موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    دانشگاه لجندا

گروه آموزشی لجندا

(Legenda Educational Group)


گروه آموزشی لجندا با هدف ایجاد یک فضای آموزشی مدرن و ارایه خدمات آموزشی با کیفیتی بالا تاسیس گردیده است. این گروه آموزشی مشتمل بر 5 کالج با سابقه متوسط 20 سال میباشد که ارایه دهنده دوره های آموزشی در رشته های مختلف میباشند. این دوره های آموزشی با نظارت و تایید دانشگاه های USM و UTM مالزی(برای دوره های کاردانی) و همچنین دانشگاه های University of East London و Coventry University انگلستان(برای دوره های کارشناسی) ارایه می شوند. کلیه ی مدارک این دانشگاه در سطح کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران نیز می باشند.

 دوره های آموزشی کارشناسی عموما در کالج های لینتون(Linton College) و جاتی(Jati College) که هریک سابقه ای نزدیک به 30 دارند ارایه می شود. از سوی دیگر کالج های پرتاما(Pertama Institute of Technology)و لجندا(Legenda College) برگزارکننده دوره های کاردانی و پیش دانشگاهی بوده و انستیتو علوم پزشکی مانتین با هدف ارایه دوره های آموزشی پرستاری و پزشکی در این گروه آموزشی فعالیت می کنند.

گروه آموزشی لجندا با حمایت دولت ایالت "نگری سمبیلان" اقدام به ساخت یکی از بزرگترین پردیس های دانشگاهی خصوصی در مالزی با وسعتی بیش از 16 هکتار نموده است. این پردیس در منطقه ای بنام مانتین در شمال غربی ایالت و در نزدیکی اتوبان "کجنگ – سرمبان" به فاصله 50 کیلومتری از مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته است. این پردیس دانشگاهی که بصورت متمرکز طراحی شده قابلیت آموزش و اسکان حدود 25000 دانشجو را دارد و دارای کلیه امکانات مورد نیاز دانشجویان می باشد. ضمن اینکه امکان رفت و آمد به شهرهای نیلای و سرمبان (با استفاده از سرویس دانشگاه) و کوالالامپور (با استفاده از مترو و یا خودرو شخصی) نیز وجود دارد.

بخش آموزشی پردیس مانتین شامل حدوداً 150 کلاس درس با ظرفیت بین 25 تا 250 نفر است و بخش آزمایشگاه و کارگاه نیز شامل 80 آزمایشگاه فعال می باشد که قابل توسعه تا 144 آزمایشگاه هستند. از دیگر امکانات این مجموعه می توان به کتابخانه و سالن های آزمون  نیز اشاره کرد.

 

دوره های آموزشی ارایه شده در دانشگاه:

1- دوره زبان:

دوره زبان در لجندا بصورت دوره پیش نیاز، صرفا برای دانشجویانی که آشنایی کافی با زبان انگلیسی ندارند و قصد ادامه تحصیل در این مجموعه را دارند برگزار می گردد. این دوره که با هدف افزایش توانایی دانشجویان در 5 پایه زبان انگلیسی (Speaking-Listening-Writing-Reading-Grammar) برگزار می شود شامل 3 ترم 14 هفته ای است.

پس از ثبت نام، دانشجو باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کند و برمبنای نتیجه آزمون تعداد ترم لازم را بگذراند. لازم به تذکر است که تحصیل در دوره زبان بصورت تمام وقت است.

 

2- دوره پیش دانشگاهی:

درصورتیکه دانشجو مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد، لازم است که در دوره پیش دانشگاهی مرتبط با رشته دانشگاهی خود ثبت نام کند. طبیعی است پس از اتمام موفق این دوره دانشجو می تواند در اولین فرصت تحصیل دوره کارشناسی مورد نظر خود را آغاز نماید. دوره های پیش دانشگاهی ارایه شده در لجندا به شرح زیر می باشند:

- پیش دانشگاهی مهندسی: برای تحصیل در کلیه رشته های گروه مهندسی

- پیش دانشگاهی فن آوری اطلاعات: برای تحصیل در رشته های گروه  کامپیوتر و فن آوری اطلاعات

- پیش دانشگاهی تجارت: برای تحصیل در گروه رشته های تجارت، مدیریت و حسابداری

- پیش دانشگاهی معماری: برای تحصیل در گروه رشته های معماری و مدیریت ساخت

 

 

3- کاردانی به کارشناسی

متقاضیانی که در هر یک از رشته های مرتبط با دوره ی کارشناسی ارائه شده در لجندا مدرک کاردانی دارند، می توانند برای اخذ پذیرش در سال دوم کارشناسی اقدام کنند. چنانچه نمرات دانشجو مناسب باشد، شانس بسیار بالایی وجود دارد که دانشجو برای سال دوم کارشناسی وارد دانشگاه شود و تنها با گذراندن دو سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند. اخذ پذیرش از این دانشگاه برای دارندگان مدرک کاردانی در شاخه های برق، الکترونیک، مکانیک، عمران، معماری، مخابرات، کامپیوتر و غیره توصیه می شود. 

 

4- دوره های کارشناسی:

هریک از دوره های کارشناسی در لجندا تحت نظارت یکی از دو دانشگاه "University of East London" و "Coventry University" ارایه می شوند و با پایان دوره آموزشی دانشنامه از دانشگاه مادر صادر می گردد. بدین صورت دانشجو با پرداخت هزینه زندگی و شهریه به مراتب کمتر از انگلستان، مدرکی کاملا معتبر، از یک دانشگاه کاملا معتبر انگلستان دریافت می کند.

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه East London انگلستان:

- کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک (B.Eng. Electrical & Electronic Engineering)

در سه گرایش قدرت، کنترل و ارتباطات : سه سال

- کارشناسی مهندسی عمران (B.Eng. Civil Engineering) : سه سال

- کارشناسی حسابداری و امور مالی (BA. Accounting & Finance) : سه سال

- کارشناسی علوم تجارت (BA. Business Studies) : سه سال

- کارشناسی سیستم های اطلاعاتی بازرگانی (BSc. Business Information Systems) : سه سال

- کارشناسی مهندسی نرم افزار (BSc. Software Engineering) : سه سال

 

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه Coventry انگلستان:

- کارشناسی مهندسی مکانیک (B.Eng. Mechanical Engineering) : سه سال

- کارشناسی مهندسی مکانیک – طراحی(B.Eng. Mechanical Engineering Design) : سه سال

- کارشناسی فن آوری معماری و طراحی (BSc. Architectural Design Technology) : سه سال

- کارشناسی مدیریت ساخت (BSc. Construction Management) : سه سال

 

 

شهریه

گروه آموزشی لجندا از یک استاندارد ویژه برای دریافت شهریه پیروی می کند. بر اساس این روش شهریه بصورت کلی و سالانه دریافت می گردد. لازم به تذکر است که شهریه دریافتی شامل هزینه سالانه خوابگاه، بیمه، ویزا و وسایل آموزشی نیز می باشد.

پیش دانشگاهی: 21420 رینگیت مالزی

سال اول: 29620 رینگیت مالزی

سال دوم: 25420 رینگ مالزی

سال سوم یا بالاتر هر سال: 21420 رینگیت مالزی

 

تذکر: مبلغ 2500 رینگیت از شهریه سال وروی (پیش دانشگاهی، سال اول یا دوم) باید حداکثر 14 روز پس از صدور پذیرش به حساب دانشگاه واریز گردد تا اقدامات لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی قبل از ورود دانشجو آغاز گردد.

هزینه های مربوط به صدور مدرک از کشور انگلستان بطور کلی مبلغ 8000 رینگیت میباشد که طی 2 قسط 4000 رینگیتی در ابتدای سال اول و سال دوم تحصیل دریافت می گردد.

دوره پیش نیاز زبان انگلیسی نیز به صورت رایگان برگزار می شود.

 

 

خوابگاه

همانگونه که در بخش شهریه اشاره شد، هزینه خوابگاه استاندارد بصورت جزیی از شهریه دانشگاه منظور شده و هزینه جداگانه ای برای خوابگاه دریافت نمی شود. بر مبنای تعریف دانشگاه خوابگاه استاندارد عبارت است از یک اتاق یکنفره فاقد کولر گازی که دانشجو برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هیچ مبلغی علاوه بر شهریه ندارد.

بر همین اساس اگر دانشجو متقاضی استفاده از اتاق دارای کولر گازی باشد باید سالانه مبلغ 1800 رینگیت علاوه بر مبلغ شهریه پرداخت کند. علاوه بر این دانشجو باید مبلغ 500 رینگیت نیز بعنوان ضمانت (ودیعه) پرداخت نماید که در پایان دوره به دانشجو مسترد خواهد شد.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش:

 

1- ترجمه رسمی ریز نمرات و گواهی پایان دوره دبیرستان با مهر دادگستری

2- ترجمه رسمی ریز نمرات و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی با مهر دادگستری (درصورت گذراندن پیش دانشگاهی)

3- یک سری کپی تمام صفحات پاسپورت

4- هشت قطعه عکس 6 در 4

5- تکمیل فرم اطلاعات پزشکی

 

تقویم دانشگاهی

سال تحصیلی بصورت 3 ترمی تعریف شده که ترم ها در ماه های ژانویه، آوریل و آگوست  آغاز میشود. البته ورود به دوره دانشگاهی بصورت میان ترم در ماه های دیگر سال نیز امکان پذیر است. کلاس های زبان انگلیسی که پیش نیاز تحصیل همه ی دانشجویان به شمار می رود، هر دو هفته یک بار شروع می شوند و در نتیجه دانشجو می تواند در هر زمان از سال برای اخذ پذیرش اقدام نماید.

 

 

*** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي :

براي همه متقاضياني كه از طريق اين شرکت اقدام نمايند ، علاوه بر اخذ پذيرش ، ويزاي سه ماهه رايگان نيز اخذ خواهد شد . لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد مبلغ 200 دلار جهت ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.