشد برنامه نویسی کامپیوتر(Computing)

شرایط پذیرش گروه اول:

1-  داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با شاخه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

2-  ارائه حداقل دو سال سابقه کار مرتبط

گروه دوم:

1-  کارشناسی ارشد مدیریت فناوری(Technology Management)
2-  کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش فناوری طلاعات (MBA – IT Sector)

شرایط پذیرش گروه دوم:

1-   ارائه مدرک کارشناسی (در کلیه ی رشته ها قابل قبول است)

2-   ارائه حداقل دوسال سابقه کار مرتبط

شهريه دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه APIIT/UCTI :

شهریه کل دوره یکساله برای کلیه رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه درصورت پرداخت یکجا در ابتدای سال، معادل 33000 رینگیت است.

درصورتیکه دانشجو تمایل داشته باشد میتواند شهریه را طی 3 قسط در ابتدای هر ترم پرداخت کند که در این صورت هر قسط معادل 11500 رینگیت خواهد بود.

تذکر: علاوه بر شهریه مبالغ دیگری نیز باید پرداخت شوند که به شرح زیر میباشد:
- هزینه ثبت نام اولیه دانشگاه برای کلیه ی رشته ها و مقاطع: 800 رینگیت (فقط یک بار). این هزینه میبایست همزمان با درخواست پذیرش به حساب دانشگاه واریز گردد.
-
 سایر هزینه ها: به جز هزینه های دوره های آموزشی و خوابگاه در حدود سالانه 350 دلار می بایست جهت مواردی مانند عضویت کتابخانه ، تمدید ویزا ، بیمه و غیره به دانشگاه پرداخت شود.

مدارك لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي دوره هاي كارشناسي ارشد

1) کپی صفحه اول گذرنامه متقاضی
2) 7 قطعه عكس 4*6
3) يك سري ترجمه رسمي كامل با مهر وزارت امور خارجه از مدرك کارشناسی و ریز نمرات
4) رزومه کامل متقاضی همراه با شرح سوابق تحصیلی و شغلی به علاوه معرفی دو استاد همراه با آدرس و تلفن و ایمیل به عنوان کسانی که می توانند در صورت نیاز در مورد وضعیت علمی شما اظهار نظر نمایند.

5) یک برگ گواهی موجودی بانکی به زبان انگلیسی به مبلغ حداقل هشت میلیون تومان
6) گواهی حداقل دو سال سابقه کار به زبان انگلیسی (یا ترجمه آن) از محل کار

 

 

دوره هاي زبان در APIIT/UCTI

مانند ساير دانشگاه هاي مالزي  ، APIIT/UCTI نيز دوره هاي آموزش زبان انگليسي را براي دانشجویانی كه برای تحصیل در این دانشگاه در دوره های آکادمیک پذیرش گرفته اند و مدرک نمره 6 در آزمون IELTS و يا نمره 580 در آزمونTOEFL را دارا نيستند در نظر گرفته است. طول يك دوره كامل زبان انگليسي در اين دانشگاه 7 ماه و به صورت 7 ترم 1ماهه (4 هفته ای) خواهد بود. بعد از صدور پذيرش و در بدو ورود به دانشگاه از متقاضيان آزمون تعيين سطح به عمل خواهد آمد و به ميزان مورد نياز براي دانشجويان دوره زبان در نظر گرفته خواهد شد.

·         هزينه هر ترم از دوره زبان 1370 رینگیت (در حدود 430 دلار) خواهد بود.

·         دوره های زبان در این دانشگاه به صورت فشرده و تمام وقت برگزار می شوند.

·         زمان بندی کلاس های زبان: دوشنبه تا جمعه ( 5 روز در هفته ) به مدت 5 ساعت در روز. ( 3 ساعت صبح و 2 ساعت بعد از ظهر )

 تقویم دوره های کارشناسی ارشد APIIT/UCTI

 

ماه/دوره زبان زبان
(نوبت دوم)
کارشناسی ارشد
ژانویه 4 25 4
فوریه 8 - -
مارچ 8 22 -
آوریل 19 - -
می 3 24 17
جون 14 28 -
جولای 19 - -
آگوست 2 23 -
سپتامبر 20 - -
اکتبر 4 25 4
نوامبر 8 29 -
دسامبر 13 - -

 

خوابگاه های دانشجویی

 

 

خوابگاه های دانشجویی اپیت از تنوع قابل قبولی برخوردارند، بطوریکه دانشجو میتواند برمبنای نیازهای شخصی و بودجه خود خوابگاه مورد نظر خود را انتخاب کند.هزینه تقریبی خوابگاه های دانشگاه بر مبنای مجتمع ساختمانی و امکانات آن بطور تقریبی بدین شرح است:

طبقه بندی خوابگاه امکانات نام مجتمع اجاره ماهانه (RM)
Deluxe Kitchen-TV-Wi Fi Vista Komanwel 350-850
Premium Wi Fi Only Fortune Park 300-800
Super Premium Kitchen-TV-Wi Fi Fortune Park 430-940
SuperPremium Plus Kitchen-TV-Wi Fi Savana 670-1140

توجه داشته باشید که علاوه بر مبالغ فوق مبلغی حدودا معادل 3 ماه اجاره باید بعنوان پیش پرداخت به دانشگاه تحویل شود که حدود 60% آن در زمان تخلیه خوابگاه مسترد میگردد.

شرايط زندگي در مالزي

هزینه های زندگی یک دانشجو در مالزی بر اساس شرایط زندگی هر شخص متفاوت است. اما به طور متوسط، ماهانه 500 تا 600 دلار برای هزینه های یک زندگی دانشجویی یک نفره کافی خواهد بود.

شرح هزینه ها به عنوان نمونه:

خوابگاه یکنفره متوسط: 600 رینگیت در ماه

غذا: هر وعده بین 5 تا 10 رینگیت (با توجه به قیمت یک پرس غذا و نوشیدنی در کیوسک دانشگاه) = 450 تا 900 رینگیت در ماه

رفت و آمد: با توجه به وجود سرویس بین خوابگاه و دانشگاه، اغلب دانشجویان جهت رفت و آمد میتوانند از سرویس رایگان استفاده کنند. جهت استفاده از امکانات مراکز خرید مرکز شهر، امور اداری، استفاده از تفریحگاههای سایر مناطق و غیره با استفاده از خط راه آهن شهری (LRT-Star) میتوان به محدوده مرکزی کوالالامپور رفت که هر بار سفر تا مناطق مرکزی با قطار هزینه ای در حدود 3 تا 5 رینگیت دارد. در مجموع در نظر گرفتن ماهانه 100 تا 200 رینگیت برای این قبیل رفت و آمد ها کافی خواهد بود.

هزینه های پیش بینی نشده: بهتر است ماهی در حدود 300 رینگیت جهت خرید لباس یا وسایلی که احیاناً نیاز خواهید داشت در نظر بگیرید.

جمع هزینه ها: ماهانه 1500 تا 2000 رینگیت (تقریباً معادل 450 تا 600 دلار آمریکا)

   

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي***


لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد بطور تقریبی مبلغی معادل 200 دلار جهت صدور ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.