موسسه آواسپهر فن‌آوران فارس، دارای نمایندگی مستقیم از کالج ها و دانشگاه های کشورهاي انگلستان و مالزي بوده و در این راستا با بهترین سرویس ها در خدمت متقاضیان در زمینه اعزام به دوره هاي آموزشی ، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از مراکز آموزشی شامل کالج ها و دانشگاه ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و اسکان دانشجویان ایرانی مي باشد.
    کالج بین المللی وست مینستر

 کالج بین المللی وست مینستر

Westminster International College

 


 

از کوالالامپور تا لندن!

کالج وست مینستر (West Minister)، وابسته به مدرسه ی تجارت لندن، در منطقه ی سوبانگ جایا در غرب کوالالامپور قرار دارد. این کالج با کادری مجرب از اساتید بین المللی، مطابق با استانداردهای مدرسه تجارت لندن تاسیس شده و هدف آن ارتقاء سطح زبان انگلیسی در دانشجویان تا حد عالی و آماده کردن آنها برای تحصیل در انگلستان است. به همین جهت دوره های زبان انگلیسی در این کالج در سطح ممتازی قرار دارند که مطابق با استاندارد ورود به دانشگاه های انگلستان می باشد.

 دوره های زبان انگلیسی

دوره های زبان انگلیسی در کالج وست مینستر در 3 سطح چهارماهه طبقه بندی شده و ارائه می شوند:
سطح متوسط: ورود به این دوره برای کسانی مناسب است که زبان انگلیسی آنها در سطح نمره ی 4.5 آزمون آیلتس باشد.
سطح متوسط بالا: ورود به این دوره برای کسانی توصیه شده که سطح زبان انگلیسی آنها معادل نمره ی 5.0 آیلتس باشد.
سطح پیشرفته: ورود به این دوره مناسب کسانی است که سطح زبان انگلیسی آنها در حد نمره ی 5.5 آزمون آیلتس باشد.

دوره های زبان انگلیسی در وست مینستر سه بار در سال در ماه های فوریه، ژوئن و اکتبر دانشجو می پذیرند. به جهت تراکم متقاضیان اخذ پذیرش، محدودیت ظرفیت و زمان مورد نیاز برای صدور پذیرش و ویزا، توصیه می شود برای هر دوره که علاقمند به تحصیل هستید، در اسرع وقت نسبت به تکمیل مدارک و اخذ پذیرش اقدام نمایید.

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دوره های زبان انگلیسی

1- کپی تمام صفحات پاسپورت متقاضی (شرط سنی: 17 سال)

2- ترجمه رسمی مدرک تحصیلی دیپلم (یا مقاطع بالاتر)

3- 5 قطعه عکس شش در چهار

4- فرم پزشکی تکمیل شده توسط پزشک

 هزینه دوره های زبان انگلیسی

دانشجویان می توانند انتخاب کنند که برای 2 ترم (هشت ماه) یا 3 ترم (دوازده ماه) در این دوره ها تحصیل نمایند. شهریه برای دوره ی هشت ماهه 7500 رینگیت مالزی و برای دوره ی دوازده ماهه 9500 رینگیت مالزی می باشد که به صورت یک جا پس از صدور پذیرش تحصیلی پرداخت می شود.

سایر هزینه ها از جمله هزینه ی صدور پذیرش، ورودیه دانشگاه ، ویزا، بیمه، استقبال در فرودگاه و موارد دیگر کلاً 1350 رینگیت مالزی است .

 

امکانات خوابگاهی

 


کالج وست مینستر مالزی دارای خوابگاه هایی مجهز به صورت آپارتمان های 3 خوابه و مبله است. هر اتاق بنا بر ظزفیت و انتخاب دانشجو به یک یا دو نفر تعلق می گیرد و سایر امکانات آپارتمان مشترکاً استفاده می شود.

- امکانات عمومی مجتمع: استخر روباز، زمین تنیس، سالن بدن سازی، سونا، مسیر پیاده روی، کافه، پارکینگ، مینی مارکت، باربکیو، گارد 24 ساعته
- امکانات عمومی واحد های آپارتمانی: تلویزیون، ماهواره، اینترنت بی سیم، مبلمان و وسایل اولیه آشپزخانه
- امکانات اتاق ها: تخت، کمد، میز تحریر و صندلی
- امکانات انتخابی با هزینه ی جانبی: کولر

 هزینه ی اتاق ها:


قرارداد اجاره: 8 ماهه قرارداد اجاره: 12 ماهه
اتاق یکنفره اتاق یکنفره

با کولر: 600 رینگیت

بدون کولر: 500 رینگیت

با کولر: 500 رینگیت

بدون کولر: 450 رینگیت

اتاق دونفره (تخت یک نفره) اتاق دونفره (تخت یک نفره)

با کولر: 450 رینگیت

بدون کولر: 400 رینگیت

با کولر: 350 رینگیت

بدون کولر: 320 رینگیت

اتاق دونفره (تخت دو طبقه) اتاق دونفره (تخت دو طبقه)

با کولر: 430 رینگیت

بدون کولر: 380 رینگیت

با کولر: 330 رینگیت

بدون کولر:300 رینگیت

 
 

تذکر مهم: علاوه بر مبلغ اجاره، دانشجویان می بایست معادل 2 ماه اجاره به اضافه ی 400 رینگیت را به عنوان ودیعه نزد کالج به امانت بگذارند. به عنوان مثال دانشجویی که ماهانه 330 رینگیت هزینه ی خوابگاه دارد، در پرداخت اولیه می بایست اجراه ی ماه اول را همراه با 1060 رینگیت ودیعه (330 x 2 + 400) به کالج تحویل دهد. این ودیعه در پایان دوره قرارداد اجاره قابل بازگشت است.

   دسترسی به کالج

سرویس حمل و نقل اتوبوس از خوابگاه به کالج و برعکس هر 20 دقیقه یکبار موجود است و هزینه ی آن برای هر بار استفاده 50 سنت خواهد بود. علاوه بر این، محل قرارگیری کالج وست مینستر نزدیک ایستگاه قطار شهری سوبانگ جایا است که از آنجا سفر به ایستگاه مرکزی قطار و کلیه ی مناطق کوالالامپور به سادگی انجام می شود. فاصله ی این ایستگاه تا مرکز کوالالامپور در حدود 20 دقیقه است.

 
برای خانواده ها

علاوه بر امکانات خوابگاهی، آپارتمان های نزدیک به کالج نیز جهت اجاره ی دانشجویان و خانواده ها قابل استفاده اند که بخش مربوط به دانشجویان خارجی کالج، در پیداکردن و اجاره ی این واحد ها به دانشجویان کمک می کند. مرکز خرید وسیعی به نام سوبانگ پرید در کنار دانشگاه واقع شده که برای تهیه ی مایحتاج روزانه و همین طور استفاده از امکانات ورزشی و تفریحی برای دانشجویان مناسب است.

هم چنین مدرسه ی بین المللی ماز (Maz) در فاصله ی پانزده – بیست دقیقه ای کالج قرار دارد که برای فرزندان دانشجویان متاهل قابل استفاده است.

 

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی یک دانشجو در مالزی بر اساس شرایط زندگی هر شخص قدری متفاوت است. اما به طور متوسط، ماهانه 400 تا 500 دلار برای هزینه های یک زندگی دانشجویی یک نفره کافی خواهد بود.

شرح هزینه ها به عنوان نمونه:

خوابگاه یکنفره متوسط: 450 رینگیت در ماه

غذا: هر وعده بین 5 تا 10 رینگیت (با توجه به قیمت یک پرس غذا و نوشیدنی در کیوسک دانشگاه) = 450 تا 900 رینگیت در ماه

رفت و آمد: با توجه به نزدیکی محل اسکان و کالج زبان و مغازه های اطراف، اغلب دانشجویان جهت رفت و آمد از اتوبوس (50 سنت بابت هر مسیر) استفاده می کنند یا پیاده روی را ترجیح می دهند و معمولاً حداکثر هفته ای یک یا دو بار جهت استفاده از امکانات مراکز خرید بزرگتر، امور اداری، استفاده از تفریحگاههای سایر مناطق و غیره به محدوده مرکزی کوالالامپور می روند که هر بار سفر تا مناطق مرکزی با قطار هزینه ای در حدود 3 تا 5 رینگیت دارد. در مجموع در نظر گرفتن ماهانه 100 تا 200 رینگیت برای این قبیل رفت و آمد ها کافی خواهد بود.

هزینه های پیش بینی نشده: بهتر است ماهی در حدود 150 رینگیت جهت خرید لباس یا وسایلی که احیاناً نیاز خواهید داشت در نظر بگیرید.

جمع هزینه ها: ماهانه 1100 تا 1600 رینگیت (تقریباً معادل 320 تا 470 دلار آمریکا)

 

 *** نكته مهم در مورد ويزاي تحصيلي مالزي***

لازم به تذكر است كه در سال اول تحصيل دانشجويان بايد بطور تقریبی مبلغی معادل 200 دلار جهت صدور ويزاي دانشجويي خود به دانشگاه (صرفنظر از دانشگاه ، رشته و ميزان شهريه و طريقه اخذ پذيرش) بپردازند كه اين رقم جهت سالهاي تحصيلي بعد در حدود 50 دلار خواهد بود .

 

 
  صفحه اصلی   |   تحصیل در مالزی   |   تحصیل در انگلستان   |   اخبار   |   مقالات   |   آلبوم تصاویر  |   درباره ما   |   تماس با ما  |   فرم مشاوره
     Copyright © 2004 - 2017. Study4Iranian.com All Rights Reserved.